12 липня відзначаємо Петра і Павла: прикмети та заборони цього дня

Дізнавайтеся хто такі були Петро та Павло, чого не можна робити цього дня, які є прикмети та що ще святкують у світі 12 липня.
12 липня відзначаємо релігійне свято. Проте, не всі знають історію святих Петра та Павла. Ким вони були та як стали святими апостолами?
Що відомо про святих Петра і Павла
Під час народження апостола Петра назвали Симон. Народився він у простій бідній сім'ї, був рибалкою. Одного разу його брат Андрій познайомив Симона з Ісусом Христом, який відразу нарік того "Петром", що означає "скеля". Саме апостол Петро став не лише учасником багатьох подій, які сталися з Сином Божим, але й його наступником. Петро був разом зі своїм учителем в Гетсиманському саду, навіть відрікався від Ісуса, але отримав прощення. Після воскресіння Христа апостол подорожував світом та розповідав про цю подію людям.
Апостол Павло отримав під час народження ім'я Савл. Він був знатного походження та відрізнявся нешанобливим ставленням до християн. Одного разу до нього з'явився Спаситель та запитав, чому Савл так ревно жене від себе Христа. Після цього дива язичник відразу прийняв таїнство хрещення та навіть став одним з найвідданіших учнів Ісуса. Під час хрещення він отримав нове ім'я - Павло.
В народі свято Петра і Павла вважалося початком сезону весіль. А ще вірили - люди, які побралися у період від 12 липня до 5 серпня будуть жити довго та щасливо зі своєї другою половинкою. Також серед наших предків була популярна приказка: "Петро і Павло час збавив". Адже тепер дні стають коротшими, а ночі довшими. У чоловіків від цього періоду починається сезон рибалок. Але щоб отримати хороший улов не забудьте помолитися апостолам.
Що не можна робити на Петра та Павла
-
Цього дня не можна працювати, особливо займатися фізичною роботою. Крім того, заборонено шити, в'язати та вишивати.
-
У свято не можна сквернословити, лаятись і бажати іншим зла.
-
Після трапези не рекомендується прибирати їжу зі столу, вважається, що вона залишається для померлих родичів.
-
У свято не можна купатися у водоймах. Апостоли вважаються покровителями моряків, які на свято, навпаки, купалися, щоб вода «не забрала їх у жертву».
Прикмети свята
-
Якщо на Петра зозуля кує – до біди.
-
Якщо на Петра йде дощ – гнитиме картопля.
-
Ясно у Петрів день – рік буде добрим.
-
На Петрів день один дощ – урожай непоганий, два – добрий, три – багатий.
-
Якщо у Петрів день буде спека, то на Різдво – мороз.
-
У народі вважалося, що апостол Петро весь рік зберігає ключі від землі, а з приходом весни віддає їх святому Юрію. У свято ж ключі знову повертаються до Петра, що свідчить про швидке настання осені.
-
День Петра та Павла вважався також екватором літа, після якого йдуть 40 спекотних днів.
Національні свята 12 липня
Національні свята є невід'ємною частиною культури будь-якого народу планети. Це свята нації, які найчастіше пов'язані зі становленням держави та її суверенітету. Національні свята різних країн, які відзначають 12 липня:
-
День адвоката (Dia del Abogado) - Мексика
-
День подяки коровам (Cow Appreciation Day) - США
-
День аборигенів - Австралія
-
День фіорду - Норвегія, Данія
-
День хіджабу і цнотливості - Іран
-
День незалежності - Кірібаті
-
День незалежності - Сан-Томе і Прінсіпі
-
День битви на річці Бойн, День оранжистів - Північна Ірландія
-
Національний день «Їж своє желе» (National Eat Your Jello Day) - США
-
День простоти (National Simplicity Day) - США
-
День пирога з пеканом (National Pecan Pie Day) - США
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.