Фірма Лабазюка хоче створити індустріальний парк у Волочиську

Фірма Лабазюка хоче створити індустріальний парк у Волочиську
  • Обсяг інвестицій, за даними Мінекономіки, складатиме мільярд гривень.

У Волочиську на Хмельниччині зареєстрували індустріальний парк. Він має назву «Ф’юче Індастрі Хаб». Ініціатором створення парку є приватна компанія — ТОВ «Віннер Інвест Капітал». Рішення про включення до реєстру індустріального парку ухвали Кабінет Міністрів України 1 жовтня. Про це повідомили на сайті Міністерство економіки України.

За даними відомства, обсяг інвестицій у проєкт складає близько одного мільярда гривень. З цієї суми 113 мільйонів є власними грошима «Віннер Інвест Капіталу». Проєкт сприятиме створенню 350 робочих місць у трьох сферах — переробка харчових продуктів, альтернативна енергетика та науково-технічна  діяльність. Згідно з інформацією Міністерства економіки, в Україні зареєстровані 93 індустріальні парки. Цього року на підтримку програми планують витратити один мільярд гривень.

ТОВ «Віннер Інвест Капітал» зареєстроване у Києві в грудні 2017 року. Статутний капітал фірми складає 100 тисяч гривень. Види діяльності у компанії такі:

Відео дня
  • Консультування з питань комерційної діяльності й керування (основний)
  • Діяльність головних управлінь (хед-офісів)
  • Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування
  • Діяльність у сфері права
  • Управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту
  • Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
  • Купівля та продаж власного нерухомого майна
  • Управління фондами
  • Інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення
  • Надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення)

На момент реєстрації компанії її керівником був мешканець Вінниччини Ярослав Майстренко. Засновників було двоє — мешканець Вінниччини Ігор Данієлян та акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд „Віннер Капітал“». 2021 року керівником фірми став Андрій Ковальчук, а одним із засновників (замість Ігоря Данієляна) — народний депутат Сергій Лабазюк. Такі дані є в аналітичній системі «YouControl».

Обидві згадані компанії, ТОВ «Віннер Інвест Капітал» та АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд „Віннер Капітал“», входять до фінансово-промислової групи «Вітагро» Сергія Лабазюка.

Нагадаємо, що у вересні стало відомо про намір іншої компанії з групи «Вітагро» створити індустріальний парк «Ей-Бі-Сі Хаб» у селищі Богданівці Хмельницької громади. Йдеться про приватне виробничо-комерційне підприємство «Будзалізобетон». На території, де має з’явитися парк, раніше працювало державне підприємство «Хмельницький завод залізобетонних конструкцій та виробів». 2018 року майно заводу продали приватній фірмі, яка разом з тим була його орендарем, — ТОВ «Будіндустрія». Компанія теж належить до групи «Вітагро». Більше про це дізнавайтеся з окремого матеріалу.

Додамо, що станом на квітень цього року на Хмельниччині були зареєстровані чотири індустріальні парки — «Хмельницький», «Славута», «Красилів Технопорт» та «Вуглецево-нейтральний Еко Агро Хаб „Поділля Городок“». Як пише видання mind.ua, цього року в Україні з’явилося найбільше індустріальних парків, відколи їх почали реєструвати, а це було 2014 року. Планується, що до кінця 2024-го їх буде близько сотні.

Як пише видання, однією з очевидних причин зростання кількості індустріальних парків є податкові стимули. Це, до прикладу, звільнення від податку на прибуток на 10 років, від імпортного ПДВ й мита при ввезенні нового обладнання в Україну. Крім того, окремі управляючі компанії індустріальних парків пропонують пільгові умови з підключення до електроенергії та низку сервісів, недоступних бізнесу поза межами парків. Завдяки всьому цьому інвестор може заощадити до 25% грошей, тобто зекономити від 15 до 60 мільйонів гривень на розгортанні свого бізнесу.

Є також і інші причини зростання популярності індустріальних парків:

  • управляюча компанія індустріального парку вирішує всі організаційні та безпекові питання своїх учасників
  • перебування різних підприємств на одній територій сприяє початку співпраці між ними, а внаслідок цього — появі спільних проєктів та зростанню прибутків
  • заощаджені на інвестиціях гроші можна вкласти у розвиток бізнесу

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (11)
  • Антоніна Миколай Гуменюк

    Якщо  хоче  ,  той  створить.  Хто  йому  стане на  заваді ?
  • Тетяна Петрова

    От ви тут коментуєте,  а лабазюкам все по барабану, він як крав так і далі краде і ніхто його ніколи ні за що не посадить він має чим відкупитись.
  • nina kolomiyets

    Лабазюк захопив всю Хмельницьку обл. злодій в законі
  • Galyna Ivaschenko

    НА НАРИ. ЦЬОГО ПОДДОНКА. РАЗОМ З БОГУСДАЕВИМ  НЕ АІДКУПИШСЯ

    Buzhok reply Galyna Ivaschenko

    На нари треба  тих хто з 1991 року до зараз , підірвав обороноздатність країни знищивши військовий потенціал України , а лабаз це так жилочь по карманах тирить

    Buzhok reply Buzhok

    мєлочь по карманах тирить...

keyboard_arrow_up