26 березня відзначаємо День Національної гвардії України

26 березня відзначаємо День Національної гвардії України

Професійне свято військових правоохоронців до 2015 року відзначалося як День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. Після перейменування внутрішніх військ у Національну гвардію свято стали відзначати в останній тиждень березня. 

Щороку наприкінці березня в Україні вітають нацгвардійців. Саме 26 числа відзначаємо День Національної гвардії України, в колишній День МВС України. Це відносно молоде свято, яке прийшло на зміну Дню внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ. Його було засновано указом президента у 2015 році. Розповідаємо як запровадили свято та яку роботу виконують нацгвардійці. 

Історія цього дня

Національна гвардія України як окрема силова структура існувала із 1991 по 2000 рік. У 2014 році після початку військової агресії росії проти України Нацгвардію відновили як військове формування на базі МВС України. Набір до Національної гвардії був виключно добровільним.

Рішення про заснування свята прийняли з урахуванням значення та ролі Національної гвардії України «у виконанні завдань щодо забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод та законних інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних та інших протиправних зазіхань, охорони громадського порядку».

Відео дня

День Національної гвардії як свято заснував Петро Порошенко 18 березня 2015 року. Датою свята вибрали 26 березня, в який раніше відзначали День МВС.

Додамо, що за даними соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова, серед державних та громадських інститутів українці найбільше довіряють Збройним силам України, волонтерським організаціям, добровольчим загонам та Національній гвардії України. Так, саме Нацгвардії довіряє 86% опитаних.

Обов’язки нацгвардійців

Професія нацгвардійців дуже важка і відповідальна, особливо у воєнний час. В обов'язки Нацгвардії входить:

З 2017 року Національна гвардія є членом Асоціації сил жандармерії і поліції країн Європи і Середземномор’я.

Національна гвардія України є соціальним партнером Державної служби зайнятості, представники НГУ беруть участь у ярмарках вакансій, презентують вакансії у військових частинах для шукачів роботи, беруть участь у семінарах для безробітних, орієнтуючи  людей на службу за контрактом тощо. 

Нагадаємо, наразі від Національної гвардії України набирають добровольців у шість підрозділів Гвардії наступу:

Без нацгвардійців наше життя у воєнний час було б набагато небезпечнішим. Тому в цей день варто привітати всіх службовців Національної гвардії України і подякувати їм за нелегку працю.

 

А серед ваших знайомих та друзів є нацгвардійці?

Читайте також: Великдень 2023: коли святкуватимуть православні та католики

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олександра Петрунько

    Божої Опіки для вас

keyboard_arrow_up