Ціни на фрукти у Хмельницькому: де вигідніше (ІНФОГРАФІКА)

Ціни на фрукти у Хмельницькому: де вигідніше (ІНФОГРАФІКА)
  • Як змінилась на прилавках вартість фруктів наприкінці осені?
  • Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку.

Ціни на фрукти здорожчали з початком повномасштабної війни. Наразі вони продовжують коливатись і впродовж року. На це впливає безліч факторів, в тому числі сезонність й подорожчання логістики. Адже багато фруктів на прилавках саме - з іноземних ринків. 

Журналісти vsim.ua продовжують слідкувати за вартістю продуктів у Хмельницькому. Щомісяця на нашому сайті ми розповідаємо про крупи, цукор, молочні вироби, сало і м’ясо і курячі яйця. Минулого вівторка ми порівнювали ціни на овочі. 

Цього тижня проаналізуємо вартість фруктів. Для порівняння журналістка vsim.ua відвідала ринок “Дубово”, центральний ринок і “Ранковий, що по Кам’янецькій. А також дізнались, за скільки продають фрукти у кіоску, а також супермаркеті мережі. 

Відео дня

Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку. Нижчу ціну на товар ми підкреслили лінією. 

Які ціни на фрукти у Хмельницькому?

Додамо також, що на прилавках є безліч мандаринів. Їх ціни стартують від 45 гривень за кілограм. Отож, за нашими спостереженнями, дешевше фрукти обійдуться на ринку. Кілька позицій можна знайти за нижчою ціною у супермаркеті. Найдорожче - в кіоску. 

Який прогноз?

Експерти прогнозують, що найближчим часом можуть здорожчати овочі, фрукти та молочна продукція. Додамо, що на ціни впливають в загальному інфляція, ситуація із врожаєм та ситуація на фронті. 

За словами очільника парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайди, найближчим часом здорожчають овочі, фрукти та молочна продукція. За його прогнозом, ціна овочів та фруктів поступово буде підвищуватися на 5-10% щомісяця. Вартість молочної продукції також зросте, однак некритично – на 3-5%, - цитує експерта “ТСН”. 

-  Традиційно восени починає зростати ціна овочів та фруктів, адже під час холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Це призводить до зростання собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що господарства, що не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються "розтягнути" реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою", – пояснив Гайду.

Та попри це, все ж таки більшість продуктів цієї осені коштують дешевше, ніж минулого року. 

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки (ІАЕ), до кінця осені ціни на яблука можуть зрости до 18-20 грн/кг, а на виноград – до 100 грн/кг, апельсини - до 80 грн/кг, на банани - до 50 грн/кг. Причини цьому такі:

  • у зв'язку зі зростанням вартості зберігання,
  • транспортування через підвищення тарифів на електроенергію для промислових виробників та цін на пальне.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up