Будівництво парковки у парку Чекмана: до справи причетний забудовник Скочеляс

 • Біля “чортового колеса” у найбільшому парку Хмельницького облаштовують парковку.
 • У міській раді дали “добро” приватникам будуватися у зеленій зоні, ще й назвали це благодійністю.
 • Роботи виконує підприємство “Терема”, співзасновником якого є батько депутата міськради Анатолій Скочеляс.
 • За такою ж схемою, даний забудовник вже звів ЖК “Paradise” біля того ж парку Чекмана. А починалося все так само - із парковки. 
Будівництво парковки у парку Чекмана: до справи причетний забудовник Скочеляс

Уся територія найбільшого парку Хмельницького відноситься до комунальної власності. Підтверджує це кадастрова карта. Призначення ділянки площею 55 гектарів - для збереження та використання регіональних ландшафтних парків.

Більшість території парку Чекмана - зелені насадження. Аби він був зоною саме для сімейного відпочинку, міськрада спочатку заборонила тут продавати алкоголь й закрила всі генделики, які були встановленні без погоджувальних документів. Взялися й за розвиток інфраструктури парку. Почали облаштовувати доріжки для велосипедистів і пішоходів.

Хто будує нову парковку і за чий рахунок

А з недавнього часу вирішили подбати й про комфорт для автомобілістів, віддавши під це ділянку 40 на 40 метрів з трав’яним покриттям біля в’їзду на територію зі сторони Гречан. А саме біля непрацюючого “чортового колеса”.

Журналісти vsim.ua навідалися на місце, де ведеться будівництво нової парковки. У вівторок, 17 липня, тут працювали робітники. Тут уже висипали щебінь для основи під покриття.   

Як повідомили vsim.ua в управлінні ЖКГ Хмельницької міськради, будівництвом парковки зайнялося приватне підприємство “Терема”. За словами керівника управління Василя Новачка, жодної гривні з бюджету на роботи витрачено не буде. Запевняє, що усе на себе взяв приватник, і це, за його словами, навіть "благодійність".

 • Людина захотіла зробити для міста подарунок, бачачи, що немає паркомісць взагалі біля парку. Паркувальний майданчик буде на балансі КП “Парки і сквери міста Хмельницького”, - каже Василь Новачок. - Можливо, там буде зроблена екопарковка.

Журналісти поспілкувалися з керівником комунального підприємства “Парки і сквери міста Хмельницького” Олександром Бондарчуком. Той запевнив, що нічого, окрім парковки, тут будуватися не буде.

 • Поки я тут буду, під нічим таким не підписуватимуся, - каже Олександр Бондарчук. - А парковка тут дійсно потрібна. На вихідні по Староміській припаркуватися просто ніде. А з цієї сторони взагалі стоянки немає. А коли до нас ще цирк приїжджає, то проблема ще більша. Тому парковка точно не завадить.

З'явиться ще одна багатоповерхівка?

Також Василь Новачок повідомив назву приватного підприємства, яке, нібито без вигоди для себе, вирішило подарувати місту парковку. Це - ПП “Терема”. Основний напрямок його роботи - організація будівництва будівель. Згідно із даними сервісу YouControl, його співзасновниками є Олександр Лапуцький і Анатолій Скочеляс. Останній є батьком депутата Хмельницької міськради, скандально відомого забудовника Олександра Скочеляса.

Також дана фірма пов’язана із скандальним будівництвом ЖК “Paradise”, що розташований на Староміській 1/1 біля входу в парк Чекмана.

Виявляється, саме ПП “Терема” брало в оренду ділянку, де уже звели висотку на 120 квартир. І надавалась діялянка їм саме під облаштування автомобільної парковки. Про це йдеться в ухвалі Рівненського апеляційного господарського суду. Дозвіл на оренду ділянки приватнику надала Хмельницька міська рада своїм рішенням від 30 жовтня 2013 року.

Попри усі кримінальні провадження, які відкривали правоохоронці і численні суди, ніщо не завадило ПП “Терема” звести багатоповерхівку неподалік парку Чекмана. ЖК Paradise позиціонує себе як елітний житловий комплекс на березі з розкішним виглядом на Буг.  Як відомо, ціни на нерухомість у даному будинку одні з найвищих у місті.

Піідприємство не надто поспішає сплачувати кошти на розвиток інфраструктури міста, як того вимагає договір про оренду. Фірма не раз прострочила терміни сплати. Не робила цього й після відповідних рішень суду. 

Згодом рішенням міськради їй дозволили відтермінувати перерахунок коштів. Дозволили це зробити до кінця 2017-ого. Але й досі, як повідомив vsim.ua заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко, цього приватник не зробив і було відкрито виконавче провадження про стягнення коштів.

Ми спробували взяти коментар у співзасновника ПП "Терема" і батька депутата Хмельницької міськради Анатолія Скочеляса. На телефонні дзвінки він не відповідає. Відповів інший співзасновник ікерівник ПП “Терема” Олександр Лапуцький. Привітавшись, він запитав, що нас цікавить. Коли почув, що звернулися з приводу парковки у парку Чекмана, сказав наступне:

 • Я зараз не можу говорити. Погано себе почуваю. Захворів. Давайте поспілкуємося наступного разу, - сказав Олександр Лапуцький.

На цьому розмова завершилася. Тому дізнатися позицію ПП “Терема” від нього ми так і не змогли.

Чи потрібна парковка хмельничанам

В групі Новини Хмельницького на vsim.ua ми запитали про те, чи потрібна парковка в парку Чекмана біля колеса огляду. Станом на 12:00 сьогодні, 18 липня, 65% висловилися “проти”.

Не дотримане законодавство?

Людмила Казімірова, член ГО «Подільське екологічне товариство», керівник ботанічного саду на території ХНУ

 • Однозначно - ні. Будівництво є можливим, якщо чітко дотримані проекту реконструкції парку та отримані відповідні дозволи в департаменті екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА. Але із відшкодуванням втрат, принесених природно-заповідного фонду. Хочеться вірити, що дотримано природно-охоронне законодавство, яке є досить суворим. Я думаю, що воно, однозначно, не дотримане. Тому що таких дозволів вони б не отримали з юридичної точки зору. Департамент екології не мав би права давати такий дозвіл.

Альона Береза, голова ГО «Жіночий антикорупційний рух»

 • Нас це питання дуже зацікавило. Перевіряємо усю документацію. Парк є пам’яткою садового паркового мистецтва місцевого значення. Відповідно, він відноситься до природно-заповідного фонду, який має певний охоронний режим. Тому має обмеження щодо проведення там будь-якої діяльності. Тільки після отримання дозволів. Якщо говорити раціонально, то парковка для людей - зручно. Але я не бачу необхідності парковки в парку. Це пішохідна зона, де люди відпочивають, а не місце, де можуть в'їжджати автомобілі.

Щодо проекту та довзволів, то начальник управління ЖКГ Василь Новачок на словах запевнив, що такі є і ПП “Терема” працює за договором з міською владою. В департаменті екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА цього нам поки не підтвердили і не спростували. Журналіст vsim.ua надіслав відповідний запит в облдержадміністрацію. Якою буде відповідь, чи має право ПП “Терема” будувати парковку в парку Чекманаю Слідкуйте з оновленнями на vsim.ua.

 

Коментарі (28)
 • George Zaremba

  Треба негайно припинити таке свавілля з боку корумпованих можновладців, щоб зберегти  наш парк "Чекмана". Шановні журналісти! Будь-ласка підніміть цю тему на телерадіоефірах міста, області, а може даже й країни. Бачите, правоохоронні органи не "хочуть" бачити, як Пєвнев, Скачеляс і Рудий деребанять та намагаються забудувати парк. Краще б на ці гроші визначили б накінець межі парку Чекмана та, відповідно, побудували б паркан. Так робиться у всі нормальних містах. Паркита сквери огорожують парканами, щоб в мозгах ні у кого навіть і не виникало ідей щось вкарасти че перекроїти.
 • Николай Коваль

  Чому не запитали в людей хочуть пюди цю парковку чи ні.Буде воняти в парку бензином.Ще не погано було б якби в парк ходила електричка.

  Сіма reply Николай Коваль

  Може дорогу потрібно біля парку закрити, бо "воняє". Парковка буде при вїзді, а не на весь парк. До чого тут "воняє"? Парковка навіть потрібна велосипедистам наприклад, які мають авто і хочуть покататись у парку, взявши велосипед у авто. Не нийте. Робите з мухи слона. Краще наведіть порядок у себе дома і біля дому. Бо у більшості підїздів без противогазу неможливо. А таке повітря не більш корисне, ніж вихлопні гази
 • Грогорій

  як можна за рахунок шкоди для тисячі людей робити комфорт для десятка - мозгів взазагалі нема... зі сторони вул. Курчатова щодня проходить тисяча людей через парк на іншу сторону міста, сотні матерів з колясками і малими дітьми, а ці крахобори розрили дорогу і тротуар і тепер мають всі пішоходи страждати через декілька можновладних автолюбителів... і небезпека зросла

  Сіма reply Грогорій

  Таке відчуття, що у парку буде єдина парковка на весь Хмельницький і матері із колясками змушені будуть проходити повз такого "небезпечного" обєкту. А те що у парк вони йдуть повз дорогу із автомобілями, які їдуть і там точно вихлопні гази, то це нічого? Каструлю одягайте і на Майдан
 • пусик

  дясятки мільйонів закопують в землю на ці дорожки пішоходні, нахера їх там стільки?????? а для дітей збудувати щось цікаве чи хоть відремонтувати то що є, то .... грошей нема!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Хмельницького за сьогодні

17:35 Мартин й Марта: у хмельницькому зоокуточку обрали імена для нових павича і пави photo_camera 17:03 16 серпня мешканці дев'яти вулиць Хмельницького залишаться без світла 16:34 "Образ і слово Кобзаря": у Хмельницькому покажуть унікальну виставку вишитих картин 15:40 Смачна їжа та цікаві майстер-класи: у святкові вихідні у Хмельницькому влаштують "Етногуляння" Від читача 17:47 Пікантна закуска з огірків. Просто, швидко і дуже смачно! 15:16 Оновлена площа і фонтан закоханих. Як хмельничани оцінюють реконструкцію за 5 мільйонів photo_camera 14:40 4000 першачків підуть до хмельницьких шкіл. Коли пролунає перший дзвоник 14:33 МОН продовжив цьогорічну вступну кампанію до закладів профосвіти 13:52 "Baby Box" для новонароджених: детальний список речей, які безкоштовно видаватимуть мамам 13:00 Дві вчительки з Хмельницького увійшли у ТОП-50 найкращих освітян країни 12:18 Хмельницькі спортсмени здобули нагороди на чемпіонаті Європи з паверліфтингу photo_camera 11:55 На Кам'янеччині "Renault" збив 66-річного чоловіка. Він у лікарні 11:20 Проект на 20 мільйонів. Чому затягується будівництво притулку для тварин у Хмельницькому 11:18 Суцільні дощі: синоптик розповів, яким буде початок осені в Україні 10:37 Доїхати до центру неможливо: хмельничанка Юлія просить пустити додаткові маршрутки по вулиці Трудовій 10:16 З настільними іграми та лимонадом дітям розповідали про безпеку photo_camera 09:53 "Навіть корисним не можна зловживати": у МОЗ розповіли, як правильно їсти фрукти 09:20 Долар та євро в Україні знову підскочили: курс валют на 15 серпня 08:20 15 серпня – День археолога 07:39 Смачний сніданок: готуємо фарширований перець з курячим фаршом
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up