У школах Хмельницького досі живуть переселенці. Як це коментують в міськраді?

- У Хмельницькому оселились майже 35 тисяч переселенців.
- Частина з них досі живе сім’ями у навчальних закладах.
- В міській раді розповіли, який варіант поселення їм пропонують.
Проблема із житлом у Хмельницькому з’явилась ще в перші місяці повномасштабного вторгнення. До міста прибували сотні, а то й тисячі переселенців. Шалений попит породжував стрибок цін на оренду. А вільного житла майже не залишалось. Внутрішньо переміщеним особам пропонували прихисток зокрема й в комунальних закладах. Відтак багато сімей оселились у навчальних закладах, де й проживають досі. Як це коментують у міській раді?
Скільки переселенців досі живуть у школах?
Навчальний рік “на носі”, тому в Хмельницькому готуються до очної або ж змішаної форми навчання. Відтак постала проблема - куди перебратись переселенцям?
Наразі 87 внутрішньо переміщених осіб проживають у гімназії №1, ще 39 - у НВО 5. Про це “ВСІМ” розповів заступник міського голови Михайло Кривак.
Переселенці, яких на початку війни розмістили в інших навчальних закладах міста, вже переїхали.
Що пропонує влада?
Наразі у Хмельницькому немає вільних місць у гуртожитках чи приміщеннях комунальної власності. Загалом проблема житла залишається напруженою. У міській раді кажуть, що постійно пропонують внутрішньо переміщених особам місця для поселення. Ті поки розмірковують.
- Вчора я їздив показував житло двом багатодітним сім’ям (мама+6 дітей, мама+3 дітей і бабуся). Вони ще не вирішили, чи переїдуть туди. Ці люди прожили 5 місяців у школах. Якби була можливість, їм би знайшли житло. Є приміщення, які потребують ремонту, після приведення в житловий стан, туди ще можна заселити ВПО, - розповідає Михайло Кривак.
На сьогодні у Хмельницькому вільного житла поки немає. Тому альтернативою для переселенців можуть бути помешкання у районах. Вони можуть погоджуватись або ж ні. За словами заступника мера, примусово виганяти людей зі шкіл ніхто не збирається. Тому змушені будуть шукати компроміси.
- Вони самі не можуть нічого підібрати. Тому ми будемо пропонувати ще, і ще...Ніхто їх виганяти не буде, але спробуємо догодити їм, щоб вони переїхали зі шкіл, бо батьки хотять, щоб їхні діти сіли за парти 1 вересня, - каже Михайло Кривак.
Читайте також:
- Віддавати в школу або вчитися вдома? Що думають хмельницькі батьки
- За 55 мільйонів у Хмельницькому облаштують гуртожитки для переселенців
- У Хмельницькому запрацював центр "Я-Маріуполь": куди звертатись по допомогу
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ще нічого не закінчилося і невідомо коли і як закінчиться, а якщо в твій будинок ракета прилетить, що ти тоді скажеш?
Тут взагалі багато верещать що не пустять дітей до школи, так що можливо буде працювати тільки половина шкіл.
Про порушення прав скажи Путіну.
Чим твоя дитина постраждала, може не у тій сім'ї народилася?
Можеш уявити 6 дітей і 3 дітей і бабуся. Хто знає що там за житло і які там вікна і опалення, а цієї зими з опаленням може бути важко всім, а як одній матері і 6 дітей ти думаєш?
Так що це не меркантильні питання, а питання виживання!
А дітям рости у нормальних умовах треба і держава допоможе.
Це тільки такі як ти нікому не допоможуть, завтра йду допомагати ЗСУ бо знаю як і можу.
Ще раз кажу, діти повинні рости у нормальних умовах, переможемо і жодна дитина в жодному селі в школі не буде довітру надвір бігати.
Ось ти сама того не розуміючи хочеш зіпсувати родині життя, пропонуєш їм повернутися до побуту минулого сторіччя. Щодо віку не впевнений, але сперечатися не буду, бо це не має вирішального значення скільки кому років.
Пробач, але такі як ти чимось подібні до орків, бо вважають що краще знають як люди повинні жити, вони ж ніби теж рятують нас від нацистів. Розумієш, людей ніхто не залишає напризволяще і вони мають право і відмовляються від варіанту який їм пропонують, а такі як ти думають, що мають право вирішувати що це дуже добрий для них варіант.
А знаєш дитячого терапевта Комаровського, знайди в Ютубі що він каже про роль бабусі у вихованні онуків в сучасній родині, подивися може щось цікаве побачиш...
А педіатра Комаровського про роль бабусі у вихованні онуків в сучасній сім'ї таки подивися, бо я тебе вже навряд чи переконаю, але ще одну спробу зроблю, а він все ж таки авторитетна людина, може його послухаєш.
Давай не про 6 дітей, давай про 3 спробуємо...
Дуже ймовірно що їх матір вже народилася за незалежної України, про радянський союз і черги за ковбасою вже точно з власного досвіду нічого не знає, її діти звикли до нормальних побутових умов, виросли у місті і їм потрібна відповідна освіта і розвиток, а як з цим у селі??? Так у селі можна жити, свинку завести, птицю, але не всім таке підходить, хтось же має тобі забезпечити інтернет і електроенергію, не всім телят пасти...
Можливо діти здорові, але у матері трьох дітей ще є власна матір, може їй потрібна кваліфікована медична допомога, а як з цим у селі???
Відносно візьми до себе, так у мене люди недовго жили і я упевнений що та кімната, де я можу прихистити непридатна для багатодітної родини.
Що ти знаєш про способи допомоги ЗСУ??? Наприклад Притула, знаєш такого, купив для ЗСУ на зібрані кошти супутник, як тобі таке???
Так що кожен має допомагати як може, а не вказувати іншим людям як їм треба жити.
Спокійної ночі. Без тривог, без сирен. І найшвидшої перемоги над орками.
А ще Комаровський дуже добре розповідав, як деякі бабусі щиро бажаючи допомогти, псують своїм дітям і онукам життя, не будь така вперта, подивися, може щось нове почуєш, 2022 рік надворі, інтернетом бачу вмієш користуватися....
Але ще раз повторюю, що не цікавить. Внуки вже дорослі. З інститутами. Такщо Ок. Спокійної ночі. Нехай тобі сниться Бармалей.