Пенсійна реформа: чому одним дали по 50 гривень надбавки, а іншим - на кілька тисяч більше

Пенсійна реформа: чому одним дали по 50 гривень надбавки, а іншим - на кілька тисяч більше
  • З жовтня пенсіонерам перерахували розмір пенсії.
  • Поки одні не тямлять себе від щастя, що будуть отримувати ледь не вдвічі більше, інші кажуть, їм підвищили пенсію лише на 50 чи 100 гривень.
  • Як перераховували пенсії з жовтня, пояснили в управлінні Пенсійного фонду у Хмельницькому.

​​​​​​Про чергове збільшення пенсій у Кабміні заговорили ще у травні. Тоді уряд представив проект, за яким мала відбутись пенсійна реформа. Усім пенсіонерам обіцяли перерахувати виплати за єдиною формулою. На початку жовтня уряд проголосував за нововведення. Тиждень тому вони вступили в дію.

Вже у цьому місяці пенсіонери отримають пенсії з доплатою. Щоправда, збільшаться виплати не у всіх. Якщо у деяких пенсія залишиться на тому ж рівні, то частина пенсіонерів отримає навіть більше 5000 гривень надбавки. Що ж вплинуло на розмір перерахованої пенсії, журналісти vsim.ua запитали в управлінні Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому.

Відео дня

Людмила Гайденко, заступник начальника управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому

- У формулі для розрахунку пенсії, крім індивідуального коефіцієнту стажу і заробітку, враховується також показник середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії. З кожним роком середня зарплата зростала. Тому пенсіонери з однаковим стажем і зарплатою залежно від року виходу на пенсію отримували різні пенсії. Підвищення з 1 жовтня однаковим не буде, у кожного воно буде індивідуальним. У когось воно буде і до 100 гривень, а у когось - більше 5000 гривень. Тому в деяких вийшло досить непогане підвищення, а в деяких його взагалі не відбулося. Але менше, аніж до 1 січня 2017 року вони отримувати не будуть.

Для розрахунку пенсії береться індивідуальний коефіцієнт заробітної плати протягом періоду трудової діяльності. Це відношення розміру заробітної плати, яку отримувала людина, до розміру середньої заробітної плати по Україні на той період. Також береться до уваги коефіцієнт трудового стажу. Там є спеціальна формула, але простіше рахувати так, якщо це 40 років то буде коефіцієнт 0,4, якщо 35 років, то 0,35. Ці два коефіцієнти множаться на середню заробітну плату за 3 роки перед виходом на пенсію. Зараз же для всіх пенсіонерів до уваги братиметься середня заробітна плата у розмірі 3764,40 гривень. Але якщо раніше для оцінки одного року трудового стажу ми брали величину 1,35, то зараз буде брати лише 1. Таким чином, намагалися зробити так звану “зрівняйлівку”.

Найважливіше при теперішньому перерахунку пенсій - це заробіток, який людина отримувала протягом свого життя. Якщо він був вищим за тогочасну середню заробітну плату по Україні, то, звичайно, що для таких пенсіонерів, пенсія буде більшою.

Приклад розрахунку пенсії

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (12)
  • толік
    Треба не погоджуватись працювати неофіційно.
  • Олекса Шумейко
    Так зване підвищення є лохотрон для українців від бариг.
    Микола Вінник reply Олекса Шумейко
    То вперьод на барикади, за відомим вах баригоборцем. Можна поцікавитись, скільки ти особисто в місяць платиш податків?
  • Діана Граділь
    Наша верховна рада ,як завжди, приймає закони тільки в свою користь. "Все для людей"
  • Ірина Банас
    Це несправедливо,наоборот добавили більше б тим в кого була менша з/п,а в кого була більша з/п добавили б менше. Дурять як можуть,головне собі подобавляли в 2рази більше,скоти.
    Сергій reply Ірина Банас
    Ну якщо я плачу в пенсійний фонд 10 000грн в місяць, а Ви припустимо 1 000, то чому Ви повинні отримувати таку саму пенсію??? Де логіка і яка урівнялівка?
    ваня reply Сергій
    того що хтось пашить за 3000грн, а якесь бидло вонюче, сволоч курумпірована получає 30 000!!!! і деж тут логіка!!!! хтось жирує ціле життя ніх неробля і получає пенсії по 20 штук, а хтось пашить круглосуточно і получає 1400!!!! справидливо, да?????
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 Пануватиме антициклон. Прогноз погоди на 2 липня для Хмельниччини 20:31 На 26 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 2 липня (АДРЕСИ) 20:09 Хмельницька АЕС запрошує на роботу працівників (СПИСОК ВАКАНСІЙ) 19:30 Обірвалось життя чотирьох військових з Хмельниччини. Імена photo_camera Від читача 14:25 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 18:55 Магнітні бурі у липні-2025: які дні будуть важкими для метеозалежних 18:29 Судитимуть експатрульного з Хмельницького, який «збирав» хабарі 17:56 Затримуються потяги через Хмельниччину – з рейок зійшли вагони 17:21 Хмельничани отримали нагороди з рук Президента на Софійській площі (ІМЕНА) 16:39 У Хмельницькому потонув військовий Денис Домрачев. З ним попрощались photo_camera 16:00 Шахтар і Динамо в перших турах: календар матчів Епіцентру в УПЛ 15:44 У Хмельницькому п'яний водій в'їхав у автобус 15:12 Ціни на сало і м’ясо: як змінилась вартість свинини у Хмельницькому 14:48 Біля філармонії сталася ДТП: постраждав 20-річний мотоцикліст (ВІДЕО) 14:03 Призначено нового єпископа в Кам’янець-Подільській дієцезії РКЦ 13:19 На міському пляжі Хмельницького небезпечно купатися – МОЗ 12:22 52 тисячі доларів "забутого" боргу: колишнього прокурора підозрюють у шахрайстві 12:00 7 найпопулярніших товарів для інтиму: підбірка з «Полунички» (новини компаній) 11:29 Чи треба міняти документи й таблички, якщо перейменували вулицю 10:35 В Гречанах 1 липня не буде води
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up