Купували авто та спілкувалися з “банком”: жителів Хмельниччини ошукали на 140 тисяч гривень

-
Кам’янчанка хотіла оформити матеріальну допомогу, жителька Городоччини отримала дзвінок з “банку”.
-
Ще двоє людей купували електровелосипед та авто в Інтернеті.
-
Розповідаємо як працюють шахрайські схеми.
За вихідні четверо жителів Хмельницької області постраждали від витівок шахраїв. Зловмисники виманили в них майже 140 тисяч гривень. В усіх випадках вони скористалися давно відомими шахрайськими схемами, від яких пересічні люди і досі потерпають. Подробиці розповіли в поліції.
Мешканка одного із сіл Кам’янець-Подільського району вирішила отримати матеріальну допомогу, оголошення про надання якої побачила у соціальній мережі. Жінка перейшла за запропонованим посиланням начебто для реєстрації з метою отримання коштів, а насправді потрапила на фішинговий сайт. Після цього з її рахунку зникли 2 100 гривень.
Ще один кам’янчанин через інтернет намагався придбати електровелосипед. Він сплатив наперед за товар майже 30 тисяч гривень. Ну а далі покупець не отримав ні свого транспорту, ні грошей, а продавець просто зник зі зв’язку. Саме тому поліція радить використовувати лише післяплату під час розрахунку за покупки в онлайн-магазинах.
На Городоччині невідомий зателефонував до місцевої жительки і представився працівником банку. Під приводом збереження її коштів на картці, він заволодів 29 900 гривень, які жінка перерахувала через мобільний додаток свого банку на приватний рахунок.
Та найбільших збитків зазнав чоловік з Ярмолинеччини. Він на відомому торговельному майданчику хотів придбати автомобіль «Тoyota RAV-4». Чоловік перерахував шахраям майже 78 тисяч гривень.
Поліція в черговий раз нагадує:
-
Здійснюючи покупки через інтернет, використовуйте тільки післяплату. Це дасть можливість не лише зберегти кошти, а й перевірити якість придбаного товару.
-
Обирайте для покупок лише перевірені сайті, з хорошою історією та власними системами захисту покупців.
-
Ніколи нікому не передавайте свої персональні дані, зокрема, — логіни, паролі до онлайн-банкінгу, пінкоди та номери карток. Пам’ятайте, якщо вам телефонує справжній банківський працівник, він ніколи не питатиме у вас особисту інформацію, яка дає доступ до ваших рахунків.
Читайте також:
-
Судитимуть засновника ГО “Подільська Січ”, який продавав «непридатність» до служби
-
Учасницю хресної ходи УПЦ, яка несла георгіївську стрічку, оштрафував суд
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.