Чиновника з Ярмолинців судили за хабар: відбувся штрафом і донатом на ЗСУ

Чиновника з Ярмолинців судили за хабар: відбувся штрафом і донатом на ЗСУ
Петро Шургай. Фото з сайту Ярмолинецької селищної ради
  • Майже 317 тисяч гривень отримав від підприємця посадовець з Ярмолинців Петро Шургай.

  • За це він має сплатити штраф на таку ж суму, а ще віддати 100 тисяч для ЗСУ.

  • Після вироку суд дозволив йому повернутися до роботи.

  • Донька Петра Шургая працює в поліції Хмельниччини.

У Ярмолинцях на Хмельниччині отримав вирок місцевий чиновник та за сумісництвом депутат, обвинувачуваний в отриманні хабаря з підприємця. За даними слідства, загалом він отримав 316 677 гривень. Майже на таку ж суму він зрештою отримав штраф. Надалі він зможе продовжити роботу — принаймні, у вироку суду немає заборони на зайняття будь-яких посад. Розповідаємо деталі справи, які стали відомі з рішення Ярмолинецького районного суду від 2 серпня.

Посадовець, про якого йде мова — Петро Шургай. Йому нині 51 рік, родом він із села Вербка Ярмолинецької громади. Навчався у Хмельницькому інституті соціальних технологій. Нині Петро Шургай є депутатом Ярмолинецької селищної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка» та водночас начальником відділу комунальної власності, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою цієї ж ради. З вироку відомо також, що посадовець одружений, раніше не судимий, має інвалідність II групи.

Згідно з матеріалами справи, Петро Шургай отримав гроші від підприємця за вплив на селищного голову й членів виконкому, аби ті дозволили встановити кіоск з кавою, а також батут у центральному парку селища на період від 1 травня до 1 вересня цього року.

Відео дня

11 квітня цього року Петро Шургай отримав від підприємця 7800 доларів, тобто 308 677 гривень за курсом НБУ, а 2 травня — ще 8000 гривень. Весь цей час справу «вели» правоохоронці — кримінальне провадження було відкрите раніше, 22 березня.

На час слідства Петра Шургая відсторонили від посади начальника відділу в Ярмолинецькій селищній раді та посадили під нічний домашній арешт. Зрештою посадовець визнав свою провину та 24 липня уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Під час винесення рішення суд врахував, що Петро Шургай визнав свою провину, розкаявся та сприяв розкриттю злочину. Крім того, він є пенсіонером з II групою інвалідності, має позитивні характеристики за місцями роботи та проживання, утримує літню матір. Обставин, які б обтяжували покарання, суд не побачив.

Зрештою суд затвердив угоду про визнання винуватості та визнав посадовця винуватим за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу, тобто у «прийнятті пропозиції, обіцянці або одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиції чи обіцянці здійснити вплив за надання такої вигоди».

Призначене для Петра Шургая покарання — штраф у розмірі 316 693 гривень, що майже співпадає з сумою отриманої ним неправомірної вигоди (різниця 16 гривень). Також посадовець має перерахувати на потреби ЗСУ через Національний банк 100 000 гривень. Це може зробити і будь-хто інший від його імені. Ще Петро Шургай має компенсувати 3 029 гривень витрат на залучення експертів. Винісши вирок, суд скасував чиновнику нічний домашній арешт та відсторонення від посади.

Остання подана Петром Шургаєм електронна декларація охоплює 2023 рік. У ній перелічені об’єкти нерухомості, зокрема, шість земельних ділянок у власності посадовця і його сім’ї, а також шість ділянок в оренді. Також Петро Шургай Володіє двома магазинами й двома господарчими спорудами, а його дружина — двома житловими будинками. З транспорту посадовець вказав легковик, фургон та причіп, з іншого майна — пасіку.

За 2023 рік Петро Шургай отримав зарплату у 275 273 гривні, а його дружина — 1 731 987 гривень доходу від бізнесу та пасіки. Дочка Петра Шургая працює слідчою у Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області. Її зарплата за рік склала 448 546 гривень. Крім того, вона отримала два подарунки у негрошовій формі від виконкому Хмельницької міськради на суму у 836 гривень. На кінець 2023 року родина мала заощаджень на загальну суму в 2 605 085 гривень (заощадження в доларах перераховані у гривні за курсом НБУ на 31 грудня).

На зображенні може бути: гроші, автомобіль та текст
Тут і далі — фото з місця затримання чиновника

На зображенні може бути: 4 людини та текст

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (30)
  • Саврій

    Всі хабарники і корупціонери одягають вишиванки
  • VV Wssim

    для кровосісьок-бандитів під час війни потрібна смертна кара або довічне ув'язнення.
  • Fairy

    Суд дозволив повернутися до роботи після хабаря в 317 тисяч гривень? Який гуманний суд, а прізвище судді можна?

    В reply Fairy

    Бо він поділився
  • Ніна Гуща

    Думаєте,що донатив? Він,бідося,ночами не спить,думає,як відбити назад ті кошти.Благо,посада дозволяє,тепер твердо знає,що за такі грішки зовсім не карають,а навпаки...

keyboard_arrow_up