В середньому кожні три години на дорогах України в ДТП гине людина. У порівнянні з минулим роком показники аварійності зросли на 7-10%. Таку сумну статистику подає Департамент патрульної поліції Нацполіції України. Не менш трагічна вона і на Хмельниччині. Лише на території міста та на головних обласних сполученнях з початку року сталося 1534 автопригоди. Близько 251 ДТП з постраждалими, в яких майже 265 учасників дорожнього руху звернулись за допомогою до медиків та 23 осіб загинуло.
Саме тому сьогодні, 12 листопада, у місті пройшла акція «Діти попереджають». Організували її патрульні поліцейські в рамках Тижня безпеки дорожнього руху. Учні СЗОШ №13 ходили на парковці біля ТРЦ “Оазис” із плакатами та роздавали листівки. Таким чином закликали водіїв бути відповідальними. Школярі розповідали, що не можна робити за кермом та які можуть бути наслідки від порушення ПДР.
Ми розказуємо водіям про безпеку на дорозі. Про те, що не можна їхати на червоне, і що не можна перевищувати швидкість. Для цього ми маємо плакати. Мій мені допомагали малювати вчителі і однокласники. Я знаю, що є правила і для пішоходів. Їм не можна ходити на червоне, не переходити дорогу в недозволених місцях. Велосипедистам не можна переїжджати по зебрі.Треба злізти з велосипеда і котити його. Я сам завжди чекаю зеленого сигналу, щоб перейти й раджу так робити іншим, - розповів учень 5 класу СЗОШ №13 Андрій Доброзій.
Згодом із плакатами школярі стали на тротуарі попід дорогою та демонстрували застереження проїжджим. Над гаслами креативили самостійно, з батьками або вчителями. На написах можна було прочитати: “Ремінь безпеки обмежує не так сильно, як інвалідний візок”, “Використовуй мізки на дорозі, щоб не втратити їх”, “Успішні люди дотримуються правил безпеки, щоб все чого вони досягли, не дісталося конкурентам”...
За словами лейтенанта патрульної поліції Анни Стрембіцької, такий захід спрямований привернути увагу водіїв та закликати до дотримання правил дорожнього руху, а краще за все це можуть зробити саме діти.
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху ми проводимо акцію “Діти попереджають” спільно зі школярами нашого міста. Все ж таки вустами діток говорить істина. Тому сьогодні саме вони попереджають водіїв, щоб ті не порушували правила дорожнього руху, щоб користувалися пасками безпеки під час руху. Не користувалися в жодному разі мобільними телефонами та використовували дитячі автокрісла при перевезенні дітей. Школярі намалювали сьогодні різні гасла з досить жорсткими фразами. Але це, я думаю, дієво вплине на наших водіїв, - зазначила начальник відділу зв’язків з громадськістю УПП у Хмельницькій області Анна Стрембіцька.
В тому, що такі заходи потрібні переконані і водії. Переважно кермувальники до яких підходили учні уважно їх слухали та запевняли, що будуть дотримуватися правил дорожнього руху. Хоча були й такі, що замикалися в середині транспортного засобу і не хотіли спілкуватися з копами та малечею.
Хмельничанка Ольга - досвідчений водій. Жінка зазначає, що завжди уважно слідкує за дорогою та намагається слідкувати усім правилам. А от у невігластві деяких хмельницьких водіїв переконалася у якості пішохода.
Ой, я сьогодні перечитаю обов’язково всі листівки, які мені дали діти. Такі акції дуже гарні. Школярі самі з дитинства мають знати правила дорожнього руху.Тоді і в дорослому житті не будуть порушувати. І водії, я думаю, на дітей, які закликають не порушувати, будуть дослухатися. На жаль, у нас у Хмельницькому багато нечемних водіїв. Буває, що не пропускають пішоходів. Я теж це часто відчуваю на собі, коли переходжу дорогу. Думаю, всі мають пам’ятати, що від уважності за кермом залежать життя, - зазначила хмельничанка Ольга.
До акції долучилися і громадські організації. Зокрема, найкращий водій Хмельницького та за сумісництвом голова громадської організації "ХАЛК" Володимир Огойко розповів, що бачить багато порушень ПДР і зі сторони водіїв, і зі сторони пішоходів.
Я дуже багато їжджу і по Україні, і по нашому місту. Впевнено можу сказати, що порушення є з обох сторін. Мені дуже подобається, що головними героями сьогоднішньої акції є діти. Завжди з уст дитини будь-яка інформація сприймається краще ніж від дорослих. Флешмоб школярі створили дійсно інформативний і надіюся, що водії дослухаються до тих слів, які до них хочуть донести діти, - пояснив Володимир Огойко.
Як вважаєте, такі акції ефективні?
Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті та у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.