До 350 тисяч на один: за які громадські проєкти проголосували хмельничани

До 350 тисяч на один: за які громадські проєкти проголосували хмельничани
  • Громадські проєкти – це ідеї хмельничан, на реалізацію яких міська рада дає 350 тисяч гривень. 
  • Голосування завершилось і невдовзі оберуть переможців. 
  • Розповідаємо, які проєкти подавали хмельничани. 

Громадський бюджет – проєкт, до якого долучаються хмельничани. Відбувається все наступним чином: мешканці подають власні ідеї, далі йде оцінка і прийняття проєктів, голосування і врешті – визначення переможців. Ті, чия ініціатива набере найбільше голосів – отримають фінансування з міського бюджету. На реалізацію одного проєкту цього року передбачили до 350 тисяч гривень. Про це розповіли у міській раді. 

Свої громадські проєкти хмельничани подають на спеціальній електронній платформі. Ідеї різноманітні, але об’єднує їх одне – всі вони повинні мати суспільну користь для міста і мешканців. 

Наразі голосування завершилось. До визначення переможців залишається близько тижня. Як додають у міській раді, їх реалізація стартує із 19 червня. 

Відео дня

Пропонуємо переглянути, які проєкти подавали хмельничани, що вони передбачають і в які суми їх оцінили. Загалом на платформі є 28 проєктів «Бюджету участі». Обрали ті, які набрали найбільше голосів підтримки. 

Центр психологічної підтримки у Раковому

Бюджет – 350 000 гривень 

Громадський проєкт передбачає створення інтерактивного простору для надання психологічної підтримки. Його пропонують розташувати у мікрорайоні Ракове. Надавати послуги хочуть внутрішньо переміщених особам і сім’ям військових. 

«Простір об'єднає людей для спілкування, навчання та творчої взаємодії, інтеграції та самореалізації. Це можливо зробити на базі бібліотеки, яка безкоштовно надає інформаційний супровід та залучає до співпраці волонтерів, громадські організації», – зазначила автор проєкту Людмила Шевчук. 

Наразі ініціативу підтримали 825 хмельничан. 

Спортивний туризм для молоді

Бюджет – 349 963 гривні

Проєкт спрямований на патріотичне виховання молоді через призму спортивного туризму.

Ініціатори зазначають, його мета – пропагувати здоровий спосіб життя, любов до рідного краю та його культурно-історичної спадщини. Про що йде мова?

Реалізація включає забезпечення якісним спорядженням і облаштування матеріально-технічної бази, що сприятиме популяризації туризму, залученню нових учасників, навчання навичкам, що необхідні в повсякденному житті. 

Громадський проєкт набрав 632 голоси. 

Адаптивний одяг для поранених бійців

Бюджет – 347 124 гривні

Мова йде про створення майстерні для пошиття адаптивного одягу для поранених бійців «Не байдуже» на базі ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг». У закладі навчаються швачки, кравці й закрійники.

«Практично кожен бій на фронті означає збільшення потреб у адаптивному одязі для поранених. Наразі в Україні пошиттям адаптивного одягу для поранених захисників та захисниць займаються волонтери, а готовий одяг відправляють у стабілізаційні пункти та шпиталі», – пояснюють автори ініціативи. До слова, її підтримали 820 хмельничан. 

Тенісні столи у школах

Бюджет – 346 000 гривень

Громадський проєкт передбачає закупівлю 22 тенісних столів для 22 шкіл міста. Наразі ця ініціатива лідирує. Її підтримали 1286 хмельничан. 

«Через гру діти долають барʼєр спілкування один з одним незалежно від віку і статі. Настільний теніс чудовий спосіб енергійного проведення часу, який через гру обʼєднує суспільство, згуртовує, готує до реального життя, на грі вчишся перемагати і отримувати поразки, вчишся ставати сильнішим і постійно вдосконалюєшся», – йдеться в описі. 

В яких школах планується реалізація проєкту: ліцеї №2,3,4,7,8,9,10,13,15,16,17,18, НВО №5,23, НВК №6, спец. ЗОШ №7,12,27, ЗОШ №14,18,22,24. 

Укриття у садочку №32

Бюджет – 320 882 гривні

Проєкт передбачає облаштування місця для безпечного перебування дітей під час повітряних тривог. Мова йде про дошкільний заклад №32 «Росинка» Хмельницької міської ради. Які заходи передбачає реалізація цього проєкту:

Всі ці роботи оцінили у понад 300 тисяч гривень. Громадський проєкт зібрав наразі 941 підпис. 

Кабінет психолога

Бюджет – 290 740 гривень

Кабінет емоційного зцілення «Сфера довіри» в Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування. 

В описі до проєкту йдеться про те, що кабінет зцілення буде передбачений для внутрішньо переміщених осіб похилого віку. Мовляв, спеціаліст допоможе їм пережити стреси і травми, пов’язані з переїздом, втратою дому і рідних, а також відсутністю стабільності і незнайомим середовищем. 

Станом на сьогодні, 12 червня, за проєкт проголосували 835 хмельничан. 

Довідка:

Громадський бюджет (Бюджет участі) - процес взаємодії Хмельницької міської ради та її виконавчих органів з мешканцями Хмельницького і громади. Направлений на залучення їх до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Хмельницькою міською радою частини бюджету громади через подання відповідних ініціативних проєктів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем населених пунктів Хмельницької міської територіальної громади та їх мешканців, та проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти.

Читайте також:

654 мільйони на обслуговування доріг Хмельниччини. Де та що будуть робити

Хмельницька міськрада хоче продати 13 земельних ділянок. Ціни і адреси

Які найбільш проблемні маршрути у місті: запитали у хмельничан

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач90

    Психолог і за власні кошти міг би облаштувати собі кабінет. Беруть величезні гроші з основних пацієнтів а прикриваються декількома ВПО.

keyboard_arrow_up