Кавуни і дині: за скільки продають у Хмельницькому і звідки привозять

Кавуни і дині: за скільки продають у Хмельницькому і звідки привозять
  • Продовжуємо моніторити ціни у Хмельницькому.
  • Дізнались, за скільки продають кавуни і дині. 

Літо у самому розпалі, а на прилавках – повне різноманіття овочів, фруктів і ягід. 

Журналісти vsim.ua продовжують моніторити вартість продуктів харчування у Хмельницькому.

До прикладу, минулого тижня розповідали про ціни на живу рибу.  Цього разу розповімо про кавуни та дині. Цього товару наразі – куди не глянь.

Відео дня

Найбільший вибір баштанних є на продовольчих ринках. Соковиті кавуни з табличками «найсолодший» та запашні яскраві дині.

Звідки ж їх привозять? Якщо на початку літа цей товар був імпортний, то зараз кавуни і дині вітчизняні. Більшість їх привозять з Одещини

Отож, дізнавайтесь ціни і переглядайте інфографіку. Для порівняння журналістка відвідала три продуктові ринки, а також фруктово-овочевий кіоск і супермаркет.

Що кажуть експерти?

Ціни на баштанні цьогоріч не такі високі, як були минулого року. Мінімальна ціна від виробника становить наразі 23 грн за кг. Це нижче тогорічних показників на 15-20%. Про це розповіла керівниця відділу маркетингу одного з оптових ринків сільськогосподарської продукції Тетяна Попович. За її словами, наразі в цей період з'являються перші вітчизняні баштанні – із Закарпаття та Одеси. 

Експерти кажуть, що місцеві аграрії збільшили площі для вирощування баштанних, таким чином стабілізувавши ціну. До того ж у 2024 році обсяг імпорту кавунів та динь з Туреччини зріс на 10%, а з Греції — на 8%, що також дозволило утримувати ціни на низькому рівні.

Окрім цього, низька ціна сформувалася через гарний врожай. В регіоні склалися сприятливі погодні умови, які призвели до зниження ціни, – зазначила Тетяна Попович. 

В той же час, аналітики проєкту EastFruit зазначили, що ціни на кавуни падають через низький попит, а над урожаєм нависла серйозна загроза загибелі через аномально спекотну погоду.

Йдеться, що продавці поспішають з реалізацією, оскільки врожай страждає від спеки. У деяких господарствах уже зафіксовано випадки пошкодження кавунів сонячними опіками, що лише посилює проблеми зі збутом. Про це передає «Аgroportal»

«Основною причиною, що спровокувала таке різке цінове зниження, стало сезонне збільшення пропозиції кавунів із місцевих господарств. Водночас посуха, яка спостерігається в низці областей, негативно позначається на якості кавунів, що також чинить тиск на ціни. Варто зазначити, що сьогодні ціна на кавун в Україні вже в середньому на 47% нижча, ніж в аналогічний торішній період», — зазначають експерти. 

Читайте також:

Хто володіє найбільшими мережами супермаркетів Хмельницького

У низці міст України здорожчала вода: як ситуація на Хмельниччині

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up