Які документи потрібні хмельничанам, щоб виїхати за кордон на власному авто

- Дізнайтеся, що слід мати аби без проблем перетнути державний кордон на автомобілі, навіть якщо ви не власник авто.
- А також в яких країнах треба зимову гуму.
Під час повномасштабного вторгнення чимало людей вимушені були евакуюватися на власному транспорті за кордон. Після 24 лютого водіїв пропускали без полісу страхування, однак зараз правила змінилися. Знову потрібна "Зелена карта" та доручення на авто. Без яких ще документів не обійтися при перетині державного кордону розповіли в Мінреінтеграції.
Які потрібні документи, якщо за кермом власник авто
При перетині держкордону на автомобілі водієві необхідно мати такі документи:
-
водійське посвідчення міжнародного зразка
Відео дня/li> -
техпаспорт
-
розпізнавальний знак України на авто (наліпка UA)
-
державний номерний знак на авто (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України)
-
міжнародну страховку «Зелена картка». Поліс можна оформити за посиланням.
Які потрібні документи, якщо за кермом не власник авто
Якщо за кермом не власник авто, потрібен все той же перелік документів. До того ж слід додатково мати:
-
довіреність на право водіння автомобіля з поміткою про дозвіл власника на виїзд за кордон
-
або тимчасовий реєстраційний талон на право управління автомобілем.
Також додамо для тих, хто планує поїздку за кордон на автівці. В Україні водії звикли до щорічного процесу заміни шин на зимові під час настання холодів. В країнах Європи не існує єдиного закону щодо заміни коліс. Кожна країна самостійно регулює правила, спираючись на географічне положення та особливості клімату. В матеріалі РБК-Україна розповіли чи змінювати взимку шини в европейських країнах.
Країни Європи, де використання зимових шин обов’язкове
В деяких країнах Європи на рівні закону існують чіткі обов'язкові для всіх водіїв терміни заміни шин на зимові.
Північна Європа
-
Фінляндія. Усі транспортні засоби повинні бути оснащені шинами з маркуванням 3PMSF, POR або шипованими шинами у період з 1 листопада по 31 березня.
-
Латвія, Естонія та Литва. Встановлення зимових шин M+S для автомобілів масою менше ніж 3,5 т є обов'язковим у період з 1 грудня по 1 березня у Латвії та Естонії, та у період з 1 листопада по 1 квітня у Литві.
-
Норвегія, Швеція та Ісландія. Всі транспортні засоби масою більше ніж 3,5 т повинні перейти на зимові шини у період з 15 листопада по 31 березня у Норвегії, та у період з 1 листопада по 14 квітня у Швеції та Ісландії.
Західна Європа
-
Австрія. Пересування на зимових шинах країною є особливим у період з 1 листопада по 15 квітня. Для пересування по засніженим та заледенілим дорогам обов'язково потрібно використовувати ланцюги протиковзання та дві шини ведучої осі. Також зазначається, що у разі недотримання даних вимог, водієві загрожує штраф у сумі 60 євро, а якщо при цьому він наражатиме інших учасників дорожнього руху на небезпеку, штраф буде збільшено до 5000 євро.
-
Люксембург. Встановлення зимових шин є обов'язковим у період з 1 грудня по 31 березня. При цьому швидкість транспортного засобу на таких шинах не має перевищувати 60 км/год у межах міста та 90 км/год на автомагістралі.
-
Франція. У гірських районах країни - в Альпах, Піренеї, Вогезі, горі Юра та Центральному масиві, всі без виключення авто мають використовувати шини SPMSF у період з 1 листопада по 31 березня. Нехтування даним законом може каратися штрафом у розмірі 135 євро.
Центральна Європа
-
Німеччина. При пересуванні по льоду, снігу або мокрому снігу з льодом, всі транспортні засоби мають бути оснащені шинами з маркуванням М+S або мати гірський символ зі сніжинкою. Законом не передбачено точних дат встановлення зимової гуми, але за керування автомобілем на не відповідній гумі взимку передбачено штрафи від 60 євро.
-
Словенія. Зимові шини повинні бути встановлені хоча б на ведучій осі у період з 15 листопада по 15 березня.
-
Чехія. Пересування на зимовій гумі є обов'язковим у відповідних дорожніх умовах або на ділянках з особливими знаками у період з 1 листопада по 31 березня.
-
Словаччина. Водії вантажівок масою більше ніж 3,5 т зобов'язані встановити на ведучі осі зимові шини M+S з глибиною протектора не менше 3 мм у період з 15 листопада по 31 березня.
Південно-Східна та Південна Європа
-
Чорногорія. На дорогах, позначених Міністерством громадського порядку, пересування на зимових шинах або на шинах з маркуванням М+S є обов’язковим у період з листопада по квітень.
-
Сербія. Шини з маркуванням M+S з мінімальною глибиною протектора 4 мм є обов'язковими у період з листопада по квітень.
-
Хорватія. Пересування на зимових шинах є обов'язковим у період з 15 листопада по 15 квітня.
-
Боснія і Герцеговина, Румунія. Зимові шини є обов'язковими для автомобілів масою понад 3,5 т у період з листопада по квітень.
-
Болгарія. Автомобілі повинні бути оснащені зимовою гумою або шинами з глибиною протектора понад 4 мм у період з 15 листопада по 1 березня. Ланцюги протиковзання мають перебувати у машині з 1 листопада по 31 березня.
-
Італія. Зимові шини є обов'язковими лише для однієї провінції - Південний Тіроль, у період з 15 жовтня по 15 квітня.
Також в деяких регіонах Європи водії зобов'язані встановлювати ланцюги проти ковзання. Зазвичай це регулюється за допомогою відповідних дорожніх знаків.
У певних країнах, наприклад, у Польщі, Молдові або Швейцарії, встановлення зимових шин не регулюється законом, але існують відповідні рекомендації для безпеки учасників дорожнього руху.
А ви виїжджали за кордон на авто? Розкажіть як перетинали кордон.
Читайте також:
-
Коли встановлять валідатори у нових комунальних автобусах Хмельницького
-
Тролейбуси з Європи за 3,9 мільйона досі не їздять. Яка причина
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Pasha VezdenetskyДокументи про зміну статі
-
Иван СоколовЦе непомітно роблят початок совка.
-
Андрей КатковГрошi на хабар
-
Євген ЖерліцинТакі ж самі, як і вінничанам, киянам і донеччанам