Ціни на домашню молочку в Хмельницькому: де дешевше (ІНФОГРАФІКА)

Ціни на домашню молочку в Хмельницькому: де дешевше (ІНФОГРАФІКА)
  • Ми продовжуємо моніторити ціни на продукти у Хмельницькому.
  • Розповідаємо, як змінились ціни на молочні продукти.  
  • Переглядайте інфографіку.

Важливою частиною раціону українців є молочка, але за період повномасштабної війни її виробництво і переробка постраждали. Попри те, що цінники на товарах ростуть, влітку деякі продукти дешевшають. Ми продовжуємо слідкувати за їх вартістю у Хмельницькому.  

Щомісяця на нашому сайті ми розповідаємо про вартість м’яса/сала, а також яєць і соціально важливих продуктів. Також моніторимо ціни на овочі, фрукти і ягоди. 

Цього вівторка проаналізуємо ціни на домашню молочку. Востаннє ми це робили у травні. Отож, як за останніх два місяці змінилась вартість кисломолочного сира, молочка, сметани і домашнього масла?

Відео дня

Для цього журналістка vsim.ua відвідвала найбільш популярні місця, де хмельничани роблять закупи молочних продуктів. Це продовольчий ринок у центрі і “Ранковий” на Кам’янецькій. Дізнавайтесь ціни в інфографіці. 


Додамо, що ціни на обох ринках не сильно відрізняються. Окрім цього, є можливість торгуватись і взяти товар за трішки нижчою вартістю. Що ж до сметани, то вона є різна. До прикладу, на "Ранковому" продають сепараторну по 150 гривень за літр, збирану пропонують по 120. Є також на вибір домашня сироватка. Ціна за “півторашку” - 10 гривень. 

Що кажуть експерти?

Радник директора з питань агропромислового комплексу найбільшого гуртового ринку сільськогосподарської продукції у західній Україні Іван Стефанишин зазначив, що довоєнні негативні тенденції скорочення поголів’я і виробництва молока значно загострились.

"За перший квартал минулого року виробництво молока знизилось на 13,5 відсотків. Враховуючи те, що молочна галузь інвестиційно залежна з тривалим періодом окупності, різке скорочення обернеться зниженням пропозиції сировини", – цитує експерта “УНІАН”. 

Аналітик молочних ринків компанії "ІнфАгро" Максим Фастєєв пояснив головні поточні проблеми на молочному ринку України. Зокрема, це здешевлення молочних товарів за останні півроку на глобальних ринках. Що в свою чергу призводить до одночасного падіння попиту на вітчизняні товари та до росту привабливості імпорту в Україну.

"Інша проблема – недостатня кількість як спеціалістів, так і різноробочих. На жаль, це наразі загальний виклик для українського бізнесу, який виник через російську військову агресію та її наслідки – міграцію та мобілізацію", – сказав Фастєєв, передає “УНІАН”. 

Загалом, за словами фахівців, молочна інфляція була значно нижчою відносно середньої споживчої інфляції в Україні серед таких груп, як м’ясо та яйця, які є конкурентами молочки. Цей фактор підтримував непогані темпи продажів молочної продукції на внутрішньому ринку, не дивлячись на всі фактори, які були пов’язані з повномасштабною війною. 

Аналітики додають, що за останній час ціни на молочку фактично не змінились. Про це кажуть самі продавці. А от здорожчання можливе до кінця 2023 року. Причинами називають подорожчання електроенергії, інфляція і ріст собівартості виробництва.

Читайте також:

Ціни на фрукти і ягоди у Хмельницькому: де дешевше (ІНФОГРАФІКА)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Людмила Накапюк

    В українській мові немає слова " молочка". Пишіть грамотно!

    Тетяна Лук'янова reply Людмила Накапюк

    Людмила Накапюк , слушно кажете. Є молочні продукти, або набіл.
  • Оксана Білозор

    Там  так грязно, капець.
  • Андре Полугар

    то така молочка як ті що її продають, понаколочують якоїсь херні

    Люда Росенко reply Андре Полугар

    Андре Полугар придбай собі корову і будеш мати без ,,херні "
  • Жанна Фоменко

    Тільки прочитала, що правильно казати «набіл»

keyboard_arrow_up