Фрукти дорожчають: де вигідніше у Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА)

Фрукти дорожчають: де вигідніше у Хмельницькому  (ІНФОГРАФІКА)
  • Фрукти на прилавках дорожчають. Як змінилась їх вартість восени?
  • Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку.

Журналісти vsim.ua продовжують слідкувати за вартістю різних продуктів у Хмельницькому.
Щомісяця на нашому сайті ми розповідаємо про вартість свинини, молочних виробів та круп. Наприклад, минулого тижня ми порівнювали ціни на яйця. Вони, до слова, з початком осені здорожчали. Детальніше про це можна прочитати за посиланням. 

Цього вівторка розповімо про вартість фруктів. Цінники на них ростуть, а ягоди і взагалі зникають з прилавків. 

Для порівняння журналістка vsim.ua відвідала два продовольчі ринки і фруктово-овочевий кіоск мережі. Отож, за скільки продають фрукти? Підготували інфографіку. Найнижчу ціну на товар ми підкреслили лінією. 

Відео дня

Відтак, за нашими спостереженнями, дешевшими фрукти обійдуться на продовольчих ринках. Найвища ціна - у фруктово-овочевому кіоску.

Який прогноз?

Літній сезон добіг кінця, тому наразі збільшується імпорт овочів та фруктів. Про це розповідає директорка департаменту однієї з фреш мереж Катерина Нічаєва,  йдеться на платформі плодоовочевого бізнесу EastFruit.

- Основними критеріями для вибору імпортерів є якість, смак товару та ціна. Зараз закінчився сезон кісточкових фруктів, а починається сезон цитруса, який буде імпортуватись з Туреччини, Греції, Іспанії та Італії, як і в попередні роки. Помело буде завозитись з Китаю, а гранат – з Туреччини, Єгипту, Азербайджану та Узбекистану. Загалом частка імпорту фруктів прогнозується на рівні 60-70%, – каже Катерина Нічаєва. 

Зокрема, експерти кажуть, що частка імпортної та місцевої продукції в Україні залежатиме від декількох факторів. На вибір українських споживачів, як правило, впливають такі чинники, як ціна, сезонність, екологічність, зручність, а також фактор етичності та підтримки локального «свого» виробника.

- І все ж ціна залишається одним з основних факторів при виборі овочів та фруктів. У сезон локальні овочі та фрукти часто більш доступні за ціною, в той час, як імпортні можуть бути дорожчими через логістичні та митні витрати. Також фактор сезонності впливає на те, яка плодоовочева продукція наразі є на полицях українських супермаркетів: локальні овочі та фрукти часто доступні лише в сезон, у той час, як імпортні можуть бути доступні протягом усього року. Якщо ж подивитися з іншого боку, частина українських споживачів свідомо обирає локальні овочі та фрукти з екологічних та етичних міркувань, щоб підтримувати власним виробом місцевих фермерів, – зазначає директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Загалом щодо цитрусових, то прогнозують, що ціни залишаться на рівні минулорічних. Щодо інших фруктів - прогнозувати поки зарано. Експерти пояснюють, що імпортні закупівлі тільки починаються. 

Читайте також:

Сир, сметана і масло: за скільки у Хмельницькому продають домашню “молочку”

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up