Ціни на фрукти і ягоди у Хмельницькому: де дешевше (ІНФОГРАФІКА)
- Продовжуємо моніторити ціни на продукти у Хмельницькому.
- На прилавках - велике різноманіття сезонних фруктів і ягід.
- Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку.
Продукти дорожчають щоденно. На цінники суттєво вплинула і повномасштабна війна та як наслідок - економічна криза.
Ми продовжуємо слідкувати за вартістю продуктів у Хмельницькому. Зокрема, розповідаємо про ціни на молочні вироби, яйця і соціально важливі продукти. Також щомісяця моніторимо вартість м’яса і сала.
Наразі літо у повному розпалі і на прилавках просто широке різноманіття фруктів і ягід. Запашні персики і солодкі абрикоси, черешня, лохина і чорниця. Ціни на деякі позиції стартують від 30 гривень, найдорожчою є лохина. Щоправда, зараз її вартість нижча у півтора-два рази порівняно з початком літа.
Журналістка vsim.ua відвідала три продовольчі ринки Хмельницького. Отож, за скільки там продають ягоди і фрукти? Детальніше пропонуємо переглянути в інфографіці. Нижчу вартість на товар ми виділили лінією.
Додамо також, що багато ягід продають бабусі “з рук”. Зокрема, на алейці в центрі міста і біля “Ранкового” є величезний вибір домашньої городини. Це і шовковиця, чорна смородина, алича та агрус. Пропонують ці ягоди в пластикових стаканчиках - ціна за один від 25 грн в залежності від ягоди.
Що прогнозують експерти?
Попри досить високі ціни на овочі, ягоди і фрукти, деякі позиції таки здешевшали. Наприклад, ціна на смородину в середньому на 23% нижча, ніж на початок сезону реалізації цих ягід в минулому році. Про це кажуть аналітики “EastFruit”.
"За словами самих садівників, нижчий рівень цін на перші партії червоної та чорної смородини в поточному сезоні пояснюється високою пропозицією сезонних фруктів і ягід на українському ринку, а також досить стриманим попитом у цьому сегменті", - йдеться на сайті.
Що ж до кавунів, то ситуація складніша. Адже на Херсонщина перебуває під обстрілами окупантів, окрім цього вони фактично знищили овочівництво і садівництво півдня України, підірвавши Каховську ГЕС та залишивши без води з водосховища найбільшу в Європі зрошувальну систему. На цій базі зрошення вирощувалося багато фруктів і ягід, які постачали в тому числі й на Хмельниччину: виноград і херсонські кавуни.
"Вже котрий рік на українському ринку здебільшого імпорт, із Туреччини та Румунії. Торік у сезон ціни були 25-30 грн за кілограм - це фантастика. Але цього року вони напевно будуть вищими. Вже зараз турецький продукт коштує 50 грн за кілограм, з Румунії – до 45 грн. У сезон ціни мають трохи знизитися, але боюся, нижче за 40 грн вони не впадуть", – каже голова громадського союзу "Асоціація виробників херсонського кавуна" Юрій Паличев, передає “Апостроф”.
Із персиками та абрикосами ситуація трішки краща, кажуть експерти. Мовляв, до повномасштабної війни в Україні вирощувалося в середньому 25 тисяч тонн персиків. З них 10,5 тис. тонн припадало на Одеську область. Щодо абрикосів, то їх виробництво становило близько 85 тис. тонн. Найбільше вирощували у Полтавській, Одеській і Дніпропетровській область. Херсонщина ж була на четвертому місці.
"Через аномально холодну погоду навесні та дощі може скоротитися виробництво кісточкових. Тому навіть за максимально оптимістичного сценарію деокупації сезон непередбачуваний", – цитує "Апостроф" експертку плодоовочевого ринку Тетяну Смирнову.
Загалом на думку фахівців, наразі важко спрогнозувати ситуацію із цінами. Адже наразі багато фруктів, які є на прилавках магазинів і ринках - це імпорт.
Читайте також:
Сало і м’ясо у Хмельницькому: які ціни (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.