“Довічник” з Кам’янця просить відправити його на війну з росіянами

-
Його засудили до розстрілу, але згодом покарання змінили на довічне ув’язнення.
-
Чоловік відсидів 25 років, а тепер просить через суд відпустити його воювати.
Ще у 1998 році уродженця Кам’янця-Подільського засудили до розстрілу з конфіскацією усього майна. Згодом покарання замінили на довічне ув’язнення. Він відсидів 25 років, а тепер через суд просить відправити його на війну. Подробиці розповіли в апеляційному суді.
У грудні 1998 року чоловіка засудили до смертної кари. Тоді ще Хмельницький обласний суд визнав його винним info за чотирма статтями Кримінального кодексу України за умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, співучасть, бандитизм та незаконну торгівлю.
Але у 2000 році розстріл замінили на довічне ув’язнення. Відтоді чоловік відсидів 25 років у вінницькій в’язниці. Та цьогоріч чоловік знову постав перед судом – просив переглянути вирок за наявності нових обставин.
За словами засудженого, під час розгляду справи ні йому, ні суду не було відомо про наявність у матеріалах кримінального провадження додаткових даних. Доказів, які там були, суд не досліджував, а саме вони, каже чоловік, вказують на його алібі.
Він заявив, що сам чи його адвокат не брали участі у розгляді справи у Верховному Суді України. Тому просив Ярмолинецький райсуд постановити щодо нього виправдувальний вирок або повернути кримінальну справу на додаткове розслідування. Про це відомо із матеріалів справи у судовому реєстрі.
Та на час розгляду цієї заяви у суді в Україні ввели воєнний стан – й засуджений знову звернувся до суду. Просив зупинити виконання вироку та обрати йому запобіжний захід, який дозволить вирушити на передову та воювати з військами рф. Про готовність взяти його на поруки заявила одна з громадських організацій.
Однак, на суді прокурор заперечив проти задоволення заяви. Він пояснив, що це незаконно та необґрунтовано.
За клопотанням захисту суд оголосив ті додаткові відомості, про які говорив "довічник" – фінансово-господарські документи, які надійшли з Латвії й зберігалися в обласному архіві.
— При цьому, засудженим не зазначено про наявність жодних нововиявлених обставин у вказаних документах. Судом не встановлено, що вони спростовують факти та мотиви, викладені у вироку Хмельницького обласного суду від 23 грудня 1998 року, – констатував суд, зауваживши, що доказів алібі у документах немає.
На суді зауважили, що клопотати, аби змінити вирок на військовий “піксель” може лише прокурор, але не засуджений. Відтак прохання про мобілізацію навіть не розглядали, а направити справу на додаткове розслідування — відмовили.
Читайте також:
-
Хмельничани створили call-центр та викрадали крипту в іноземців (ФОТО, ВІДЕО)
-
Військовий із Хмельницького виїхав до росії, став блогером і закликає до знищення України
-
Жорстоке поводження з тваринами на Хмельниччині: як покарали винних
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.