Навчальний рік у Хмельницькому: що вже відомо і коли визначиться влада

Навчальний рік у Хмельницькому: що вже відомо і коли визначиться влада
 • Наступного тижня у школах Хмельницького стартує навчання.
 • Батьки стурбовані, адже його формат поки - невідомий. 
 • Коли хмельничанам повідомлять, як навчатимуться їх діти?

“Не знаєш збирати дитину до школи чи ні”, “Всі мовчать, ітиму до школи сама”, “Коли сповістять результати, 31-го?” . Такі повідомлення все частіше з’являються у місцевих спільнотах серед батьків. І не дивно - хмельничани стурбовані і не знають, яким буде навчальний рік для їхніх дітей. Від влади чекають остаточного рішення. Коли його повідомлять?

Новий навчальний рік і кілька сценаріїв

Навчання в умовах війни - ризик. Так вважає багато батьків, які вирішили продовжити дітям “дистанційку”. А от в Міністерстві освіти і науки ще раніше запропонували розпочати навчальний рік очно. Думки розділились: є ті, хто у вересні готовий вести дітей до школи і є ті, хто боїться. В свою чергу, заклади мають автономію і можуть приймати рішення про формат навчання самостійно. Нагадаємо, він може бути дистанційним, очним чи змішаним. 

Відео дня

Ми вже неодноразово поширювали результати опитування серед хмельничан. Більшість з них були “за” онлайн навчання. До слова, такі ж результати опитування оприлюднив очільник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. На запитання, чи потрібно розпочинати офлайн навчання на Хмельниччині, 46% мешканців відповіли “ні”, трішки менше (36%) кажуть “так”, але лише за наявності укриттів. Тих, то повністю “за” очну форму - 18%. То коли ж батькам повідомлять остаточний вибір?

Рішення за адміністрацією?

Нагадаємо, у Хмельницькому минулого місяця спеціальна комісія обстежувала заклади освіти. Зокрема, до 12 серпня перевіряли відповідність наявних там укриттів. Чи є вже результати і коли стане відомо про формат навчання, vsim.ua запитали в очільниці Департаменту освіти і науки Ольги Кшановської. За її словами, у деяких закладах досі тривають ремонтні роботи. Тому остаточне рішення озвучити не готові. Але обіцяють це зробити за кілька днів. 

 • У закладах ще проводяться ремонтні роботи. Зараз ми доробляємо документи, доопрацьовуємо акти і відповідно усуваємо ті рекомендації, які були вказані при об’їзді. Далі чекаємо на рішення військової адміністрації. Взагалі після Дня Незалежності міський голова планує провести брифінг для того, щоб познайомити батьків з тим, яким чином буде працювати освітня галузь 1 вересня, - пояснює Ольга Кшановська. 

Що кажуть батькам у школах?

Більшість хмельничан занепокоєні через невідомість, що ж чекає на їхніх дітей наступного тижня. В Департаменті не готові поки сказати, скільки шкіл схиляються до дистанційної форми навчання, а скільки до очної. Мовляв, ніхто ще не визначився. А от в батьківських чатах хмельничани потроху приймають рішення. 

Хмельничанин Артем розповів, що його донька ходить до школи у мікрорайоні Ракове. Там вирішили, що діти молодших класів таки сядуть за парти. 

 • Навчання буде загальне для тих, хто в школі й для тих, хто на “дистанційці”. Тобто, коли йде урок, буде відбуватись відеотрансляція навчального процесу і для тих, хто онлайн. Окремо з ними ніхто сидіти не буде. Під час тривоги дітей будуть вести в укриття. Принаймні, про це нас проінформувала вчителька, - розповідає хмельничанин. 

Хмельничанка Ірина зізналась,  що батькам вже описали сценарій майбутнього навчання їхніх дітей. Мова йде про один із закладів освіти на Виставці. За словами жінки, вона була “за” онлайн навчання для дитини. Однак більшість батьків підтримали очну форму. Ба більше, вирішили, що сховище у школі відповідає вимогам. Відтак Ірині довелось змінити думку. 

 • Більшість батьків виявились “за” очне навчання. Але є ті, які не готові віддати дітей до школи. Вони просто сказали, що у вересні дітей водити не будуть, - додає хмельничанка.

Загалом про готовність укриттів до школи обіцяємо повідомити пізніше. Слідкуйте за оновленням на нашому сайті. 

Читайте також:

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (47)
 • Руслана Даценюк

  Навчання ОНЛАЙН.
 • Читач44

  Очне навчання підчас воєнного стану та ракетних обстрілів ТО Є ЗЛОЧИН !!!

  Виглядає , що влада і відповідальні органи  " не при собі"!!! Спочатку позаселяли в школи , а тепер роблять ротацію на дітей .!!!! Схаменіться , дай Боже нам сил а владі розуму в прийняті рішень .Остаточне рішення за кожним з батьків , чи вести чи залишити дома
 • Читач44

  Жахливим є те , що влада на всіх своїх рівнях ніби "грає в наперстки " .Пройшли комісії , жодного акту перевірки не надано назагал , що наперевіряли , невідомо ...Кожен заклад автономно приймає рішення , але директора чомусь чекають "вказівок зверху" !!! Не збагну одного , як керівники беруть на себе відповідальність за безпеку , здоров'я , життя дітей в школах , де немає укриттів , натомість є підвали з водою по кісточки , без вентиляції , без запасного виходу, з мокрими поцвілими стінами ...Для чого видумувати велосипед ????Краще б , ніж малювати на стінах погрібів метелики -квіточки напрягли б вчителів , аби навчились дистанційно працювати ..
 • Читач04

  Було б логічно, якби адміністрації кожної школи на своєму сайті розмістила рішення "комісії" про стан укриття або бомбосховища, а уже потім проводила опитування серед батьків.

  Є школи в яких укриття нема або воно може забезпечити 15% від загальної кількості учнів. Тоді де логіка цих опитувань, якщо там навчання буде онлайн?

keyboard_arrow_up