Літо – пора канікул, відпусток і, звісно, ремонтів у школах. Цього сезону поточні та капітальні ремонти проведуть в усіх навчальних закладах. Ремонтуватимуть харчоблоки, санвузли, покрівлю та облаштовуватимуть спортивні майданчики. На це із міського бюджету виділили 7 910 579 гривень. Які роботи пройдуть в школах, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Беруться за те, що не може чекати
В місті існує спеціальна комунальна установа - господарська служба департаменту освіти. Її працівники щороку з жовтня по грудень обходять школи. Директори та завгоспи показують інженерам госпслужби, що саме потребує ремонту. А ті вже складають дефектні акти, обраховують орієнтовну вартість ремонтних робіт та подають в департамент освіти. Вже там, пояснює заступник директора департаменту з фінансово-економічних питань Людмила Корнієцька, визначають що насамперед слід відремонтувати в школах.
- Якщо в акті, припустимо, вказано ремонт актової зали і ремонт каналізації, то першочергово робимо каналізацію, - каже Людмила Корнієцька. – Адже це більш потрібно. Хоча насправді в кожному закладі є досить багато роботи. Більше 20 років коштів на масштабні ремонти не виділялися. В нас застаріле технологічне обладнання в усіх закладах. Майже в кожному системи водопостачання, водогону, тепломережі треба міняти. Ми виконуємо зараз частково ремонти тих систем, які вже зовсім не можуть постояти.
Читайте також: 10 мільйонів на обладнання: що купили в 2016 році хмельницькі школи за бюджетні кошти
Що ремонтуватимуть в кожній школі
На поточні ремонти у 2017 році виділили 5,5 мільйонів гривень. Тож цього літа в школах лагодитимуть:
- санвузли – 16 ЗНЗ,
- покрівлю – 11 ЗНЗ,
- харчоблоки – 7 ЗНЗ,
- каналізацію – 3 ЗНЗ,
- вентиляцію – 3 ЗНЗ,
- водостоки – 2 ЗНЗ,
- пожежну сигналізацію – 2 ЗНЗ,
- встановлять велопарковки - 30 ЗНЗ.
Ще 2,4 мільйони пішло на капремонти в шести закладах. У трьох облаштовуватимуть спортивні майданчики. Один з яких в НВК №7 вже зробили. У ЗОШ №29 ремонтуватимуть приміщення, а в ЗОШ №13 – дах.
Найбільше коштів витратять на ремонти в НВК №6 та НВК №7. По 921 та 847 тисяч гривень відповідно. Найменше – на ЗОШ №30 та ЗОШ №23. Тут за 5000 гривень лише встановлять велопарковки. На три заклади – ліцей №17, ЗОШ №4 та змінну ЗОШ №2 – коштів не виділяли. В департаменті кажуть, потреби на першочерговий ремонт в цих школах немає.
Що зміниться в новому навчальному році в кожній школі та скільки коштів на це виділили, дивіться на карті. Зеленим кольором позначені школи, де зроблять поточний ремонт. Червоним - де капітальний.
Частина шкіл, за повідомленнями директорів, вже виконала ремонтні роботи. В департаменті кажуть, що це не остаточні суми. Додаткове фінансування освітніх потреб розглядатимуть на липневій сесії міської ради.
“Без щорічного ремонту школа б не вистояла”
- В себе вдома ми робимо ремонт раз в 10 років. Але ж в нас три людини в сім’ї. А якщо школу кожного дня відвідує 600-800 учнів, то за рік треба то те, то інше лагодити. Звичайно, якщо ремонт якісний – то щороку одне і те ж ремонтувати не слід. Але ж щороку і не виділяють кошти на ремонт, до прикладу, каналізації.
“Класи ремонтуємо за батьківські і власні кошти”
- Ремонт в класах ми робимо за власні кошти. Буває по-різному. Є за батьківські кошти, якщо батьки самі визначають. А так беремо на ремонт в класах з тих грошей, які дають з бюджету по 100 гривень на учня.
“Спонсорів до ремонту на залучаємо”
- Ми відмовилися від збору батьківських коштів, бо міська влада виділяє достатньо, щоб наш заклад функціонував, До депутатів ми не звертаємося. Нам виділяють з бюджету. Тому в додаткових залученнях потреби поки нема.
Читайте також: Випуск-2017: що вдягнули і скільки витратили на одяг школярі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.