Тарифи на воду: де найдорожче і найдешевше платять на Хмельниччині

-
У “Водоканалі” порівняли вартість послуг у 14 населених пунктах по області.
-
Дізнавайтеся де найменше платять за воду, а де найбільше.
-
На якому місці знаходиться Хмельницький у переліку.
Тарифи на водопостачання і водовідведення різні у всіх містах. Навіть по області: у районах. тергромадах, селищах та містах. Так, в Хмельницькій області ціна за кубометр води коливається від 23 до майже 60 гривень. Від чого ж залежить вартість і чому така різниця пояснюють у “Хмельницькводоканалі”.
На підприємстві стверджують, різний рівень тарифів на підприємствах залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг:
-
від джерела водопостачання
Відео дня/li> -
його віддаленості від споживачів
-
якості води в джерелі водопостачання
-
технології очищення
-
обсягу реалізації послуг водопостачання та/або водовідведення
-
кількості споживачів, яким надані послуги
-
стану основних фондів
-
розгалуженості комунікацій.
До всього, кажуть, є багато інших факторів, які впливають на величину собівартості тарифів. Пояснюють на прикладі міста Хмельницького. Тут найбільша частина тарифу йде на:
- електроенергію — 33,73 %
- зарплату працівникам — 38,14 %
- 8,39% – сплата ЄСВ
- 5,43% – податки.
Залишається ще 14,31%.
— Щоб виїхати на виклик, необхідне пальне. Для дезінфекції води потрібні реагенти. Усунення наслідків аварій — труби та матеріали. На забезпечення операційної діяльності залишаються мізерні кошти, а про відновлення основних засобів та модернізацію годі й мріяти, — додають на підприємстві.
Разом з тим наводять актуальні дані по вартості послуг з водопостачання та водовідведення в області. У переліку — 14 населених пунктів. Найнижчий тариф за кубічний метр води в Старій Ушиці — 23 гривні. Найвищий — у Летичеві, 59,7 гривень. Хмельницький із тарифом в 27,39 гривень за куб знаходиться на 4 місці. Згідно даних — вартість різниться навіть в межах одного і того ж району. Детальніше скільки платять за воду в регіоні дивіться на інфографіці:

Хмельничани ж висловлюють власні думки в коментарях про тарифи:
У “Хмельницькводоканалі” додають, що не готують мешканців до підняття цін на послуги, адже під час воєнного стану діє мораторій на підвищення тарифу. Однак, нагадують про необхідність платити за воду.
До слова, хмельничани заборгували підприємству за воду близько 76 мільйонів. А десята частина абонентів заборгувала понад 42 мільйони гривень. Більше про це, та чому слід сплатити борг читайте за посиланням.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Es fero
а тепер треба економити . дійшли до ручки. і вже знов ця контора хоче більше оплати????
PutnickFree
якщо порівняти воду з газом....
газ по любому коштує грошей, його купують закордоном, або платять нашим олігархам
вода тече з Чернилівки, природні надра належать народу, олігархи її не качають і не продають, чому вода дорожча за газ????
Es fero reply PutnickFree