У школах та садочках дітлахам видаватимуть світловідбиваючі браслети, — Мінінтергації

У планах розповсюдити кілька сотень тисяч браслетів по всій країні.
Перебої з електропостачанням та недостатнє освітлення вулиць і проїжджої частини у темний час доби провокують збільшення кількості аварій на дорогах. Аби пішоходи могли позначити себе для водія у поліції радять носити на одязі світловідбиваючі елементи.
У Мінінтеграції повідомляють, що спільно з МВС та ЮНІСЕФ невдовзі реалізують новий проект. У його рамках планують розповсюдити світловідбиваючі браслети у навчальних закладах.
«Світло для кожної дитини» – гасло цього спільного проекту – зобразили на кожному браслеті. Декілька сотень тисяч браслетів розповсюджуватимуть у дитячих освітніх закладах по всій Україні.
— Ці стрічки-браслети яскраво-золотого кольору, вони чудово відбивають світло та здалеку привертають увагу. Діти можуть їх одягати щоразу, виходячи на вулицю. В режимі постійного відключення електроенергії, в умовах короткого світлового дня такі елементи на дитині здатні убезпечити її життя на дорозі. Дякуємо дитячому фонду ЮНІСЕФ за чудовий проект! – пояснив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Бородай.

Нагадаємо, у темний час доби та при недостатньому освітленні поліцейські просять усіх водіїв та пішоходів бути обережними, дотримуватись правил дорожнього руху, враховувати погодні умови та носити світловідбиваючі елементи на одязі.
Як носити світловідбивачі
Поліцейські зазначають, що світловідбивачі у 6 разів зменшують ризик аварії за участю пішохода. Натомість у пішоходів, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% нижчий шанс потрапити в аварію.
Під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів, але якщо пішохід має на собі світловідбиваючі елементи, то відстань його видимості на дорозі збільшується до 130-150 метрів, а з дальнім світлом фар – від 300 до 400 метрів.
Колір верхнього одягу також відіграє чимале значення. У світлому одязі пішохід стає помітним за 30-75 метрів, а зі світловідбивачем пішохід стає помітним за 300 метрів.
Світловідбивачі на одяг можна чіпляти по-різному: на застібку блискавки, прив’язувати мотузкою до ременя або приколювати шпилькою до куртки. Головне, аби предмет вільно «рухався».
Куди краще прикріпити світловідбивачі дитині:
-
підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька)
-
значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі
-
нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків
-
брелки прикріплюють до сумочок, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку. Рюкзак, відповідно, за спиною
-
світловідбиваючі нашивки та наліпки роблять зимовий одяг не лише теплим та зручним, але й безпечним.
Поліцейські зазначають, світловідбивачів багато не буває: чим їх більше, тим краще. Адже аварійно-небезпечними ділянками є перехрестя, а двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони.
А ви носите світловідбиваючі елементи на одязі в темний час?
Читайте також:
-
Хмельничанин пропонує заборонити рух тролейбусів до закінчення війни: подробиці
-
“З дитиною пройти неможливо!” Хмельничанин просить облаштувати “зебру” на Озерній
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Володимир ВарА що діти роблять на вулиці уночі?
-
Читач75Одні скептики-нитіки зібрались. Все не то, все не так, треба було... Убейтесь об стол
-
Юрий Белоусову країні живе кілька десятків мільйонів
-
Natali MashtalerПотрібно носити жилети усім в темну пору ,і мати це за правило !