14 лютого відзначають День святого Валентина: історія та цікаві факти про нього

14 лютого відзначають День святого Валентина: історія та цікаві факти про нього
Фото: Depositphotos
  • День святого Валентина святкується вже кілька століть, і за цей час з’явилося безліч традицій, яким багато людей із задоволенням слідкують.

  • Відповідно, кожен рік свято «обростає» і новими фактами, що стосуються Дня закоханих.

  • Розповімо про них, про подарунки та як відзначають цей день в інших країнах. 

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята “любові” відомі з ще більш ранніх часів – з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині кохання Juno Februata. Історію появи Дня закоханих, де взялися “валентинки” та як відзначають цей день в світі розповіли на сайті Цікаво знати.

Історія цього свята

У свята є і конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім’ю прогодувати. І щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але закохуватися солдати не стали менше. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти.

Відео дня

Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий у дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Звідки повелися “валентинки”

Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме звідти повелося писати в День святого Валентина любовні записки – «валентинки». 

Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань дружині. І до цього дня всі охочі можуть в цьому переконатися — записка зберігається в Британському музеї.

У наш час «валентинки» популярні настільки, що за обсягом продажів поступаються лише різдв’яним листівкам. Причому їх прийнято дарувати не тільки коханим, але і родичам, і друзям і навіть вчителям і колегам. Більш того, багато американців і європейці купують «валентинки» в подарунок своїм домашнім тваринам. А ще в це свято люблять влаштовувати весілля і вінчатися. 

Цікаві факти про Валентинів день

Що ще святкують цього дня

14 лютого у всьому світі святкують не лише День закоханих, а й день дарування книг, День комп’ютерника, початок Великого посту у західних християн, день заснування YouTube та День душевного здоров’я. 

У Німеччині 14 лютого прикрашають лікарні рожевими та червоними стрічками та проводять Богослужіння.

А як ви відзначаєте День закоханих?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up