19 грудня - День святого Миколая: історія та найцікавіші традиції свята

19 грудня - День святого Миколая: історія та найцікавіші традиції свята
  • 19 грудня православні святкують День святого Миколая.
  • За народним повір'ями, саме в цей день він спускається на землю з небес і обходить увесь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.
  • Вранці діти прокидаються в очікуванні подарунків від Святого Миколая. 

19 грудня – день пам’яті святителя Миколая.

Хто такий Миколай? За легендою, святий народився близько 270 року у Патарі (сучасна Туреччина). Його батьки були християнами. Після смерті батьки залишили великий маєток сину, який Миколай пожертвував на благочинність. 

Він допомагав стражденним і вбогим. Свої благодіяння робив таємно, приховуючи від людей. За своє життя святитель здійснив безліч чудес. Дожив він до глибокої старості. У 1087 році його мощі були перенесені до італійського міста Барі, де вони знаходяться і сьогодні.

Відео дня

Святого вважають заступником моряків, купців і дітей. Йому моляться про гарну погоду і багатий врожай. Також святого просять зцілення від різноманітних хвороб.

Миколай є одним з найбільш шанованих святих в нашій країні. За народними уявленнями, він – святий старець, який здійснює різні чудеса, допомагає тим, хто веде праведний спосіб життя і працює не покладаючи рук. Йому присвячено безліч легенд, переказів, народних молитов, віршів, приказок.

Дитяче свято: 

  • Найбільше цього свята чекають дітки. Вранці вони отримували подарунки від Миколая. Слухняним діткам святий приносить солодощі та бажанні речі. А от неслухняній дітворі Миколай дарує різочку. Це своєрідне попередження дитині, що потрібно задуматись про свою поведінку і виправитись.
  • Найімовірніше, така традиція походить із Німеччини. Саме там дітлахам почали дарувати подарунки у це свято. Робили це таємно, вночі, щоби малеча повірила в чудеса.
  • А от голландські дітлахи акуратно розкладали перед вхідними дверима начищене взуття, щоби святий міг покласти туди солодощі.
  • У деяких регіонах Франції у цей день організовували цілу процесію. На її чолі – старець Миколай, поруч – привид, який у своїх руках несе різки. Він впродовж шляху шмагав ними неслухняних діточок. Якщо такі знайдуться, їх хутчіш забирали у мішок.
  • У Польщі напередодні свята малеча розвішує біля каміна білі панчохи. Саме туди ховає подаруночки Миколай.

Українські традиції:

В Україні 19 грудня влаштовували пишні застілля і ходили в гості. На столі обов’язково має бути обрядовий коровай або пиріг. Його ділили між усіма учасниками застілля. Це символізувало примирення. Вірили. що так вдасться уникнути сварок і ворожнечі. Тож люди, які до цього посварились, могли на Миколая примиритись за шматочком святкового пирога.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
19:25 Побиття військового в соборі: відео перевірять експерти 18:49 На ремонт скандальної новобудови на Подільській дадуть гроші з міського бюджету 17:02 Погрожував і ображав: у Славуті чоловік вчиняв психологічне насильство над 60-річною мамою 16:23 “Він зламав мені ребро”: у Хмельницькому побили волонтерку Від читача 19:52 Освітній провайдер JA Ukraine стає повноправним учасником всесвітньої мережі JA Worldwide 15:02 Допомога армії, майбутнє й перемога: журналісти ВСІМ взяли участь в Медіа-толоці 2023 photo_camera 14:08 Посмертні нагороди вручили рідним загиблих військових photo_camera 13:45 "ВАЗ" влетів у стовп. Постраждала жінка 13:00 Вночі неподалік Хмельницького горів житловий будинок photo_camera 12:29 Хмельницьким підприємцям нагадали про штрафи за неприбрану від снігу територію 11:25 У Хмельницькому районі бус наїхав на пішохода. Чоловік загинув 10:44 Нічна ДТП в Кам'янці-Подільському: постраждали водій і пасажир 10:01 Лабазюк вийшов із СІЗО під заставу в 40,2 мільйона гривень, - ЗМІ 09:01 Знищено 100% дронів: деталі нічної атаки на Хмельниччину
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up