Мер, депутатка і директор ДЮСШ: хто у реєстрі корупціонерів з Хмельниччини

Мер, депутатка і директор ДЮСШ: хто у реєстрі корупціонерів з Хмельниччини
  • 37 корупційних адмінправопорушень зареєстровано за 2024-й. 

  • Посадовці ігнорують конфлікт інтересів та вчасно не звітують про доходи. 

  • Розповідаємо, кого саме притягнули до відповідальності у 2024 році.

Виписують премії собі й родичам, голосують за виділення земельних ділянок підконтрольним компаніям та забувають вчасно подати декларації – на цих та інших проступках «ловлять» чиновників та посадовців на Хмельниччині. За це вони й потрапляють до Реєстру корупціонерів. Наразі там перебуває 820 осіб. Проти 598 – розпочаті адмінсправи, пов’язані із корупцією. 37 з них – за майже 10 місяців цього року. Штрафи присудили й Кам’янець-Подільському міському голові Михайлу Посітку та депутатці Хмельницької районної ради Людмилі Стрілецькій. За що саме – розповідаємо. 

Премії родичам та приховування інформації від поліції 

Михайло Посітко – Кам’янець-Подільський міський голова 

У січні 2024-го Національне агенство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адмінпротокол на мера Кам’янця-Подільського Михайла Посітка за вчинення корупційного правопорушення. Відповідно до рішення суду, міський голова на одному з пленарних засідань брав участь у голосуванні стосовно кадрових призначень особи, яка здійснила добровільні внески до виборчого фонду Посітка під час місцевих виборів у 2020 році. Також мер ухвалив рішення щодо встановлення цій особі максимально можливого розміру надбавки за високі досягнення у праці, а також визначав розмір щомісячного преміювання. Зауважмо, раніше повідомляли, що цією особою є Ірина Шелепницька. Розмір її внеску у його виборчий фонд – 5 тисяч гривень. 

Відео дня

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав його винним та наклав адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 6800 гривень

Михайло Посітко не погодився із рішенням суду – подав апеляцію. Та програв її. Відтак штраф залишився в силі, а сам Посітко потрапив до Реєстру корупціонерів. 

Степан Горбач – депутат Чемеровецької селищної ради

Окрім того, що Степан Горбач є депутатом він також перебуває на посаді заступника голови кооперативу по економічних питаннях СВК «Летава». Під час одного з сесійних засідань під час розгляду питань «Про передачу земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності в користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва СВК «Летава»» не повідомив сесію селищної ради про наявність реального конфлікту інтересів - шляхом самостійного публічного оголошення. 

Його визнали винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-7 КУпАП і накладено адміністративні стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень 00 копійок.

Василь Янків – директор Хмельницької ДЮСШ №1 

Василь Янків втрапив до Реєстру корупціонерів за конфлікт інтересів. Він керує Хмельницькою юнацькою спортивною школою №1, де одним з тренерів по волейболу є його брат. Згідно із матеріалами справи, Василь Янків протягом 2022-2023 років майже щомісяця погоджував надбавки своєму родичу: від 25 до 50% окладу (пропорційно тижневому навантаженню) від ставки заробітної плати з урахуванням підвищень тренеру викладачу з волейболу. Одного разу виписав премію розміром 100% від окладу. Про свій конфлікт інтересів, перед підписанням наказу про виплату надбавки, він не повідомляв Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради. 

Суд визнав його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 1727 КУпАП, та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.

фото: УП

Таміла Кішан – в.о.селищного голови Ямпільської селищної ради 

Таміла Кішан потрапила до Реєстру через преміювання – самої себе. Вона являється секретаркою Ямпільської селищної ради. Певний час виконувала обов’язки селищного голови. У вересні 2022-го вона підписала розпорядження «Про преміювання працівників апарату селищної ради», де встановила набавку й собі: 40% від посадового окладу. Це ж саме вона зробила у жовтні 2022-го та березні 2023 – “накинула” собі премію розміром 35% від посадового окладу. Перед підписанням документів вона не повідомила про конфлікт інтересів ні Ямпільську селищну раду, ні НАЗК. 

Білогірський районний суд визнав її винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень. 

Лілія Боднарчук – керівниця КНП «ЦПМСД Меджибізької селищної ради» 

У 2023-му Лілія Бондарчук, очільниця комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Меджибізької селищної ради» вчинили адмінправопорушення, пов’язане з корупцією – про це зазначено у вироці суду.  Вона надіслала листа в Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань НП України із відмовою надавати інформацію, щодо преміювань працівників підприємства (в тому числі себе як керівника), а ще інформацію про працевлаштування в медзаклад близьких їй осіб. 

Визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень. Апеляційну скаргу залишили без задоволення.

Вчасно не прозвітували про доходи 

За невчасне подання декларацій посадовими особами передбачена як кримінальна, так і адміністративна відповідальна. Що стосується штрафів: на Хмельниччині за 2024-й їх присудили 19 особам. 

Людмила Стрілецька – депутатка Хмельницької районної ради 

Людмила Стрілецька є членкинею депутатської фракції політичної партії «За майбутнє» в Хмельницькій районній раді.Також голова постійної комісії з питань гуманітарної та соціальної політики. Вона підприємиця. Згідно із даними «Опендатабот» – в рідній Деражні займається роздрібною торгівлею фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах. Згідно із даними з реєстру судових рішень, вона несвоєчасно подала декларацію за 2021 рік. Вона це зробила 5 березня 2024-го, тоді як крайнім термін був 31 січня 2024 року. 

Визнано винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, призначено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Артур Бєляков – колишній командир взводу 

31 січня 2024-го Артура Бєлякова звільнили з військової служби, а саме з посади командира другого взводу роти охорони. Маючи військове звання «старший лейтенант» та являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» він після звільнення мав подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Однак він протермінував її подачу й зареєстрував лише наприкінці березня 2024-го (крайній термін – 31 січня 2024). 

Йому призначили адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Серед тих, хто не вклався в терміни також є: 

  • Алла Щур – староста Святецького старостинського округу Теофіпольської селищної ради
  • Богдан Липчук – депутат Орининської сільської ради
  • Валерій Тарасюк – депутат Орининської сільської ради 
  • Вікторія Макогон – екссекретар судового засідання Кам`янець-Подільського міськрайонного суду
  • Григорій Ткачук – староста сіл Новоставці, Кривовілька, Човгузів, Вовківці та Антонівка Теофіпольської селищної ради
  • Іван Возборський – голова Гвардійської сільської ради Хмельницького району та інші. 

Із повним переліком можна ознайомитися на сайті Реєстру корупціонерів. Варто зауважити: усім, окрім Тарасюка Валерія та Липчука Богдана присудили штраф – 850 гривень. Зазначеним двом – 1020 гривень. 

Читайте також: 

Реєстр корупціонерів: хто з Хмельниччини потрапив до нього та за які злочини 

Не тільки Крупа. Підбірка резонансних справ посадовців з Хмельниччини

Заарештували та визначили розмір застави депутатці Хмельницької міськради Світлані Баранській

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (11)
  • Margo39

    То для чого в нас ті контролюючі органи ,які притягують до відповідальності чесних людей а не корупціонерів.
    Значить вони всі долі.
    Ми знаємо всіх корупціонерів в лице
  • Григорий Бугрим

    Чим скоріше поміняють структуру у державі тим скоріше не буде корупціонерів.
  • Забанена Яна

    За Посітко смішно)
  • Оксана Грищук

    Лабазюк вийшов і ніяк його не покарали вот вам і наше правосуддя.

keyboard_arrow_up