Наступного тижня в Україні починається вступна кампанія. З 12 липня вищі навчальні заклади починають приймати документи від абітурієнтів. На бюджет вступники можуть подати до дев’яти заяв не більше ніж з чотирьох спеціальностей. На контракт - необмежену кількість заяв.
Як проходитиме вступна кампанія
Абітурієнти мають право подати заяву на вступ у ВНЗ до 26 липня. Вже до 1 серпня навчальні заклади мають оприлюднити рейтинги рекомендованих до зарахування студентів. Бажаючі вступити мають подати оригінали документів до 5 серпня. Зарахувати на навчання ВНЗ мають до 7 серпня, якщо бюджет, і до 25 серпня, якщо контракт.
У Хмельницькому абітурієнти мають можливість поступити у 10 ВНЗ. Найбільше пропозицій вчитись на юриста та менеджера. Майже у кожному з навчальних закладів є така спеціальність. Проте ціни на навчання за контрактом у ВНЗ різняться. Які професії пропонують та яка вартість вартість навчання у 2017 році?
Хмельницький національний університет (ХНУ)
В ХНУ є 6 факультетів різних напрямків. Абітурієнти можуть поступити і на дизайнера, і на соціального працівника, і на юриста. Всього є 46 кафедр. Вартість навчання порівняно з іншими навчальними закладами невисока. Менш затребувані спеціальності коштують 10 тисяч гривень за рік навчання, більш популярні - 12 тисяч гривень.
Хмельницький університет управління та права (ХУУП)
В ХУУПі вступники можуть подати документи або на економічні спеціальності, або юридичні. Найдорожче тут навчатись на кафедрі права. Рік навчання обійдеться у 18 тисяч гривень. Решта спеціальностей коштує по 13,5 тисяч за рік.
Хмельницький економічний університет (ХЕУ)
В ХЕУ є лише 5 спеціальностей - фінанси, облік і аудит, туризм, менеджмент і підприємництво. Рік навчання за цими професіями коштуватиме 7800 гривень.
Хмельницький університет економіки і підприємництва (ХУЕП)
В ХУЕП варто йти тим, хто хоче здобути професію економіста. Для цього є 5 спеціальностей - економіка, облік і аудит, фінанси, менеджмент і торгівля. Вартість навчання - однакова на всіх кафедрах і становить 8800 гривень.
Філія Донецького національного університету ім. Василя Стуса (ДонНУ)
В філії ДонНУ готують фахівців природничого, гуманітарного, економічного та юридичного профілів. В університеті працює 9 факультетів. Найдешевша спеціальність - математика. Рік навчання коштує 6745 гривень. Найдорожче вивчати міжнародні економічні відносини. Навчатись на цій спеціальності коштує майже 34 тисячі гривень в рік.
Національна академія державної прикордонної служби України (НАДПСУ)
В НАДПСУ готують філологів і юристів. Навчання на кафедрі філології коштує майже 12 тисяч гривень в рік. На кафедрі права - дорожче - 14 тисяч гривень.
Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП)
В МАУПі працює шість факультетів. Найдорожче тут вчитись на юриста. Вартість навчання сягає 13 тисяч гривень. Дешевою спеціальністю у академії можна назвати психологію. Рік навчання коштує 8700 гривень.
Хмельницький інститут соціальних технологій (ХІСТ)
Інститут соцтехнологій набирає студентів на 7 напрямів підготовки. Найменше доведеться платити за рік навчання на соціальній роботі - лише 8 тисяч гривень. Найбільше доведеться сплачувати за навчання на юриста - 11 тисяч гривень.
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія (ХГПА)
В педакадемії навчають і на вчителів, і на хореографів. Вартість навчання тут чи не найдорожча у Хмельницькому. За рік на кафедрі образотворчого мистецтва доведеться сплатити 19,5 тисяч гривень. Найдорожче обійдеться кафедра музичного мистецтва - 35 тисяч гривень за рік.
Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут (ХКТЕІ)
В торговельно-економічному інституті навчають за шістьма сппеціальностями - це і фінанси, і готельно-ресторанна справа, і комп'ютерні науки. Вартість навчання всюди однакова - 12,5 тисяч гривень.
Ми обрали 7 найбільш популярних професій у хмельницьких ВНЗ і порівняли вартість навчання.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Навіть якщо так то тоді це було 380-390 грн. І це були великі кошти.
Сьогодні 13000 грн еквівалент 500 у.є. такий стрибок...
Був членом приймальної комісії одного ВНЗ, так такі приходили абітурієнти, що з золотими або срібними медалями не годні були заяви написати. Батьки за них сідали і писали. Гасло в батьків - "Гроші не завада"
1. Облік і аудит
2. Підприємництво, торгівля і біржова діяльність
3. Фінанси, банківська справа і страхування
4. Менеджмент
5. Туризм
Стаття не достовірна, вказані спеціальності за якими уже ніхто набір не проводить. Шановні абітурієнти звертайтесь у приймальні комісії ВНЗ для отримання достовірної інформації.
щодо МАУП інформація не вірна, Ви працювали із сайтом МАУП (м. Київ), зайдіть на сайт Хмельницького інституту http://www.maup.km.ua/abituriientu/zaproshuie-institut/
Що вони курять??