Як економити світло: 15 порад

-
Платіжки за новими тарифами надійдуть хмельничанам вже цього місяця.
-
Як можна зекономити?
Вже цими днями хмельничани почнуть отримувати платіжки, у яких вартість спожитої електроенергії розрахована за новим тарифом. Він, нагадаємо, складає 2,64 гривні за кіловат. Якщо порівняти з попередніми тарифами, то для тих, хто споживає до 250 кіловатів, вийшло зростання майже удвічі, а тих, хто цей ліміт перевищує — приблизно у півтора раза.
Ми вирішили зібрати для вас поради, як можна зекономити електроенергію. Це не тільки про зменшення сум у платіжках, а й про заощадження з метою зменшення навантаження на енергосистему та впливу на довкілля.
Отож, перший набір порад стосується змін у звичках:
-
вимикати світло після себе
-
протирати лампочки та плафони, адже бруд зменшує яскравість світла у приміщення, а це може змусити вас використовувати додаткове освітлення
-
мити вікна — з тієї ж причини, що й лампочки та плафони
-
не ставити у холодильник гарячі страви, адже в такому випадку холодильник витрачає більше електроенергії для підтримання холоду
-
регулярно розморожувати холодильник — лід на стінках збільшує споживання на 15-20%
-
повністю вимикати побутову техніку, оскільки вона споживає електроенергію і тоді, коли не використовується, але підключена до електромережі
-
прати в холодній воді — є сучасні засоби для такого виду прання, це також попередить вицвітання одягу
-
у літній період відкривати вікна вночі та завішувати вдень — це допоможе охолодити приміщення та зменшити необхідність користування кондиціонером
-
перевести бойлер в економний режим — встановити температуру 50-60 градусів та раз на тиждень піднімати до 90 градусів на кілька годин для запобігання появі бактерій
Ці способи допоможуть заощадити до 15% електроенергії на місяць. Але важливо послуговуватися ними постійно, а не час від часу.
Далі пропонуємо дізнатися, як можна переобладнати житло задля економії:
-
замінити лампочки на світлодіодні
-
використовувати побутову техніку з високою енергоефективністю — не нижче класу «A»
-
оновити лічильник — це допоможе більш точно вимірювати споживання електроенергії
-
перевірити електромережу в приміщення, адже через несправності вона може втрачатися
-
утеплити будинок, зокрема, замінити старі вікна на металопластикові та оновити двері
Третім варіантом економії є зміна тарифу. Наразі українське законодавство не дозволяє побутовим споживачам змінювати постачальника електроенергії, як це можна зробити з постачальником газу. Це було у планах раніше, однак, схоже, таку новацію впровадять не скоро.
Тому лишається тільки можливість встановити двозонний або тризонний лічильник. Такі прилади рахують електроенергію за різними тарифами — у пікові година за більшими, у непікові за меншими.
У випадку встановлення двозонного лічильника тарифи будуть такі:
-
від 23:00 до 07:00 — 50% вартості
-
від 07:00 до 23:00 — 100% вартості
У випадку встановлення тризонного лічильника тарифи будуть такі:
-
від 23:00 до 07:00 — 40% вартості
-
від 07:00 до 08:00, від 11:00 до 20:00, від 22:00 до 23:00 — 100% вартості
-
від 08:00 до 11:00 та від 20:00 до 22:00 — 150% вартості
Таким чином можна буде економити, споживаючи електроенергію у непікові години. Особливо актуального за наявності електричного опалення. Також сучасні побутові прилади, як от пральні машини, дозволяють налаштовувати час запуску. Для переходу двозонний чи тризонний тариф потрібно звернутися до постачальника та замінити лічильник.
Читайте також:
-
У Хмельницькому здорожчало пальне. Які зараз ціни (ІНФОГРАФІКА)
-
«Хмельницькгаз Збут» повернув споживачам 32,21 мільйона гривень переплат
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Якщо хтось не в курсі,то світлодіодні лампи мають лиміт саме на вмикання і вимикання і якщо клацати вимикачем то прослужить вона менше.
Холодильник якщо часто розморожувати,він всерівно буде споживати більше, тому що потім йому потрібно нагнати температуру,теж саме стосується і бойлера і т.д.
З такими порадами і не з економиш,і ще й на гроші попадеш, тому що вийде з ладу раніше!