Наркотики в школах і харчування в садочках: про що говорили на батьківському форумі у Хмельницькому

Наркотики в школах і харчування в садочках: про що говорили на батьківському форумі у Хмельницькому
  • У місті пройшов другий форум для батьків і освітян. Тема -  «Здоров’я дітей – основа здоров’я нації».
  • Більшість учасників – працівники освітньої галузі. Батьки втекли після першої частини.
  • Говорили про наркотики, «домашку», харчування, дитяче дозвілля й інше.  

В актовій залі палацу творчості, як кажуть інколи про концерти артистів, був «биток». Сюди сьогодні, 29 листопада, зійшлися батьки і освітяни Хмельницького на загальноміський форум «Здоров’я дітей – основа здоров’я нації».

“70% дітей не готові до школи”

Журналіст vsim.ua, прийшовши на форум, ледь знайшов вільне місце на останньому ряду. Майже усі місця у залі були зайняті. На сцену якраз вийшов директор департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Роман Миколаїв. Вступне слово зайняло 15 хвилин. Після завершення журналісти поцікавилися, чому для другого форуму обрали тему здоров’я і чого від заходу очікують в департаменті.

Відео дня

- У нас 70% діток дошкільного віку за станом свого здоров’я не готові до того навантаження, яке очікує їх в школі. Відтак, протягом навчання 11-ти, а в майбутньому 12-ти років, дітки отримують ще додаткові вади і захворювання до свого стану. Тому вважаємо за потрібне вже сьогодні почати розмову, аби на місцевому рівні застосувати ті міри, які ми можемо застосувати. Зокрема, по домашніх завданнях, харчуванню, здоровому способу життя. Розуміємо, що форумом ми не вирішимо питання здоров’я дитини. Але ми акумулюємо увагу до цій проблемі і створюємо місток між батьками і освітянами. Саме тому форум батьківсько-освітянський. Щоб напряму могли задавати питання батьки педагогам, педагоги - батькам. Сподіваємося, таким чином налагодимо діалог, - розповів vsim.ua Роман Миколаїв

Напрацьоване на форумі, за словами Романа Миколаїва, може у майбутньому бути втілене у життя. Каже, що чимало з першого форуму, темою якого було фінансування освіти, ввійшло в програму розвитку галузі на 2016-2020 роки.

Про наркотики і кашу

В основному на форумі по черзі із промовами виступали представники департаменту освіти, управління охорони здоров’я, батьківського комітету, психолог. Вони теж говорили немало.

Тому пропонуємо до вашої уваги декілька фактів і тез із думок, які вони озвучили.

  • Дітей потрібно віддавати в школи і садочки у своєму районі. В департаменті освіти і науки це називають «зоною обслуговування». Саме через бажання батьків навчати дитину в центрі, тамтешні заклади переповнені.  А в окремих районах, як в Книжківцях, школи незаповнені на 100%.
  • Чому діти не їдять кашу. За словами Романа Миколаїва, він часто чує скарги на погане харчування в садочках і школах і діти не хочуть їсти те, що їм дають. Каже, що це не зовсім так і батькам слід звернути увагу на те, які харчі вони дають вдома. Мовляв, після чіпсів, пельменів і сосисок і дорослий не захоче їсти кашу.
  • Наркотики і алкоголь. В одній із шкіл в центрі Хмельницького провели опитування серед учнів. Запитали, чи вживали вони колись алкоголь. 75% відповіли, що хоч раз пробували спиртне. Щодо наркотиків, то відповідь «так» дали 4% школярів. Критичний вік для дітей, згідно опитування – 12-13 років. Саме в цей період найбільше дітей вживали алкоголь вперше.
  • Написи наркодилерів на стінах шкіл. В департаменті освіти знають про те, що через месенджери дітям продають наркотики. Рекламують свій товар, залишаючи адреси, за якими їх можна замовити, на стінах шкіл і сусідніх будинків. Кажуть, що по можливості відразу замальовують або звертаються в ЖКГ.
  • Розклад уроків в школі має формуватися відповідно до ваги підручників і приладдя, які має нести учень. Мовляв, дитина не має перевантажувати ранець і щодня носити приблизно одну вагу. В іншому випадку перенавантаження може призвести до захворювань спини.
  • Вакцинації – так! Досить довго присутніх представник управління охорони здоров’я переконувала в тому, що вакцинувати дітей від різних хвороб просто необхідно. Каже, що в Європі, коли дитина не має щеплень, батьків штрафують на солідні суми. Відсутність щеплень прирівняли до того, коли дорослий перевозить на рухах малюка, сидячи на передньому сидінні і наражає його на небезпеку.

Після години промов усіх запросили в різні аудиторії для обговорення тієї чи іншої проблематики:

  1. Вплив способу життя і корисних звичок на здоров’я людини
  2. Ми всі рівні: в освітньому закладі є місце для кожного
  3. Формула безпечної життєдіяльності: уникати, запобігати, діяти
  4. Гармонійні стосунки в сім’ї як фактор збереження здоров’я дитини
  5. Організація дозвілля дитини: можливості розвитку здібностей
  6. Школа – територія прав людини
  7. Проблемні батьки та проблемні діти: які вони?

Кожна робоча група напрацювала свої ідеї і подала їх в департамент освіти і науки. Там усе це мають опрацювати до понеділка, 4 грудня, і оприлюднити ідеї для обговорення. Тому про них читайте згодом.

Батьки втекли через дві години

Більшість батьків завершення форуму не дочекалися. Після промов зі сцени, чимало з них швиденько схопили верхній одяг і попрямували до виходу. На робочих групах були переважно освітяни.

Ще менше батьків залишилося, коли зібралися підбивати підсумки і закривати форум. Тоді актова зала заповнилася приблизно на третину. На прохання директора департаменту освіти і науки підняти руки присутніх батьків, це зробило не більше 5 людей. То ж батьківсько-освітянський форму завершувався, як освітянський.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олег Супрунов
    Поговорили о том что и так понятно,вот все и разбежались
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up