Майже 2,68 мільярда гривень — таку суму мають витрати з бюджету міста цього року.
Наповнюється бюджет з різних джерел, більшу частину з яких складають податки.
Ремонти доріг, харчування дітей у садочках, пільги на проїзд у транспорті — все це оплачується коштом міського бюджету Хмельницького. Як і чимало інших витрат, яких тільки в 2020 році налічується майже 2,68 мільярда. Як же в міському бюджеті з’являються гроші та з якого джерела їх надходить найбільше? Про це ми вам і розповімо.
Наприкінці кожного року в міській раді приймають рішення про бюджет на наступний рік. Протягом року в нього можуть вносити зміни. Рішення про бюджет містить додатки, серед яких є перелік надходжень та їхня сума. Ми проаналізували дані, які містяться у рішенні про бюджет Хмельницького на 2020 рік. За ними склали інфографіку, з якої можна дізнатися структуру надходжень до бюджету.
Зупинимося на кількох основних моментах. Основним джерелом наповнення бюджету є податки, в першу чергу — податок на доходи фізичних осіб. Серед усіх надходжень його частка складає 47,43%, а серед податкових надходжень ще більше — 65,21%. Податок на доходи фізичних осіб сплачують всі хмельничани, які отримують офіційну зарплату. Стягують цей податок і в ряді інших випадків, наприклад, з відсотків, що нараховані на депозит. Не весь податок на доходи фізичних осіб, який сплачують хмельничани, йде до бюджету міста. Гроші розподіляються між різними бюджетами: до міського — 60%, до обласного — 15%, до державного — 25%.
Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна
стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми
витратили багато часу та зусиль для її написання.
Ми віримо в те, що
незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу
оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі
найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати
безкоштовно після авторизації.