З початку року в Хмельницькому легалізували 192 неоформлених працівників

З початку року в Хмельницькому легалізували 192 неоформлених працівників
  • Чиновники відвідали понад 2000 підприємств різних типів.

З початку 2024 року у Хмельницькому оформили 192 працівників, які до того працювали неофіційно. Таким є результат роботи управління праці та соціального захисту населення міської ради, чиновники якого проводили роз'яснювальну роботу та підприємствах. Загалом відвідали 2000 об'єктів, серед яких магазини, заклади громадського харчування, перукарні та салони краси, торгові центри, виробничі приміщення, швейні цехи тощо. Про це повідомили на сайті Хмельницької міської ради.

Як зазначається, в ході візитів працівники неодноразово повідомляли, що працюють неофіційно, або що вони не впевнені, чи оформлені. У міськраді нагадують, що неоформлені працівники не набувають офіційного трудового стажу, позбавлені соціальних гарантій (оплачувана відпустка, нормований робочий день тощо), не мають права на отримання компенсації у разі хвороби чи нещасного випадку та їм майже неможливо себе захистити у разі конфлікту, незаконного звільнення чи відмови в оплаті праці.

Роботодавцям тим часом повідомляють «мінуси» неоформлення працівників:

Відео дня
  • низька продуктивність праці через відсутність належної мотивації працівників
  • плинність кадрів, які є соціально незахищеними і не зацікавлені в таких трудових відносинах
  • негативний імідж підприємця як роботодавця
  • труднощі з отриманням кредиту та розширенням власної справи
  • штрафи за порушення законів у зв’язку із неоформленням працівників

Громадян у випадку порушення їхніх прав як найманих працівників закликають звертатися до управління праці та соцзахисту — особисто на Проскурівську, 56, або за телефонами 0382704146 та 0382652281.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up