- Наші квартири – лоб в лоб до цього кіоска. Якщо, не доведи Боже, якась аварійна ситуація, то до нас навіть пожежна не доїде. Ми хочемо виглядати у вікно і дивитись, як їдуть машини, діти йдуть в садочок. А що бачимо? Це ж наша територія, - обурюються мешканці будинку №11 на вулиці Хотовицького.
Місце для примарної зупинки
Більше п’яти років на Хотовицького, біля будинку 11, стоїть магазин з вивіскою «Пам’ятники». Сіру коробку звели поблизу дороги, прямо перед вікнами п’ятиповерхівки. Люди вважають, кіоск поставили незаконно. Писали колективне звернення до міської влади. У 2011 році отримали відписку від управління транспорту і зв’язку.Людям написали, що там мають облаштувати зупинку. Щоправда, де взятись громадському транспорту на цій вулиці, не пояснили.
Коли впритул до магазину з ритуальними послугами почали зводити ще один, люди взялись збирати підписи. Стверджують, що споруда їм буде заважати.
- Ми звертались до юристів. Як виявилось, при будівництві є порушення, замала відстань від кіоску до нашого будинку. Територія до тротуару – то наше. Зараз ми взяли документи на вивчення. Написали петицію і три листа в будівельну комісію, плануємо йти до Симчишина, - каже журналістам vsim.ua мешканка будинку №11 Тетяна Юзвишена.
Мешканці показують документи. Там договір про встановлення строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди, підписаний управлінням торгівлі. А також план, як має виглядати новий об’єкт. В паперах фігурує ім’я депутата міської ради від ВО “Батьківщина” Олега Певнєва. За словами невдоволених людей, своє будівництво він припиняти не збирався. Натомість запропонував їм виконати взамін будь-яку вимогу, що стосується благоустрою.
Ремонт взамін на кіоск
У телефонній розмові із журналістом Олег Певнєв не заперечив, що має на Хотовицького два магазини. «Пам’ятники» поставив ще в 2011 році. Але місце увесь час пустовало. Зараз ритуальний магазин депутат планує знести, натомість збудувати павільйон з продовольчими товарами. Планує зробити все до кінця березня. Чому люди проти – не знає. Вважає, ніяких порушень у будівництві немає. Однак все ж запропонував варіанти, щоб змінити гнів мешканців на милість.
- Я проводив збори з людьми. Сказав, щоб написали вимоги, що потрібно зробити для будинку. Дерева позрізати, щитову зробити, дитячий майданчик в дворі чи ремонт в під’їзді. Прилегла територія буде прибиратись. Бо люди тривалий час звертаються в свій ЖЕК, щоб обрізали дерева. Для цього треба як мінімум 10-12 тисяч гривень, щоб їх зрізати. Я візьму ці витрати на себе. Мешканцям темно не від того, що я ставлю кіоск, а від того, що їм дерева лізуть у вікна, - каже депутат.
Люди кажуть, що відстань від кіоску до будинку занадто мала
Є договір - буде кіоск
З 12 грудня 2012 року рішенням сесії міської ради діє заборона на розміщення нових і розширення існуючих МАФів на території Хмельницького. Депутат міської ради Олег Певнєв каже, що отримав дозвіл на встановлення своїх об’єктів ще до існуючого мораторію. Тому запевняє, жодних порушень у будівництві не бачить.
Договір про встановлення строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди підписував у 2016 році тодішній начальник начальник управління торгівлі Олександр Панченко. Журналістам vsim.ua він пояснив, документ укладався на основі паспорта прив’язки, який Певнєв отримав ще у 2011 в Департаменті архітектури і містобудування. Як каже колишній управлінець, якщо паспорт є, тоді договір про встановлення строкового сервітуту укладається автоматично. Тому відмовити підприємцю і депутату в управлінні торгівлі тоді не могли.
Мешканці взяли документи на вивчення
- Людина є приватним підприємцем, яка сплачує податки. В неї є паспорт прив’язки на розміщення даної споруди. На його підставі вона вже може розмістити цю споруду на території міста. Якщо я, як посадова особа відмовлюсь від укладання договору, він пожме мені руку і скаже – дякую, що ви не хочете отримувати кошти в казну. Підприємець отримує дозвіл у департаменті на встановлення. Тоді бере розрахунок вартості земельної ділянки і ми розраховуємо скільки людина повинна сплачувати за договором. Не укладати договір я не маю права, бо підприємець не буде сплачувати кошти до міського бюджету, - пояснює Олександр Панченко.
Мешканці кажуть, вивчатимуть всі документи і досі сподіваються, що депутат відмовиться від свого будівництва. Чи погодяться на піти на компроміс, поки не вирішили.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Олександр Кривий
Олег reply Олександр Кривий
Коваль Сергій
Любомир reply Коваль Сергій
Тетяна Юзвишина
Олег reply Тетяна Юзвишина
Олег reply Тетяна Юзвишина
Тетяна Юзвишина reply Олег
Діана Граділь
А як же мораторій!?!? Невже закони пишуть і ухвалюють тільки для простих людей!? А депутатів вони не стосуються??? Малі архітектурні споруди на території міста ставити заборонено. Це ухвалила сесія міської ради. Цей депутатик живе по своїх законах??? Йому наплювати на людей, на рішення сесій???
Посилання на джерело: https://vsim.ua/Podii/barter-vid-deputata-obitsyae-blagoustriy-yakscho-ne-zavazhatimut-buduv-10590143.html
Ірина Перебийніс reply Діана Граділь
Олег reply Діана Граділь
Ірина Перебийніс reply Олег