Сир, сметана і масло: за скільки у Хмельницькому продають домашню “молочку”

Сир, сметана і масло: за скільки у Хмельницькому продають домашню “молочку”
  • Продовжуємо моніторити ціни на продукти у Хмельницькому. 
  • Як змінилась вартість молочних виробів з початком осені?
  • Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку.

Цінники на продуктах змінюються щоденно. Українці особливо гостро відчувають на собі ці зміни. Якщо сезонні овочі, фрукти та ягоди дещо впали в ціні, то решта продуктів лише дорожчає. 

Журналісти vsim.ua продовжують слідкувати за вартістю різних продуктів у Хмельницькому. Щомісяця на нашому сайті ми розповідаємо про вартість яєць, круп, свинини та соціально важливих продуктів. До прикладу, минулого тижня ми порівнювали ціни на сало і м’ясо. Цього вівторка розповімо про домашні молочні вироби. Востаннє ми порівнювали ціни на них наприкінці липня. Зараз вони підскочили.

Скільки коштує “молочка” зараз? Журналістка vsim.ua відвідала найбільші “точки” продажу - павільйони на центральному ринку та “Ранковому”, що по Кам’янецькій. Обрали популярний набір молочних продуктів: кисломолочний сир (жирний і нежирний), сметану (сепараторну і збирану), а також домашнє масло, молоко і сироватку. Отож, що і за скільки продають у Хмельницькому?

Відео дня

Переглядайте інфографіку і дізнавайтесь, де дешевше. Найнижчу ціну ми підкреслили лінією. 


Окрім цього, ці продукти можна придбати і в кіосках від різних молочних виробників. Масло тут коштує від 240-260 гривень за кілограм. Літр молока продають від 32-34 гривні. Кілограм сметани (відерце) обійдеться в межах 95-100 гривень. Ціни на кисломолочний сир коливаються від 50-60 гривень за 400 грамів. 

Отож, за нашими спостереженнями, за “молочкою” слід вирушати на продовольчий ринок. Якщо ж порівнювати ціни на двох, то дешевше хмельничанам молочні вироби обійдуться на “Ранковому”. 

Що кажуть експерти?

Фахівці кажуть, що темпи інфляції зараз продовжують сповільнюватись. За весь 2023 рік зростання споживчих цін може становити в межах 10-11%, що значно краще за очікувані прогнози. 

У серпні Державна служба статистики зафіксувала дефляцію. По відношенню до попереднього місяця індекс споживчих цін становив -1,4%. Нагадаємо, у липні дефляція була на рівні -0,6%. Експерти пояснюють, ситуація з цінами стабілізувалася завдяки відновленню бізнес-активності, налагодженюю логістики, зростанню внутрішнього споживання та рівному валютному курсу. Відтак Нацбанк та експерти очікують, що за підсумками 2023 рівень інфляції не перевищить 11%, - передає видання delo.ua. 

За словами економічного експерта Віктора Шулика, не варто переживати, що “ціни до кінця 2023 злетять до неба”. Мовляв, в Україні є накопичені запаси продовольчих товарів, що виключає ймовірність їхнього дефіциту. А коригування валюнтрого курсу, якщо й буде, то дуже “акуратне”. 

Водночас, що стосується саме “молочки”, то українцям слід бути готовими до підняття цін восени

- Ціни на молочні продукти в першій половині осені можуть підвищитися через те, що останні півтора місяця була посуха, тому валовий надій молока на підприємствах зменшився. Це відчувають переробники, які підняли закупівельні ціни на сире молоко раніше сезонного тренду, акцентуючи увагу на зменшенні надою, - зазначили аналітики Українського клубу аграрного бізнесу, - передає “Дзеркало тижня”.  

Також аналітики додають, що помірними можуть залишитись ціни на цукор, а здорожчання може торкнутись м’яса та рису. Це пов’язано зі скороченням обсягу ввезення цієї крупи із Китаю, Індії та Пакистану. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • 007

    Кому дорого заведіть коровку і буде бесплатно

keyboard_arrow_up