На Хмельниччині підприємець привласнював бюджетні гроші. Його справу закрили
-
Ремонт клубу в селі Заставля замовили 2017 року.
-
Для виконання робіт найняли приватну фірму.
-
Її директор завищував вартість робіт, завдавши збитків на понад 17 тисяч.
У Дунаївцях розглянули справу підприємця, фірма якого робила ремонт будівлі сільського клубу. За даними слідства, чоловік завищував вартість виконаних робіт в актах, які подавав замовнику. Таким чином місцевому бюджету було завдано збитків на понад 17 тисяч гривень. Дунаєвецький районний суд закрив справу, а витрати на експертизи поклав на державу. Розповідаємо деталі про цей випадок.
Що відомо про закупівлю
Інформація про закупівлю з’явилася на сайті «Prozorro» 7 вересня 2017 року. Комунальна установа «Міський культурно-мистецький, просвітницький центр» Дунаєвецької міськради замовила капітальний ремонт будівлі клубу у селі Заставля. Нині це територія Дунаєвецької громади. Очікувана вартість робіт склала майже 1 205 689 гривень. На цю ж суму й уклали договір з фірмою, яка була єдиним учасником закупівлі — ТОВ «Трансбудсервіс-М». Ремонт мав бути виконаний у період від 7 вересня до 31 грудня того ж року.
Що відомо про директора та його фірму
Директором ТОВ «Трансбудсервіс-М» та водночас фігурантом справи є 69-річний Валерій Гриневич. Його ім’я вказане на порталі «Судова влада України» та в аналітичній системі «YouControl». Як ідеться у рішенні суду, він родом з теперішньої Новодунаєвецької громади, має вищу освіту, пенсіонер, раніше не судимий.
ТОВ «Трансбудсервіс-М» зареєстроване у січні 2009 року в селищі Дунаївці (зараз Новодунаєвецька громада). Валерій Гриневич був директором фірми з часу її заснування. Засновниками підприємства вказані Марія Гриневич та Сергій Гриневич. Основним видом діяльності фірми є будівництво інших споруд, статутний капітал складає майже 358 557 гривень. За даними системи bi.prozorro.org, фірма укладала договори з публічними замовниками протягом 2016-2020 років. Їхня загальна сума станом на зараз складає майже 13 316 752 гривні. Всі договори стосуються будівництва, ремонту та подібних замовлень.
Валерій Гриневич пов’язаний також і з іншими компаніями, які зареєстровані у селищі Дунаївці — ТОВ «Будінвест», ТОВ «Будінвест-О» та ТОВ «Трансбудсервіс-МВ».
У чому звинувачували підрядника
За даними правоохоронців, 27 вересня 2017 року Валерій Гриневич склав акт виконаних робіт та передав його замовнику, тобто комунальній установі. Сума за актом складала 365 740,45 гривні. На частину цієї суми, 13 048,3 гривні, роботи насправді не були виконані, тобто загальна вартість була завищеною. У рішенні суду йдеться, що у замовника не знали про завищення й повністю оплатили рахунок.
Згодом ця ситуація повторилася. Як ідеться у рішенні суду, Валерій Гриневич 20 грудня 2017 року склав черговий акт виконаних робіт та передав його замовнику. У документі була вказана сума в 542 899,2 гривні. Проте насправді на її частину, 4387 гривень, роботи не були виконані. У комунальній установі, не знаючи про завищення суми, прийняли акт та оплатили рахунок.
Таким чином, вважали правоохоронці, комунальна установа заплатила загалом 17435,3 гривні за роботи, які фактично виконані не були. Майнова шкода була завдана управлінню культури Дунаєвецької міськради, оскільки воно є розпорядником бюджетних грошей.
Що вирішив суд
Кримінальне провадження за описаними вище подіями правоохоронці відкрили 26 вересня цього року. При цьому менш ніж за тиждень після цього, 1 жовтня цього року, обвинувальний акт щодо Валерія Гриневича надійшов з прокуратури до суду. Це надзвичайно швидко, якщо порівнювати з середніми термінами процесуальних дій за кримінальними провадженнями. Вони можуть тривати місяцями та роками.
Дії Валерія Гриневича були кваліфіковані як:
- привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (частина 2 статті 191 Кримінального кодексу)
- складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів (частина 1 статті 366 Кримінального кодексу)
У підготовчому судовому засіданні Валерій Гриневич подав клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття справи через закінчення терміну давності. Проти цього не заперечували ні прокурор, ні представниця управління культури Дунаєвецької міськради, яке є потерпілою стороною.
Зрештою суд звільнив Валерія Гриневича від кримінальної відповідальності та закрив справу. Процесуальні витрати у справі склали майже 55 617 гривень — ці гроші пішли на проведення експертиз. Зазначені витрати суддя поклав на державу. Рішення було ухвалене 31 жовтня, на подання апеляції давався тиждень. За даними порталу «Судова влада України», потерпіла сторона не подавала позову про відшкодування збитків, які були завдані місцевому бюджету внаслідок дій підприємця.
Читайте також:
- На Хмельниччині ексголову сільради посадили за ґрати за корупцію
- Голова хмельницької МСЕК Крупа виправила декларацію перед затриманням: що змінилося?
- «Електротранс» замовив ремонт тролейбуса за 348 тисяч
- Нове обладнання для обласної дитячої лікарні. Що хочуть купити і яка ціна
- Хмельницький соцзахист замовив продуктові набори: для кого та за скільки
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач09
ОᏗᎬᏦᏟᎪᎻᎠᏢ
Tanja
Andri.P
Колись мали діло з одним таким же самим, роботу зробили, гроші до тепер чекаємо