Ціни на яйця: де вигідніше у Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА)

- Як змінилась вартість яєць у вересні?
- Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку.
Журналісти vsim.ua продовжують слідкувати за вартістю різних продуктів у Хмельницькому.
Щомісяця на нашому сайті ми розповідаємо про вартість овочів, фруктів, соціально важливих продуктів, круп і свинини. До прикладу, минулого тижня ми порівнювали ціни на домашні молочні вироби. Детальніше можна прочитати за посиланням.
Цього разу розповімо про ціни на яйця. Востаннє, ми їх порівнювали на початку серпня. Отож, що ж змінилось з початком осені?
Варто зазначити, що цінники на курячі яйця змінились. Про це кажуть і самі продавці.
- Раніше ціна була стабільною, зараз якраз почали дорожчати, - каже продавчиня на ринку “Дубово”.
Для порівняння журналістка vsim.ua відвідала два продовольчі ринки Хмельницького і супермаркет. За скільки продають яйця? Підготували також інфографіку.
Що буде з цінами далі: прогноз експертів
Ціни на яйця ростуть по всій Україні. Загалом прогнозують подорожчання на 30% через сезонні фактори, ріст експортного попиту та складну ситуацію в енергосистемі. Про це передає agronews.ua.
Зокрема, фінансово-економічний оглядач Богдан Слуцький спрогнозував, що протягом наступних двох кварталів вартість курячих яєць може зрости на 25-30% через наближення періоду холодів та ріст їх експорту в інші країни. За січень-серпень 2023 року він виріс на 95% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, до 35 тисяч тонн. Таким чином, до кінця року середня вартість десятка яєць першої категорії може зрости до 50-52 грн, а найвищої – до 80 грн.
Щоправда, дані Держстату поки не показують цінових змін у порівнянні з 2022 роком. Тобто, якщо прогнози експертів справдяться і до кінця цього року ціни не десяток яєць першої категорії зростуть до 50-52 гривень, вони все одно не досягнуть минулорічних показників.
В асоціації “Союз птахівників України” пояснюють, що ціноутворення курячого яйця в цьому сезоні визначатиметься в першу чергу ростом цін на енергоресурси.
Стрімке підвищення цін на енергоносії на більш ніж 30% протягом липня-серпня 2023 року призвело до росту собівартості виробництва продукції птахівництва. Через це, кажуть фахівці, виробники вже зараз будуть вимушені підвищувати оптово-відпускні ціни для покриття власних виробничих витрат.
Сергій Карпенко, виконавчий директор “Союзу птахівників України”:
- Через ріст вартості енергоносіїв і невизначеність перспектив стабільного та безперебійного електропостачання цієї осени і зимою, галузь стикнулась з питанням економічної доцільності надалі нарощувати поголів’я птиці та виробництво продукції птахівництва. Вирощування ремонтного молодняку курей-несучок потребує значних затрат енергоресурсів, і протягом 5 місяців виробники вкладаються в утримання птиці без отримання продукції. Тому виробники завжди оцінюють ризики і доцільність посадки птиці на вирощування, особливо в холодну пору року, маючи ще й ризики позапланових відключень електроенергії”, – зазначає експерт.
Читайте також:
Сало і м’ясо у Хмельницькому: як змінилися ціни (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
007Кому дорого заведіть курочок і буде бесплатно