Очисні споруди на міському сміттєзвалищі: для чого вони потрібні
-
На полігоні ТПВ почали будувати очисні фільтрувальні споруди.
-
Роботи мають завершити до кінця поточного року.
-
Розповідаємо, для чого це потрібно.
На міському полігоні твердих побутових відходів почали будувати очисні фільтрувальні споруди. Про це на своїй сторінці у соцмережах повідомив заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.
– Наразі тривають підготовчі роботи для встановлення ємностей збору фільтрату, ємності накопичувача очищених стічних вод. Влаштовуються автомобільні дороги. Надалі, згідно із календарним графіком виконання робіт, буде розпочато роботи з встановлення зовнішніх електричних мереж, а також роботи з влаштування очисних фільтрувальних споруд.
Що це за проєкт
Будівництво очисних фільтрувальних споруд – один із трьох етапів, закладених в проєкт модернізації інфраструктури твердих побутових відходів. Також програма передбачає рекультивалізацію полігону твердих побутових відходів (далі – ТПВ, – прим.автора) та безпосередньо зведення сміттєпереробного заводу.
Що стосується саме очисних споруд - їх будівництвом займається консорціум компаній з Литви UAB "Arionex LT" та "Rotreat Abwasserreinigung" з Австрії. Вартість проєкту – 2,5 мільйони євро. Частину коштів надає Європейський банк реконструкції та розвитку. Решта - грант від ЄС.
Суть очисних споруд у тому, що вони перетворюватимуть фільтрат у технічну воду. До слова, такі установки вже є у Львові та Києві. В столиці вони з’явилися у 2008-му, а в місті Лева – у 2020-му.
– Фактично фільтрат – це рідина, яка утворюється в полігоні через атмосферні опади: вода туди затікає, плюс йде гниття сміття, рідина страшного чорного кольору, яка має в собі умовно всю таблицю Менделєєва у своєму складі, має бути очищена, щоб вона не потрапляла в підземні води, в ґрунти, що є небезпечним, – розповів заступник міського голови Микола Ваврищук.
Яка користь для хмельничан
Фільтрати, які утворюються на полігоні, можуть потрапляти у ґрунти й, відповідно, забруднювати навколишнє середовище. Це розповів керівник офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Іван Підопригора.
– Змінить те, що якщо раніше цей фільтрат ніяким чином не очищувався – то завжди є ризик його витоку в водойми, ґрунтові води й взагалі розповсюдження за межі полігону. Коли працює станція очистки фільтрату – вона весь цей фільтрат організовано збирає і проводить його через себе. Таким чином фільтрат, який утворюється на полігоні очищується і вже не попадає ніяк в природу. Таким чином ми організовуємо процес на полігоні згідно із європейськими стандартами й вплив на довкілля є максимальним, адже негативні речі більше не відбуватимуться.
Заразом заступник міського голови Микола Ваврищук зазначив: вони проводили необхідні експертизи, результати яких вказують на те, що фільтрати не потрапляють у ґрунти, які несуть загрозу навколишньому середовищу.
– Ми зробили аналіз, там під нашим полігоном дуже великий шар глини, тому можна зробити висновок, оскільки ми робили дослідження і в нас є підтвердження, що даний фільтрат не протікає в підземні води.
Даний проєкт мають завершити до кінця 2024-го. Також, повідомив заступник мера, найближчим часом анонсують підрядника, який займатиметься рекультивацією полігону. А восени мають обрати фірму, яка будуватиме сміттєпереробний завод,
Читайте також:
На хмельницькому сміттєзвалищі збудують станцію очистки за 97 мільйонів
Що з будівництвом сміттєпереробного заводу? Запитали у заступника Симчишина
1,4 мільярда на сміття. Головне з інвестиційної програми «Спецкомунтрансу»
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.