За рік на Хмельниччині купили безпілотників на 234,3 мільйона. Хто найбільше?

За рік на Хмельниччині купили безпілотників на 234,3 мільйона. Хто найбільше?
Ілюстративне фото
 • Щомісяця Україна витрачає на війні близько 10 тисяч безпілотників.

 • Фактично це витратний матеріал, кажуть військові.

 • За останній рік на безпілотники пішло майже 234,3 мільйона бюджетних гривень від замовників Хмельниччини.

 • Дізналися, хто витрачає найбільше.

Безпілотні літальні апарати, які частіше називають безпілотниками, знайшли використання в російсько-українській війні практично відразу з її початком, 2014 року. Особливого значення вони набули нині, в період повномасштабного вторгнення. Настільки великого, що в Україні створили окремий рід сил — Сили безпілотних систем. В умовах сучасної війни розвиваються не тільки повітряні безпілотники, а й наземні та морські.

Широке та активне використання безпілотників призвело до того, що вони стали фактично витратним матеріалом. Про це постійно кажуть українські захисники. За оцінками британського аналітичного центру, Україна щомісяця витрачає близько 10 тисяч безпілотників. Окремий сегмент складають безпілотники цивільного призначення. Їх можна використовувати як у мирному житті, так і на війні. До прикладу, це поширені «DJI Mavic» китайського виробництва.

Місцеві органи влади не можуть купувати товари військового призначення, які вони могли б передати Силам оборони. Але можуть купувати для військових товари цивільного призначення. Серед них і вже згадані «цивільні» безпілотники.

Відео дня

Де ж на Хмельниччині найбільше купують безпілотні літальні апарати? Аби дізнатися відповідь на це питання, журналіст vsim.ua проаналізував публічні закупівлі через систему bi.prozorro. Як з’ясувалося, загалом за останній рік замовники з Хмельниччини купили або замовили безпілотників на суму в майже 234,3 мільйона гривень.

Найбільше грошей на це пішло з міського бюджету Хмельницького — понад 145,7 мільйона. У трійці лідерів також Нетішин та Кам’янець-Подільський. Їхні витрати на безпілотники — понад 53,7 та майже 8,6 мільйона гривень відповідно. Є міста, у яких взагалі немає витрат на безпілотники. Це Славута, Старокостянтинів, Полонне та Городок. Тим часом у списку замовників є і селищні та сільські ради. Також за останній рік дрони купувало обласне управління поліції.

Що ж до постачальників, то лідером за сумою грошей є ТОВ «Груп Інтрейд». Діючі договори з ним оцінюються у майже 43,1 мільйона гривень. У трійці лідерів також ТОВ «Мінвік» та ТОВ «Дроніка». Вони мають договорів на понад 34,8 мільйона та на понад 20,3 мільйона гривень відповідно.

Зазначимо, що місцеві органи влади можуть купувати й інші товари подвійного призначення для Сил оборони, як от антидронові рушниці чи одяг. А також самостійно виробляти безпілотники, купуючи складові для цього. У цьому матеріалі такі закупівлі не враховані. Для аналізу відібрані закупівлі безпілотників, які проводяться зараз або вже відбулися. Крім того, не були враховані закупівлі, якщо укладені за ними договори були розірвані без оплати.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
 • Ольга

  Це капля . Де гроші що дають на зброю . ?

  Solomon reply Ольга

  В США і залишаються,-дивіться CNN, BBC

  Ольга reply Solomon

  Гроші дають не тільки США. Їх розкрадають безмірно.  Надіятися на волонтерів.
 • Віталій Українець

  Інформація не для широкого загалу!
 • Анжеліка Грабовська

  Служба безпеки України чому ЗМІ зливають топ ТОВки які продають дрони ?  Що би завтра прилетіло по них ?  Відреагуйте !  
  Чому взагалі для ЗМІ така інформація є доступною ?
 • Анжеліка Грабовська

  Служба безпеки України чому ЗМІ можуть публікують топ постачальників  дронів ? Щоб завтра прилетіло ?

keyboard_arrow_up