Рік без книжок. Чому деякі хмельницькі школярі не мали підручників?
- Про те, що навчальний рік дітей минув без підручників, повідомили батьки.
- З чим це пов’язано і чи буде така проблема наступного року? Запитали у департаменті освіти.
Навчальний рік без підручників. А замість них - онлайн посібник у смартфоні. Про таку ситуацію розповіли батьки хмельницьких п’ятикласників. Розповідаємо детальніше.
- Моя дитина закінчує четвертий клас, готуємось до переходу в п’ятий. Від знайомих батьків дізнались, що їхня дитина цього року навчалась без підручників у п'ятому класі. Частину роздруковували, а частину опрацьовували онлайн. Кажуть, що таке саме може бути і наступного року. Але мене і мою дитину це зовсім не влаштовує. Роздрукувати підручник - недешево. І це все одно не буде повноцінний підручник. А садити дитину ще на певний час за комп’ютер - теж не вихід, - каже хмельничанин Артем.
З війною друк підручників ускладнився
За поясненням журналісти vsim.ua звернулись до департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради. Там кажуть, проблема стосується не лише нашої громади, а й країни в цілому.
Чому саме п’яті класи? Нагадаємо, саме п’ятикласники перебувають у реформі проєкту так званої “Нової української школи”, тобто навчаються за оновленою програмою. За реформою, у цих класах впроваджують інноваційні підходи до структури та змісту навчання.
Очільниця департаменту освіти Ольга Кшановська каже, все змінила війна. Адже з початком повномасштабного вторгнення видатки були спрямовані на зовсім інші потреби - обороноздатність. А до цього підручники просто не встигли надрукувати.
- Цю проблему мала не тільки наша громада, це проблема на загальнодержавному рівні. Ми знаємо, що 5-ті класи в реформі “Нової української школи”. По реформі передбачалось, що по закінченню 4-го класу ми робили вже замовлення попередньо на підручники 5 класів. Але минулого року відбулося повномасштабне вторгнення. І ми всі розуміємо, що це питання відійшло на другорядну позицію. Бо в першу чергу, це був захист і обороноздатність нашої держави. Тому такі видатки не здійснювались. Діти користувались посібниками в електронному форматі. Тому, що вони були вже наявні, але в друк не пішли, - пояснює Ольга Кшановська.
Окрім цього, на ситуацію вплинуло й те, що чимало друкарень і видавництв було пошкоджено або зруйновано. Багато з них розташовані на Харківщині. Відтак просто не було можливості й коштів, аби процес запустити.
“Пощастило” п'ятикласникам із математикою. У департаменті освіти і науки кажуть, що наприкінці 2022 вдалось отримати підручники “Математика, 5 клас” за спонсорські кошти.
Що буде в новому навчальному році?
Наразі війна поки триває. Тому важко спрогнозувати, якою буде ситуація з друком книжок.
До прикладу, цього року школярі без підручників шукали альтернативу. Учням дозволяли користуватись смартфонами, де були онлайн посібники. Окрім цього, частину матеріалу друкували батьки. Якусь частину - заклад.
У департаменті припускають, що і наступного навчального підручників може не бути. Однак сподіваються на підтримку країн-партнерів.
- Є країни-партнери, які готові надрукувати нам підручники для 5 класів не лише для нашої громади. Зараз на державному рівні міністерство врегульовує це питання, аби майбутні п’ятикласники і діти, які будуть вже в шостому класі НУШ, отримали підручники, - каже Ольга Кшановська.
Друзі, а яка ситуація з підручниками у школах ваших дітей? Діліться у коментарях!
Читайте також:
- Пошкоджені школи і садочки: як у Хмельницькому і селах відновлюють заклади освіти
- Як у Хмельницькому працюватимуть дитячі садочки цього літа
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.