Графік відключення світла 21 червня на Хмельниччині

Графік відключення світла 21 червня на Хмельниччині
Фото depositphotos.com
 • Відключення діятимуть впродовж всієї доби.

По всій території України застосовують погодинні відключення світла. Обмеження діють і на Хмельниччині – в області запровадили графіки вимкнення електрики.

Завтра, 21 червня, погодинні відключення діятимуть впродовж всієї доби. Про це повідомили у «Хмельницькобленерго». 

Відповідно до розпорядження національної енергетичної компанії «Укренерго» вимкнення електроенергії у Хмельницькій області плануються за таким графіком:

Відео дня

 

 

Що таке графік відключення світла

ГПВ (Графік погодинного відключення електричної енергії) застосовується в разі перевищення областю встановлених НЕК «Укренерго» лімітів споживання для справедливого розподілу навантаження між споживачами різних черг. Враховуючи, що встановлені ліміти не покривають обсяги споживання Хмельниччини, то будуть застосовуватись ГПВ, а в години пікового навантаження  — можливе відключення одразу двох черг. Якщо ж споживання все одно буде перевищувати ліміти, то вимикатимуть додаткові черги. Також, у разі відсутності потреби, у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися.

 • Даний графік розроблено АТ «Хмельницькобленерго» з метою стабілізації забезпечення електропостачання споживачів Хмельницької області та застосовується для дотримання доведених НЕК Укренерго лімітів споживання електричної енергії для Хмельницької області з метою збалансування енергосистеми України.
 • Під час повітряної тривоги, працівники компанії не можуть перебувати на енергооб’єктах, це теж може збільшити перерву в електропостачанні.
 • Крім того, в обленерго зауважують, що час вимкнення та ввімкнення може дещо зміщуватися, оскільки «персоналу потрібен час на пересування між різними об’єктами та на здійснення робіт з дотриманням вимог охорони праці».

Як дізнатися свою чергу відключень

Журналісти «Всім.юа» зробили інструкцію, за якою ви можете знайти свою чергу. Дивіться нижче.

​Дізнатися, до якої черги відноситься саме ваш будинок можна на сайті акціонерного товариства «Хмельницькобленерго».  

На стартовій сторінці є розділ «ВІДКЛЮЧЕННЯ». Перейшовши за посиланням обираємо підрозділ «Погодинні відключення». Там опублікований попередній графік, за яким і здійснюватимуться відключення. Щоб дізнатись в якій ви черзі – в цьому меню натискаємо «Перевірити чергу». Далі в пошуковику вводимо населений пункт, вулицю, номер будинку треба шукати самотужки. 

Також свою чергу можна дізнатися через чат-бот «iEnergoBot» – він працює у таких месенджерах, як Telegram та Viber: посилання на них зазначені на сайті «Хмельницькобленерго». Обираєте відключення, вказуєте номер особового рахунку або номер телефону, до якого він прив’язаний і отримаєте інформацію про свою чергу.

Однак можуть застосовуватися й аварійні відключення, в такому випадку на стартовій сторінці потрібно обрати «ВІДКЛЮЧЕННЯ». Перейшовши за посиланням натиснути підрозділ «Актуальні». З’явиться вікно, у якому потрібно вибрати саме ваш РЕМ (для містян це Хмельницький РЕМ) вказати свою адресу й номер будинку. 

Якщо у вас раптово зникло світло, і це не пов’язано із застосуванням черг, то на стартовій сторінці обирайте розділ «ВІДКЛЮЧЕННЯ», після чого натискайте «Відключення за адресою». Тут необхідно вказати свій населений пункт, вулицю й номер будинку. Так ви зможете дізнатися орієнтовний час відновлення енергопостачання. 

Чому вимикають світло

Про ситуацію зі світлом інформує національна енергетична компанія «Укренерго». Як йдеться в повідомленні, стан енергосистеми України складний.

– Така ситуація спричинена трьома факторами. Це — виведення у плановий ремонт двох блоків атомних електростанцій, наслідки обстрілів об’єктів енергетики 31 травня і 1 червня, а також прогнозоване зростання споживання електроенергії через підвищення температури та використання кондиціонерів.

Як зазначають в НЕК «Укренерго», протягом тижня в енергосистемі країни буде зберігатися дефіцит потужності, він не може фізично бути перекритий імпортом електроенергії з Європи. Тому по всій країні застосовуються графіки вимкнень.

Закликають економити

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (24)
 • Анастасія Мамчур

  Цілодобово з 8.30- 13.30 і з 20- 1 ночі
 • Читач62

  Текст, коментарі ті ж самі вже другий тиждень, тільки графік міняють. Ті шо складають графік хоч трішки над ним мізкують чи як стук-грюк аби з рук.
 • Анастасія Мамчур

  Жах і без води і без світла мали б совісь.
  Чому постійно третя група- внесли туди насосну станцію,зручно тримати мікрорайон без води і списувати дизель з генераторів,які простоюють
 • Дмитрий Дмитрович

  Що за придурки складають графіки, чому третя група постійно з 18 до 21

keyboard_arrow_up