Щороку у четверту п'ятницю листопада відзначають Всесвітній день відмови від покупок. Започаткували свято у 1992 році. Мета - нагадати людям про необхідність заощаджувати та не витрачати кошти на різні непотрібні речі,
Ініціаторами створення Дня відмови стали американці. Це було пов'язано із тим, що саме наприкінці листопада в США стартували розпродажі у всіх магазинах - які загалом приносили продавцям від 20 до 50 відсотків річної виручки. І саме в цей час і люди залишають у магазинах "кругленькі" суми. Також все більшої популярності у всіх країнах, в тому числі й в Україні, почала набирати так звана "Чорна п'ятниця" ("Black Friday"). У цей день обіцяють найнижчі ціни на товари, що є спокусою для багатьох покупців. Тож, вирішили створити один день для того, щоб "прийти в тонус" та подумати над необхідністю придбання тих чи інших речей.
Вже згодом ця акція - День без покупок - набула всесвітнього масштабу. До неї може приєднатися кожен, хто має бажання підтримати таку ідею. Умови прості - 24 години без будь-яких покупок.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.