Інтернет без світла. Як отримати і скільки це коштує

Інтернет без світла. Як отримати і скільки це коштує
Ілюстративне фото
 • Під час відключень минулого сезону хмельничани часом лишалися не тільки без світла, а й без зв’язку.

 • Як цього уникнути та мати доступ до мережі під час можливих російських атак?

Чим ближче зима, тим частіше у владі говорять про можливі відключення світла через російські обстріли та протидію таким атакам. Минулого осінньо-зимового сезону електроенергії у помешканнях хмельничан могло не бути годинами, а то й цілий день.

Однією з речей, яка залежна від електрики, є доступ до всесвітньої мережі. Для людей це не тільки спілкування, доступ до новин чи перегляд фільмів, а часом і робота, яку неможливо виконувати без Інтернету. Як же мати підключення навіть у випадку відсутності світла у квартирі?

Перший варіант — використання точки доступу на смартфоні або планшеті, тобто «роздача» Wi-Fi. Якість та тривалість підключення у такому випадку залежить від якості сигналу мобільного оператора та місткості акумуляторів використовуваних гаджетів. Варто також зважати на те, що у режимі точки доступу смартфони та планшети можуть використовувати більший обсяг заряду батареї, ніж зазвичай. Крім того, зазвичай у тарифних планах встановлений ліміт трафіку. Нагадаємо, що влада вимагає від мобільних операторів мати можливість підтримувати зв’язок за відсутності електропостачання протягом трьох діб.

Відео дня

Другий варіант — підключення оптоволоконного Інтернету. За його наявності можна підключати кабель Ethernet до ноутбука та мати доступ до всесвітньої мережі. Можна користуватися і звичайним Wi-Fi роутером, однак його потрібно підключити до джерела живлення, як от пауербанка чи зарядної станції, з допомогою спеціального перехідника (приклад за посиланням). Аби дізнатися, які провайдери у Хмельницькому підключають оптоволоконний Інтернет, журналіст vsim.ua зателефонував до кожного з них. Що вдалося дізнатися, читайте нижче. Компанії перелічені в алфавітному порядку.

Datagroup. На сайті компанії вказано, що вона надає послуги підключення до мережі за технологією xPON, яка й дозволяє користуватися Інтернетом без світла. Є два тарифи, які відрізняються швидкістю підключення. Абонплата за ними у перші шість місяців складає 75 та 310 гривень відповідно, а з сьомого місяця — 150 та 400 гривень відповідно. Вартість підключення за відсутності абонентської лінії складає від 1500 гривень, а якщо лінія є, то 500 гривень. Можливість підключення також залежить від адреси. Сайт компанії — datagroup.ua, номер телефону з питань підключення — 0800210000.

X-City. Доступність підключення оптоволокна залежить від конкретної адреси. Вартість складає 500 гривень, абонентська плата 150 гривень. Сайт компанії — x-city.ua, номер телефону з питань підключення — 0382724777.

Воля. Оператор кол-центру провайдера могла лише перевірити можливість підключення за конкретною адресою. Аби дізнатися ситуацію по місту в цілому, порадила скористатися сайтом multitest.ua, однак він на момент написання матеріалу був недоступний. Сайт компанії — volia.com, номер телефону з питань підключення — 0800218078.

ІнфоДом. Аби дізнатися умови підключення, клієнту потрібно подати безкоштовну заявку. Протягом трьох діб у компанії з’ясують, чи є технічна можливість підключити оптоволокно за вказаною клієнтом адресою, а якщо так — то скільки це буде коштувати, якою буде абонплата і як довго буде доступ до мережі без світла. Після цього зателефонують клієнту та повідомлять результат. За словами оператора, вартість підключення зазвичай складає орієнтовно 2500-3000 гривень. Сайт компанії — infodom.km.ua, номер телефону з питань підключення — 0952627711.

Київстар. Аби Інтернет від цієї компанії працював без електрики, потрібно, щоб у під’їзді було встановлене джерело безперебійного живлення. Київстар встановлює їх, однак у Хмельницькому вони ще не з’являлися. За словами оператора, можна подати заявку на встановлення. Це безкоштовно, однак гарантії, що джерело безперебійного живлення встановлять протягом певного терміну, немає. На сайті Київстар йдеться, що 20% мережі в Україні має таке обладнання і його поступово стає більше. Сайт компанії — kyivstar.ua, номер телефону з питань підключення — 0800300460.

Укртелеком. Доступність підключення залежить від конкретної адреси. Вартість складає 1 гривню, абонплата — від 99 до 290 гривень залежно від тарифу та швидкості. Без світла Інтернет може працювати мінімум 2 години, максимум — 4-24. Це залежить, знову ж таки, від адреси. Сайт компанії — ukrtelecom.store, номер телефону з питань підключення — 0733218876.

Додамо також, що в Україні, і Хмельницькому зокрема, почали розгортати пункти незламності з доступом до Інтернету. Їхнє розташування можна переглянути на карті або у додатку «Дія».

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Максим Бондар

  "Другий варіант" який ви описати це Езернет, яким якраз і підключає Еверест, Коли оптоволокно йде до підїзду, там стоять перетворювачі сигналу на кабель вита пара (езернет) і вже він йде у квартиру і його можете вмикати у ноутбук напряму при виключенні світла і буде інтернет, або ж заживити роутер і роздавати вайфай! Якщо підключення PON, то варіант "кабель в ноутбук" працювати не буде, вам всеодно потрібно заживити модем (перетворювач вигналу з оптики на виту пару) який стоїть у вашій квартирі, а якщо захочете роздати вайфай, то крім модему потрібно заживити струмом ще і роутер! Таке враження що автор статті "чув звін та не знає де він", не до кінця розібрався і написав статтю. Правильно побудована мережа Езернет набагато краща для багатоквартирних будинків ніж ПОН - яка призначена для приватних будинків, просто деякі провайдери почали підключати ПОН в квартири, бо  цей тип підключення набагато менш затратний ніж Езернет для провайдера, бо потрібно тільки протягти кабель в квартиру і все, далі про додаткове обладнання та його забезпечення живленням повинен думати абонент. + з недоліків у ПОН це високий пінг, що для тих хто любить грати ігри критичний показник...
 • Alex Varmint

  Из всех названых самый нормальный оператор X-City всё остальное не стоит рассматривать, куча проблем. Только оптоволокно может решить доступ к интеренету без электричества. А его тянет только X-City и пока не везде протянули. Тот же киевстар сразу переставал работать как выключали свет, инета не было совсем. Я и перешёл на водафон из за этого, ну и ещё по причине того что в киевстаре руснявые хозяева пристутствуют
 • Vladimir T

  Ну всіж розуміють, що попередня інформація є інформаційно...приблизною. При використанні прямої лінії...з живлячої станції ймовірність безперебійної роботи інтернету зростає, головне щоб на станції...це живлення було. Не всі провайдери можуть забезпечити безперебійну послугу так як використовуються комутаційні... прилади які потребують живлення. Укртелеком, радіусом 500 метрів від центральної станції і ти можеш цілодобово бути з інтернетом. Можна спробувати і ADSL підключити, щв. в цьому радіусі прибл 17-20МБ. Чим не вихід.? )

  Vlad T reply Vladimir T

  Зараз майже всі хочуть щось оптичне..., щоб ігрухи ....не вилітала...щоб ютуб працював ) А те, що для нормальної роботи достатньо до 20 МБ. .. )

keyboard_arrow_up