28 липня — День Української Державності. В чому суть свята

Дізнавайтеся суть, історію та айдентику нового свята.
28 липня 2022 року українці відзначають День Української Державності. Розповідаємо як з'явилось це свято, і в чому його суть.
Коли запровадили свято
День Української Державності було запроваджено 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Його встановили указом президента Володимира Зеленського, підписаним під час урочистостей до річниці, пише Вікіпедія.
Це свято співпало з двома іншими — Днем хрещення Київської Русі-України та днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
В чому суть свята
Верховна рада у травні 2022 року затвердила законопроект № 5864 і був підтриманий 257 голосами.
У пояснювальній записці йдеться, що нове свято сприятиме утвердженню наступності більш ніж тисячолітньої історії Української держави.
Згідно з документом, Україна бере початок з часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України до сучасної України.
День української державності має протистояти фейковому образу, який просуває російська федерація. Оскільки в системі дезінформації москви українці нібито не є окремим народом, а складовою частиною "триєдиного російського народу".
Яка айдентика свята
Міністерство культури та інформаційної політики 25 липня представило єдину візуальну символіку до Дня Державності України.
— В основі концепції відзначення Дня Державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Ця айдентика має викликати відчуття єдності, — повідомили у пресслужбі Міністерства.
Патерн створено завдяки поєднанню різних тризубів з чотирьох українських категорій і кольорових квадратів.
Розробники використали нейтральні кольори:
- тілесний
- малиновий (як на козацьких хорогвах)
- жовтий (як скотч у військових)
- синій з українського прапора.
Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності.
Розроблено дизайн та експозиційні макети, шрифти, логотипи, патерни, кольори. У міністерстві зазначають, що усі охочі можуть користуватися матеріалами – використання айдентики є безоплатним та не потребує додаткових погоджень і дозволів.
Нагадаємо, раніше ми писали як у Хмельницькому відзначатимуть День Української Державності. Запланували розважальні та спортивні заходи в різних локаціях міста. Детальніше читайте за посиланням.
Читайте також:
Як у Хмельницькому відзначатимуть День Української Державності (ПРОГРАМА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Victor VorobetsВже є День Незалежності, це реально важлива дата. А ось нові "додаткові свята" подаються під популістським соусом для недалекоглядного люду, який прийме це за щирий патріотизм. Все для рейтингу, все заради влади. Позорища.