Сало і м’ясо у Хмельницькому: які ціни (ІНФОГРАФІКА)

Сало і м’ясо у Хмельницькому: які ціни (ІНФОГРАФІКА)
 • Продовжуємо моніторити ціни на продукти у Хмельницькому. 
 • Як змінилась вартість свинини за останній місяць?
 • Дізнавайтесь, де дешевше і переглядайте інфографіку.

Цінники на продуктах змінюються щоденно. Особливо гостро українці відчули здорожчання з початком повномасштабної війни. Це стосується практично усіх видів товарів. М’ясо і м’ясопродукти завжди становили основну частину раціону українців. Та наразі покупці економлять і купують ці продукти значно рідше. Про це кажуть і самі продавці.

За даними Державної служби статистики, м’ясо і м’ясопродукти виросли в ціні майже на 19%. Причинами здорожчання м’яса експерти назвали втрати поголів’я худоби, подорожчання логістики, а також внаслідок бойовий дій скорочення кількості підприємств, які займаються вирощуванням тварин та м’ясопереробкою. 

Ми продовжуємо слідкувати за вартістю продуктів у Хмельницькому.  Зокрема, розповідаємо про ціни на овочі, фрукти і ягоди, молочні вироби і соціально важливі продукти. Також щомісячно моніторимо ціни на м’ясо і сало. Востаннє ми аналізували їх на початку червня. Отож, як змінилась вартість свинини в липні?

Відео дня

Журналістка vsim.ua відвідала павільйон на ринку в центрі, на “Ранковому” по Кам’янецькій, а також м’ясний магазин мережі  “М’ясна лавка”. Детальніше переглядайте в інфографіці. Найнижчу ціну на товар ми виділили лінією.

Що кажуть експерти?

За прогнозами фахівців, тенденція щодо здорожчання м’яса не змінюється. До прикладу, в червні цього року порівняно з травнем, роздрібні ціни в середньому зросли: свинина - 1,7%, яловичина - 3,6% курячий окіст - 2,2%, індичатина - 1,5% . Про це повідомляє пресслужба асоціації “Свинарі України”, передає Укрінформ. 

За перший місяць літа ціни на свинину в мережах роздрібної торгівлі зросли 3,4 грн/кг чи на 1,7% у середньому, свідчать підсумки червневого моніторингу цін супермаркетів аналітичного відділу Асоціації свинарів. Так, якщо на початку місяця кілограм охолодженої свинини коштував 202,7 грн/кг, то у кінці червня його ціна зросла до 206,07 грн/кг, а середній показник за аналізований період склав 204,6 грн/кг, що на 1% вище за його травневий рівень", - йдеться у повідомленні.

Експерти додають, що минулого місяця не всі позиції на свинину зросли в ціні однаково. Зокрема, ціна тазостегнової частини, наприкінці червня становила 192,15 грн/кг, що на 4,6% чи 8,4 грн/кг вище ніж на його початку. При цьому, в середньому у червні тазостегнова частина подорожчала на 1,3% у порівнянні з травнем. 

Також зросла ціни ошийка. Як зазначають аналітики, саме ця сезонно затребувана товарна позиція найбільше подорожчала. 

За попередніми даними митної статистики, упродовж січня-червня 2023 року Україна імпортувала 5,7 тисяч тонн свіжої, охолодженої та мороженої свинини, що у 5,5 рази менше, ніж за аналогічний період торік, коли було імпортовано 31 тисячу тонн.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
 • Max Forosov

  Дякую Анастасії за огляд.
 • Анна Шаран

  Брехня +20  до всіх цін

  Максим Фарина reply Анна Шаран

  Ми спеціально відняли від усіх цін по 20 гривень для того, щоб Ви мали можливість написати черговий хейтерський коментар. Все для Вас. Звертайтеся
 • 007

  Кому дорого ,беріть кабанця вирощуйте і буде Вам бесплатно

  Max Forosov reply 007

  Річ в тому що закупівельні ціни набагато нижчі, це спекулянти накручують. І ще хочу додати що на центральному ринку продають м'ясо маленьких свинок (смакові якості яких нижче) за ціною гарних українських свиней. У магазині таке м'ясо дешевше. Зразу дві категорії свинини на витрині. І на одну ціна нижче. А ще на центральному ринку дуже люблять підсовувати. Вибираєш, ніби гарне м'ясо, а прийдеш додому і думаєш, ну ніби туман напустили - брав животину без кістки а вже вдома побачив що з кісткою.

keyboard_arrow_up