Топ-9 будинків в Хмельницькому, які найбільше боргують за воду в лютому (СПИСОК)
-
На підприємстві щомісяця оновлюють рейтинг тих, хто винен за водопостачання найбільшу суму коштів.
-
Тут є адреси з Центру, з Дубового, з Південно-Західного та Проспекту.
-
Дізнавайтесь хто потрапив до списку цього місяця.
Ось уже 8 місяців підряд в обласному центрі водоканалівці складають список боржників, які затримують оплату за послуги водопостачання. Цього разу до переліку боржників потрапило не 10 адрес, як зазвичай, а 9.
— Рейтинги є різні. Спортсмени прагнуть досягти вершин, наприклад, у FIFA чи WTA, є відомі та впливові рейтинги у “Forbes”. Ми, звичайно, не спортсмени і не знаменитості, а звичайні працівники комунальної сфери, яким необхідно підтримувати водопровідне та каналізаційне господарство міста у робочому стані і цілодобово надавати послуги з централізованого водопостачання і водовідведення. Однак цьому заважають борги, які накопичило населення, — пишуть на сайті Хмельницькводоканалу.
Станом на 16 лютого загальна сума боргу перед підприємством складає 63,8 мільйонів гривень. Саме через нестачу цих коштів з кожним днем підприємству стає щораз важче працювати. Незважаючи на те, що більшість споживачів платять вчасно, на жаль, є абоненти, які мають заборгованість. Так, лише за минулий 2022 рік водоканалівці подали до суду 1 589 заяв на видачу судових наказів.
Хто потрапив у “дев’ятку” в лютому
У список потрапили адреси з різних мікрорайонів міста. Загальний борг лише з 9 цих будинків становить більше 3 мільйонів 340 тисяч гривень.
Вже який місяць лідирує багатоповерхівка на Львівському шосе. Мешканці будинку винні за воду більше півмільйона гривень.
Замикає список цього разу багатоповерхівка по Вінницькій. Жителі 67 квартир з будинку заборгували більше 270 тисяч гривень.
Всього у списку 1 009 квартир боржників. А середній відсоток боржників у всіх цих будинках дещо зменшився і становить 70%. Нагадаємо, минулого місяця він був 78%.
Повний список рейтингу боржників станом на 16 лютого виглядає так:
У Хмельницькводоканалі стверджують, з неплатниками комуналки вдіяти нічого не можуть. Наразі мають право лише проводити роз’яснювальну роботу. Відключати від водопостачання під час воєнного стану заборонено. Але й оплату комунальних ніхто не відміняв.
Найбільше, кажуть у прес-службі, дістається мешканцям, які не мають індивідуального лічильника на воду, але в домі є загальнобудинковий. В такому випадку, якщо будинок по лічильнику використав якусь кількість кубів, а загальнобудинковий показує іншу, то всю різницю повинен заплатити той, в кого лічильника немає.
Є й випадки коли містяни не подають показників, але мають лічильник. Тоді програма автоматично нараховує їм щомісячну оплату по нормі. Але запевняють, щойно людина подає реальні показники — попередні, нараховані системою, анульовуються.
Нагадаємо, що тарифи на воду наразі такі:
-
на централізоване водопостачання – 14,17 грн. за 1 куб. м (з ПДВ);
-
на централізоване водовідведення – 13,22 грн. за 1 куб. м (з ПДВ).
А ви заплатили цього місяця комуналку?
Читайте також:
-
Хто встановлює тарифи на комуналку в Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА)
-
Хто стоїть за підприємствами, які надають комунальні послуги у Хмельницькому
-
Чотири мікрорайони та два десятки вулиць 16 лютого залишаться без води (АДРЕСИ)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Юлия Бычкова
Елена Закирничная
Nadiia Tishkina
Patience Farmer