Де можна здати небезпечні відходи до екобуса: графік на січень

Дізнавайтесь на яких локаціях і коли стоятиме екобус та що можна до нього здати.
В листопаді екобус повноцінно відновив свою роботу в Хмельницькому. До цього екологічний мікроавтобус стояв двічі на тиждень на майданчику перед “Дитячим світом”, аби усі охочі могли здати небезпечні відходи.
Впродовж січня екобус здійснить 19 виїздів у різні мікрорайони міста. Про це повідомляють у міській раді.
Що можна здати до екобусу
Типи небезпечних відходів, які приймає екобус:
-
батарейки та акумулятори
-
люмінесцентні лампи
-
термометри та ртутьвмісні матеріали
-
фарби, клеї, розчинники (з тарою)
-
електричне та електронне обладнання
-
миючі засоби, побутову хімію (з тарою)
-
протерміновані медикаменти.
У січні екобус працюватиме за графіком у різних мікрорайонах міста. Детальний розклад роботи дивіться в таблиці:
Також до екобусу можна принести металеві бляшанки та віск або парафін для виготовлення окопних свічок.
Нагадаємо, в Хмельницькому на постійній основі працює Центр управління побутових відходів. Туди можна здати практично абсолютно все, що зайве вдома або ж непридатне до користування. В тому числі небезпечні відходи, меблі й побутову техніку. Відходи та сміття щоденно можна здати у Центрі управління відходами за адресою Миру, 7 з 8.00 до 19.00.
Як правильно відсортувати сміття
Якщо мова йде про вторинну сировину, то тут існує 2 головних принципи сортування:
-
Ємності для сміття повинні бути сухими і чистими.
-
Всю тару слід дуже щільно стискати.
Усю вторсировину заведено поділяти на такі різновиди:
-
Макулатура. Сюди відносять книжки, часописи з газетами, паперове пакування та ін.. Для того, аби зекономити простір, картонні та паперові вироби потрібно зробити максимально пласким, а потім скласти у паперовий пакет або ж зв’язати шнурком. Макулатурою не вважається: квитанції, коробки від сигарет, tetra pak, продукти які вже проходили переробку раніше, різна забруднена та волога паперова сировина.
-
Tetra Pak – це багатошарові упакування з поліетилену, картону чи фольги. Пакування слід ретельно вимити із середини та стиснути.
-
Поліетилен: пакети для продуктів, рукавички, стрейч плівка. Ущільніть поліетилен та складіть у такий же пакет.
-
Пластик. Всього існує сім різновидів пластику, 5 з них підпадають під переробку. Аби зрозуміти, до якого типу належить пластикова річ, слід пригледітись до маркування. Там ви побачите трикутник з цифрою від одного до семи, деколи в маркуванні зустрічаються тільки букви. Якщо маркування немає, або ви побачили на ньому цифри 7 або 3 – такі предмети не підлягають переробці.
-
Метал: консервні банки, кришечки, інші предмети з металу. Їх потрібно відчистити від бруду та добре утрамбувати.
-
Скло: пляшечки від лікарських та косметичних засобів, напоїв, і т.д. Бите скло також можна віддати на переробку. Не переробляється порцеляна, а також особливо міцне скло (яке витримує сильні удари і високу температуру).
-
Відходи, що містять у своїй хімічній структурі токсичні речовини: енергозберігаючі лампи, термометри із ртуттю, акумулятори, розчинники, фарби, ABS. Таке сміття не можна викидати у звичайний смітник.
-
Органіка: дерево, рослини, харчові залишки. Якщо ви проживаєте у приватному будинку, такі відходи можна утрамбовувати, якщо у квартирі – викидати у спеціальний або загальний бак.
-
Залишкове сміття: це те, що залишилось після того як ви посортували відходи (скоч, «шур шик», гігієнічні прокладки та серветки, обгортки та продукти без маркування, поламані предмети). Цю частину відходів слід відправляти на полігон. Старий одяг, який ще може прослужити, не викидайте, а віддайте у благодійний фонд.
На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку.
А ви сортуєте сміття? А здаєте до екобусу небезпечні відходи?
Читайте також:
-
У формі яйця та зі сміття: переселенці з Харкова будуть незвичайний будинок
-
У Хмельницькому встановлюють нові контейнери для сортування сміття (ФОТО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Ростислав МельникНе проще бы было установить сборники на улицах? По примеру сбора пластиковых бутылок? И не устраивать шоу.
-
Читач38Війна війною. А дядько на добрій зарплатні з бусом імітує боротьбу за екологію. Мер піараст не може від цього відмовитись навіть під час ракетних ударів.