Як економити воду: 12 порад

Як економити воду: 12 порад
Ілюстративне фото
  • Тарифи на воду поки що не зросли, проте до цього питання у владі повернуться згодом.

  • Як можна вже заощаджувати воду, а разом з нею й гроші в гаманці?

Зі зростанням цін на різноманітні товари та послуги українці, і хмельничани зокрема, ставлять собі питання — як збалансувати особистий бюджет, аби вистачило на все? Один зі способів — це скорочення витрат. Зокрема, на те, від чого неможливо відмовитися. До таких належать, серед іншого, комунальні послуги.

Раніше ми вже розповідали вам про способи економії електроенергії, яка здорожчала у червні. Тепер же пропонуємо дізнатися, як скоротити споживання води вдома. Ця послуга хоч і не здорожчала, однак, судячи із заяв влади, до цього питання обов’язково повернуться. Крім того, заощадження води дозволяє не тільки зменшити навантаження на гаманець, а й зберегти природні ресурси.

Перш за все наведемо ряд способів зекономити воду, які пов’язані з вашими звичками її використовувати. Отож, варто:

Відео дня

Ще кілька способів є складнішими, адже пов’язані з певними витратами. Вони, втім, зрештою окупляться:

Щодо останнього пункту пояснимо більш детально. Перш за все за наявності лічильника ви будете платити тільки за те, що реально використали. Якщо приладу обліку немає, оплата нараховується за нормою споживання. Вона може бути більшою, ніж ваше споживання, відповідно, й платити у такому випадку ви будете більше.

Крім того, за відсутності лічильники може статися так, що вам дорахують усі втрати води у багатоповерхівці. Така історія трапилася з мешканкою Львова цього року. Жінці за місяць нарахували 22 тисячі гривень за «небаланс» води в будинку, оскільки у неї однієї не було лічильника. В іншій львівській багатоповерхівці «небаланс» склав 69 тисяч гривень. Цю суму поділили між трьома квартирами без лічильників, у яких виявився один власник.

Ще одна причина встановити лічильник актуальна для мешканців приватних будинків. У випадку відсутності приладу обліку комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» нараховує їм плату за полив присадибних ділянок протягом сезону, тобто травня-серпня. При цьому нарахування не залежать від того, чи поливає власник взагалі. За наявності лічильники плату нараховують тільки за його показаннями.

Опитування

Чи економите ви воду?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up