- Свято національного українського одягу є самобутнім та оригінальним.
- Його відзначають щороку в третій четвер травня.
- Метою Дня вишиванки є популяризація етнічного вбрання.
Сьогодні вишиванка є не лише традиційним одягом, а й популярним елементом у світовій моді.Її використовують в своїх колекціях багато модних домів. Ба більше, українська вишиванка навіть має своє власне свято.
Кожного третього четверга травня мільйони людей одягають вишиванку та йдуть на роботу, навчання чи просто на прогулянку. Головною метою Дня вишиванки є збереження та популяризація традиції створення та носіння етнічного одягу.
Ідея "вдягнути вишиванку" та присвятити їй цілий день з'явилася у 2006 році у студентки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Ідея знайшла підтримку. Спочатку традиційний одяг одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету, але вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. Через деякий час, до нього почали долучатися навіть за кордоном.
Свято вишиванки є самобутнім, воно не прив'язане до жодного державного чи релігійного. А дехто вважає, що якщо в цей день людина одягає вишиванку то таким чином висловлює свою національну позицію та духовну свідомість.
Читайте також: Як святкуватимуть День вишиванки у Хмельницькому (ПРОГРАМА)