Хто постачає дрони Хмельницькій міськраді? Ми перевірили

Хто постачає дрони Хмельницькій міськраді? Ми перевірили
Ілюстративне фото, depositphotos.com
 • Вартість куплених дронів — 132,3 мільйона.

 • Розповідаємо, що відомо про підприємців-постачальників.

На сторінках Хмельницької міськради та міського голови регулярно з’являються повідомлення про купівлю та передачу військовим безпілотників. Ці придбання відбуваються за гроші з міського бюджету. Інформацію про них публікують у системі електронних закупівель «Prozorro». Ці дані журналіст vsim.ua використав для того, аби проаналізувати, у кого купують безпілотники і скільки грошей на це витрачають.

Купувати безпілотники виконком міськради почав у серпні минулого року. З того часу підписали 52 договори на майже 132,3 мільйона гривень. За ці гроші купили 4021 дрон різних моделей. Переможців закупівель було 21 — це юридичні особи та фізособи-підприємці.

Помітно, що з часом зростає конкуренція на закупівлях. Якщо минулого року на кожну з них у середньому було 2,71 учасника, то цього року — 4,67 учасника. Деталі про кожного постачальника дізнавайтеся нижче. Вони відсортовані за загальною сумою договорів від найбільшої. Дані отримані з систем bi.prozorro та «YouControl».

Відео дня

ТОВ «Груп Інтрейд». Це постачальник з найбільшою кількістю договорів, найбільшою загальною сумою та найбільшою кількістю дронів. Компанія фігурує у кількох журналістських розслідуваннях. Зокрема, тернопільське видання «20 хвилин» повідомляло, що вона не виконувала вчасно замовлення дронів тамтешньої міської ради. В результаті з нею розривали договір. А у Фастові на Київщині фірма стала постачальником антидронових рушниць, які на той момент не були сертифіковані і не пройшли випробування.

ТОВ «Мінвік». Цей постачальник є другим за кількістю дронів та загальною сумою договорів. Фірма зареєстрована тільки пів року тому, а вже за два місяці після того почала вигравати у тендерах.

ТОВ «Клеве ЮА». Цей постачальник є третім за кількістю дронів та загальною сумою договорів.

ФОП Остапенко Аліна Сергіївна

ТОВ «Артаір». Компанія є другою серед проаналізованих постачальників за кількістю видів діяльності

ТОВ «Леополіс Комп'ютер»

ТОВ «Роботікс Трейдінг»

ФОП Пархоменко Світлана Миколаївна. Зареєструвалася підприємицею 11 серпня 2023 року — того ж дня виконком Хмельницької міськради оголосив тендер на закупівлю партії у складі 13 дронів. Згодом підприємиця перемогла у цьому тендері, будучи єдиним учасником. Пізніше Світлана Пархоменко перемогла у ще трьох закупівлях замовників різних регіонів України, не пов’язаних з постачанням дронів, та закрила ФОП.

ТОВ «Смарт Машинс»

ТОВ «ФСК Будінвест». Компанія належить до так званої групи Павла Тесленка — колишнього депутата Київської міськради.

ТОВ «Технопроф»

ТОВ «Віенерджі»

ТОВ «Багіров Шипінг Ейдженсі»

ТОВ «Ті Ай Бі». Компанія була зареєстрована дев’ять місяців тому і за три тижні після того здобула першу перемогу в закупівлі. Загалом вона вже здобула 126 перемог та уклала договорів на понад 129,1 мільйона гривень.

ТОВ «Інкос Індастрі». Компанія є першою серед проаналізованих постачальників за кількістю видів діяльності. Фірма згадувалася у матеріалі видання «Слідство.Інфо» про закупівлю Криворізькою міськрадою 100 дронів. У публікації була викладена позиція Державної аудиторської служби, яка вказувала на безпідставне відхилення пропозиції підприємця Івана Тарана, яка була дешевша на мільйон гривень. Перевагу при цьому віддали «Інкос Індастрі». Мало того, ця компанія тоді перенесла терміни постачання дронів через новорічні свята у виробника (китайської компанії) та перевантаження виробництва. При цьому аудитори вказували, що «Інкос Індастрі» не надала документи на підтвердження цього.

ФОП Галицький Олександр Сергійович. Підприємець є керівником та вказаний серед засновників ТОВ «Жало» (про нього нижче).

ТОВ «Жало». Керівником та одним із засновників є Олександра Галицький, про якого йшлося вище.

ФОП Застьоба Олександр Геннадійович. Підприємець був зареєстрований вісім місяців тому, а за два тижні після того здобув першу перемогу на тендері. Загалом йому це вдавалося 36 разів, сума договорів склала понад 58,2 мільйона гривень.

ФОП Балаєв Андрій Вікторович. Підприємець є третім серед проаналізованих постачальників за кількістю видів діяльності.

ТОВ «Асанара»

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
 • Andre Tan

  Вся ця інформація у відкритому доступі знаходиться в мережі інтернет, журналіст просто підбив підсумки закупівель громади.

  Проте, загадкою залишається купівлі квадрокоптерів громадою не через публічні закупівлі, а прямими договорами, ринкова ціна яких звичайно суттєво відрізняється.
 • Lorisa Lora

  Потім дивуємося, чому це ракети та шахеди літають цілу ніч, вишукуючи ціль? Ось такі у нас журналісти!
 • Читач35

  Нехай усі знають. Ще координати також.
 • Читач15

  Якось недоречно виглядає така публікація зважаючи на ситуацію в країні, про таке, на мою думку, треба мовчати

keyboard_arrow_up