Майже місяць у Хмельницькому приймали проекти від хмельничан, які хочуть покращити життя міста. Запропонувати свою ідею можна було з 28 серпня до 26 вересня. Проекти хмельничан розглянуть до 16 жовтня. Тоді запустять голосування та до 25 листопада оберуть переможців. Цьогоріч на програму "Бюджет участі" передбачили 2 мільйони гривень з міського бюджету.
Нагадаємо, що минулого року хмельничани подали 80 проектів. З них комісія обрала лише 55, за які можна було голосувати. Перемогу отримали 12 ідей, на втілення яких витратили мільйон гривень. Цьогоріч містяни запропонували 81 проект. Журналісти vsim.ua проаналізували, на що просять гроші активні хмельничани.
До 26 вересня автори могли залишити проектну заявку в електронному вигляді на сайті https://gp.khm.gov.ua або ж у пунктах супроводу бюджету участі. За цей час хмельничани подали 81 проект на загальну суму 7,5 мільйонів гривень. Громадські ініціативи пропонувалися за такими напрямками: житлово-комунальне господарство, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, спорт, культура, охорона навколишнього середовища.
Більше половини проектів стосувалися освіти. Містяни запропонували аж 46 ідей. Чимало проектів було з охорони здоров'я - 18. Лише по 5 проектів подали з ЖКГ, культури і спорту. Однак не було жодної ідеї, як покращити охорону довкілля.
По освіті хмельничани подали 46 проектів. Половина з них стосується облаштування дитячих та спортивних майданчиків у навчальних закладах. Сім авторів просять закупити у їхні школи сучасне комп’ютерне та мультимедійне обладнання. Кажуть, те, що є зараз, давно застіріло і часто виходить з ладу.
Декілька хмельничан просять відремонтувати шкільні кабінети. Турбуються і про безпеку учнів – у школу № 19 та НВО № 5 хочуть поставити камери відеоспостереження. Лише два проекти не стосуються навчальних закладів - це школа бізнесу та центр розвитку сім'ї.
Зі сфери охорони здоров'я хмельничани запропонували 18 ідей. Більша частина проектів стосується Хмельницької міської дитячої лікарні і поліклініки. Автори проектів просять виділити кошти на закупівлю обладнання у реанімацію, лор-відділення, хірургію та офтальмологію. Крім цього, і дитяча поліклініка, і 4 поліклініки по різних мікрорайонах хочуть, аби в них зробили електронні результати аналізів. Новеньку апаратуру мріють придбати також у перинатальний центр.
По житлово-комунальному господарству містяни подали лише 5 проектів. Просять облаштувати сквер по Зарічанській. Автор проекту каже, що неподалік політехнічного коледжу є занедбана територія, повз яку щодня проходить сотні людей. Мешканці також хочуть новий дитячий майданчик та посадити молоді насадження і квіти у центрі міста. Крім цього, є ідея поставити сонячне дерево, під якого можна зловити wifi та підзарядити мобільний. А біля багатоповерхівки по вулиці Трембовецької хочуть облаштувати контейнер для вживаного одягу.
Зі сфери культури хмельничани запропонували теж 5 проектів. Перекладачка Тетяна Родіонова хоче, аби міська рада виділила гроші на проведення єдиного в Україні перекладацького фестивалю. Містяни також хочуть створити арт-простір у бібліотеці філії № 2 та клуб "Читанка". Окрім цього, у місті пропонують облаштувати сучасну студію анімації, де кожен зможе реалізувати свій творчий потенціал. А от біля бібліотек мріють встановити світлодіодні вивіски та банери, які б показували містянам, що у будівлі знаходиться книгозбірня.
З соціального захисту містяни подали 5 проектів. Чотири з них стосуються відкриття у Хмельницькому простору для відпочинку та дозвілля людей похилого віку. Планується відремонтувати приміщення на Героїв Майдану, облаштувати там декілька залів за різними напрямками, а також закупити необідне обладнання для музичних вечорів, перегляду фільмів. Ще один проект стосується ремонту реабілітаційного центру, що на Зарічанській.
Зі спортивної тематики хмельничани запропонували лише дві ідеї. У місті хочуть створити простір активного дозвілля, де б могли займатись переселенці, учасники АТО і малозахищені категорії. Також просять виділити кошти для облаштування спортивного майданчику для гри в петанк. Він підійде для людей з інвалідністю різного віку.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.