Діти отруїлися чадним газом на Кам’янецькій: підозрюють комунальника, який перевіряв вентиляцію
-
Трагедія у родині Коваль трапилась в жовтні 2020 року.
-
4-річний Даня та 9-річний Максим отруїлися чадним газом.
-
Правоохоронці досі розслідують цей злочин.
-
Підозрюють лікарку в неналежному виконанні своїх обов’язків та контролера комунального підприємства.
Майже 3 роки триває розслідування трагедії на вулиці Кам’янецькій. Правоохоронці підозрюють лікарку та комунальника в смерті двох братиків родини Коваль. Розповідаємо подробиці.
Витік газу
Наприкінці жовтня 2020 року в будинку по Кам’янецькій, 63 стався витік газу. В одній із квартир двом дітям стало зле. Батьки викликали швидку допомогу.
Але медики, які прибули на виклик, відмовили родині в госпіталізації. Зіславшись на те, що лікарні переповнені хворими на коронавірус.
Вже наступного ранку після виклику лікарів від отруєння чадним газом помер 4-річний Даня. Після того його братика — 9-річного Максима забрали до лікарні, бо він перестав дихати. Медики 2 дні боролись за його життя. Та 27 жовтня хлопчика не стало.
Хто винен?
Правоохоронці досі працюють над цієї справою. У квітні слідчі оголосили підозру лікарці бригади швидкої допомоги, яка у той день виїжджала на виклик про отруєння дітей. Кажуть, вона не провела належне обстеження і неправильно встановила діагноз. Також не госпіталізувала дітей до медичного закладу, внаслідок чого хлопчики померли.
Також підозру оголосили працівнику комунального підприємства. У прокуратурі стверджують, що він неналежним чином проводив обстеження димових та вентиляційних каналів у квартирі, де проживала родина Коваль.
— Хоча система вентиляції не відповідала вимогам нормативно-правових актів, відповідальним працівником жодних дій до усунення порушень вжито не було. Такі дії призвели до того, що двоє хлопчиків 4 та 9 років отруїлись чадним газом, — йдеться в повідомленні.
Комунальнику повідомили про підозру за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель двох дітей (ч. 2 ст. 272 КК України). Згідно інкримінованої статті чоловіку загрожує обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.
Лікарку мобілізували
Додамо, що 31 травня в Хмельницькому міськрайонному суді відбулося підготовче засідання по справі лікарки Ольги Гаас.
На засіданні адвокат обвинуваченої повідомила, що наразі лікарка є мобілізованою. Тому було подано клопотання про зупинення провадження до звільнення Ольги Гаас з військової служби.
- 5 травня Ольга Гаас призвана на військову службу за призовом під час мобілізації. Ми вважаємо, що в такому випадку застосуванню підлягає частина 1 статті 335 КПК, яка говорить про те, що якщо обвинувачений був призваний до проходження до військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, суд зупиняє судове провадження такого обвинуваченого. Враховуючи це, просимо зупинити провадження до звільнення з військової служби обвинуваченої, - сказала адвокат Оксана Каденко.
Суд задовольнив клопотання і розгляд справи зупинили. Про саму лікарку відомо, що близько 1,5 роки тому вона звільнилася за власним бажанням. Детальніше про це читайте в матеріалі Мобілізували лікарку “швидкої”, яку звинувачують у смерті двох дітей у Хмельницькому.
Читайте також:
-
Учасницю хресної ходи УПЦ, яка несла георгіївську стрічку, оштрафував суд
-
Житель Хмельниччини пограбував відділення банку: як його покарав суд
-
Напад на учнів НВО №28: апеляційний суд лишив вирок злочинцю без змін
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ирина Ирина
І місця би знайшлися!!!
Dashulya Vladimirovna
Кацюба Ірена
Yuriy Storozuk
Як говориться, риба гниє з голови.
Який начальник, такі і підлеглі