До кінця травня у Центрі оновлять контейнери для сортування сміття

-
Нові кольорові баки мають замінити старі по всьому мікрорайоні.
-
А в червні такі ж зміни чекають на мікрорайон Гречани.
Наприкінці минулого року в обласному центрі почали замінювати контейнери для сортування скла і ПЕТ пляшок. Нові баки спершу встановили на Озерній. Комунальне підприємство «Спецкомунтранс» придбало 600 контейнерів, по 300 жовтих та зелених.
Днями кольорові баки почали ставити в центральній частині міста. Завершити цей процес комунальники мають до кінця травня. А з наступного місяця візьмуться за Гречани. Про це повідомив заступник міського голови Микола Ваврищук.
Як користуватися новими контейнерами
Посадовець нагадав хмельничанам про прості правила користування контейнерами та сортування сміття:
-
контейнери не можна розмальовувати і ламати
-
ПЕТ пляшку потрібно скручувати (стискати) перед тим, як викинути. Це дозволить суттєво економити простір у контейнерах та при транспортуванні
-
слідкуйте за маркуванням на пляшках, на кожному контейнері є інформація про те, що можна викидати
-
тару з-під побутової хімії, клеїв, фарби та косметики потрібно віддавати в екобус.
Нагадаємо, в Хмельницькому на постійній основі працює Центр управління побутових відходів. Туди можна здати практично абсолютно все, що зайве вдома або ж непридатне до користування. В тому числі небезпечні відходи, меблі й побутову техніку.
Так, до Центру управління відходами хмельничани привозять непотрібну, але придатну до використання побутову техніку. Її передають в користування внутрішньо переміщеним особам. Кажуть, уже передали десятки одиниць побутової техніки переселенцям.
А ви сортуєте сміття? Як вам нові контейнери?
Як правильно відсортувати сміття
Якщо мова йде про вторинну сировину, то тут існує 2 головних принципи сортування:
-
Ємності для сміття повинні бути сухими і чистими.
-
Всю тару слід дуже щільно стискати.
Усю вторсировину заведено поділяти на такі різновиди:
-
Макулатура. Сюди відносять книжки, часописи з газетами, паперове пакування та ін.. Для того, аби зекономити простір, картонні та паперові вироби потрібно зробити максимально пласким, а потім скласти у паперовий пакет або ж зв’язати шнурком. Макулатурою не вважається: квитанції, коробки від сигарет, tetra pak, продукти які вже проходили переробку раніше, різна забруднена та волога паперова сировина.
-
Tetra Pak – це багатошарові упакування з поліетилену, картону чи фольги. Пакування слід ретельно вимити із середини та стиснути.
-
Поліетилен: пакети для продуктів, рукавички, стрейч плівка. Ущільніть поліетилен та складіть у такий же пакет.
-
Пластик. Всього існує сім різновидів пластику, 5 з них підпадають під переробку. Аби зрозуміти, до якого типу належить пластикова річ, слід пригледітись до маркування. Там ви побачите трикутник з цифрою від одного до семи, деколи в маркуванні зустрічаються тільки букви. Якщо маркування немає, або ви побачили на ньому цифри 7 або 3 – такі предмети не підлягають переробці.
-
Метал: консервні банки, кришечки, інші предмети з металу. Їх потрібно відчистити від бруду та добре утрамбувати.
-
Скло: пляшечки від лікарських та косметичних засобів, напоїв, і т.д. Бите скло також можна віддати на переробку. Не переробляється порцеляна, а також особливо міцне скло (яке витримує сильні удари і високу температуру).
-
Відходи, що містять у своїй хімічній структурі токсичні речовини: енергозберігаючі лампи, термометри із ртуттю, акумулятори, розчинники, фарби, ABS. Таке сміття не можна викидати у звичайний смітник.
-
Органіка: дерево, рослини, харчові залишки. Якщо ви проживаєте у приватному будинку, такі відходи можна утрамбовувати, якщо у квартирі – викидати у спеціальний або загальний бак.
-
Залишкове сміття: це те, що залишилось після того як ви посортували відходи (скоч, «шур шик», гігієнічні прокладки та серветки, обгортки та продукти без маркування, поламані предмети). Цю частину відходів слід відправляти на полігон. Старий одяг, який ще може прослужити, не викидайте, а віддайте у благодійний фонд.
На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку.
Читайте також: Побутову техніку з Центру управління відходами віддають в користування переселенцям
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Педосюк ТетянаКоло мусорок на вул.Франко в частному секторі нема контейнерів навіть для пластика