Фірма Лабазюка хоче створити індустріальний парк біля Хмельницького
-
На території запланованого індустріального парку раніше працював завод залізобетонних конструкцій та виробів.
-
Нині земельними ділянками розпоряджаються компанії групи «Вітагро» Сергія Лабазюка.
У селищі Богданівці Хмельницької громади хочуть створити індустріальний парк «Ей-Бі-Сі Хаб». Він має бути розміщений на двох земельних ділянках. Площа однієї з них складає майже 4,5 гектара, площа іншої невідома. Про це йдеться у проєкті рішення виконавчого комітету — документ також має пройти сесію міськради. Ним пропонується погодити концепцію індустріального парку та дозволити його створення. Ініціатором створення парку є приватне виробничо-комерційне підприємство «Будзалізобетон».
На одній з земельних ділянок, де хочуть створити індустріальний парк (кадастровий номер 6825083300:07:001:1573) у минулому було розташоване державне підприємство «Хмельницький завод залізобетонних конструкцій та виробів». 2018 року майно підприємства продали на аукціоні. Початкова вартість складала 498 591 гривню з ПДВ.
На той час завод орендувала приватна фірма — ТОВ «Будіндустрія». Вона ж була серед 11 учасників аукціону з продажу і вона ж перемогла у ньому. Зрештою майно заводу продали «Будіндустрії» за 10 800 120 гривень з ПДВ. Такі дані є у системі електронних торгів «Prozorro.Продажі».
За даними системи, станом на 2018 рік майно заводу включало 30 одиниць основних засобів, зокрема:
- будівля арматурного цеху
- будівля бетонного заводу «АБСУ №4»
- компресорна
- будівля ВНВ
- цех колон і ригелів
- склад цементу
- склад готової продукції
- будівля лабораторії
- під'їзні колії
- бульдозер, кран та інше
Друга земельна ділянка (кадастровий номер 6825083300:07:001:0010) вказана у профілях двох компаній — вже згаданого приватного виробничо-комерційного підприємства «Будзалізобетон» та ТОВ «Віт Агро Красилів». Такі дані є в аналітичній системі «YouControl».
Приватне виробничо-комерційне підприємство «Будзалізобетон» зареєстроване у липні 1996 року в селищі Богданівці. Його основним видом діяльності є виробництво інших готових металевих виробів, статутний капітал складає 106 000 гривень. Кінцевим власником фірми є народний депутат Сергій Лабазюк, а засновником — акціонерне товариство «Ю Ар Ді Українські дороги». Останнє зареєстроване у Хмельницькому і також належить Сергію Лабазюку.
«Будзалізобетон» має один об’єкт нерухомості та дві земельні ділянки. Це вже згаданий раніше завод у Богданівцях та земельні ділянки там же. За даними «YouControl», «Будзалізобетон» належить до фінансово-промислової групи «Вітагро» Сергія Лабазюка.
ТОВ «Будіндустрія» зареєстроване у селищі Богданівці у жовтні 1997 року. Нині воно зареєстроване у Хмельницькому. Основним видом діяльності фірми є виготовлення виробів із бетону для будівництва, статутний капітал складає 800 000 гривень. Кінцевим власником компанії є хмельничанин Валерій Андрійчук, він же є засновником разом із Тетяною Півторак, Павлом Мазурком та Ярославом Гавриловим. Станом на червень 2003 року серед засновників було вказане приватне виробничо-комерційне підприємство «Будзалізобетон», про яке йшлося вище. Об'єктів нерухомості «Будіндустрія» не має.
ТОВ «Віт Агро Красилів» зареєстроване у Великих Зозулинцях Заслучненської громади в березні 2019 року. Тоді село належало до Красилівського району, а зараз — до Хмельницького. Основним видом діяльності компанії є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, а статутний капітал складає 1000 гривень.
Кінцевим власником та засновником «Віт Агро Красилів» є мешканець Волочиська Анатолій Герасимюк. Компанія має 13 об’єктів нерухомості та 1809 земельних ділянок. Майже всі об’єкти розташовані на Хмельниччині. Назва компанії вказує на її зв’язок з групою «Вітагро» Сергія Лабазюка.
Нагадаємо, що індустріальний парк запланували відкрити і на території Хмельницького — у мікрорайоні Лезневе. Для цього виділили земельну ділянку площею майже 91 гектар. У перспективі там займатимуться виробництвом текстильних виробів, електричного устаткування (генераторів, трансформаторів, батарей, акумуляторів, побутових приладів) та проводитимуть агропереробку (виробництво харчових продуктів, консервування овочів та фруктів й інше). Про це ми розповідали вам у квітні цього року.
2023 року на територію індустріального парку провели газ та частково збудували дорогу. Крім того, на квітень 2024 року завершували прокладання першої черги мережі водопостачання та розробили проєктно-кошторисну документацію на каналізацію й електропостачання.
У липні цього року управління капітального будівництва міськради замовило нестандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу з проєктуванням лінійної частини приєднання індустріального парку. Сума договору нині складає 159 495 702 гривні. У серпні управління замовило будівництво третьої черги електропостачання парку. Сума цієї угоди зараз складає 9 546 258 гривень.
Додамо, що станом на квітень цього року на Хмельниччині були зареєстровані чотири індустріальні парки — «Хмельницький», «Славута», «Красилів Технопорт» та «Вуглецево-нейтральний Еко Агро Хаб „Поділля Городок“».
Читайте також:
- У селищі на Хмельниччині створять індустріальний парк
- На Хмельниччині будують чотири індустріальні парки: для чого це потрібно
- На Хмельниччині хочуть збудувати завод з виробництва соєвої олії
- Хмельницькі підприємці можуть отримати гранти до 800 тисяч гривень: деталі участі
- 20 найприбутковіших компаній Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач63
Ольга Бачинська
Mila Vasechko
Дмитро Стельмах
Награбили мільярди їм вже законів немає, всіх купили!!!